نازنین زاغری و انوشه آشوری در راه بازگشت به بریتانیا وارد مسقط شدند | DW | 16.03.2022

25/12/1400 09:49:00 ب.ظ

نازنین زاغری-رتکلیف و انوشه آشوری دو زندانی ایرانی - بریتانیایی محبوس در زندان‌های جمهوری اسلامی به فرودگاه تهران منتقل شدند و از ایران پرواز کردند. این دو زندانی در این میان وارد فرودگاه مسقط در عمان شده‌اند.

نازنین زاغری-رتکلیف و انوشه آشوری دو زندانی ایرانی - بریتانیایی محبوس در زندان‌های جمهوری اسلامی به فرودگاه تهران منتقل شدند و از ایران پرواز کردند. این دو زندانی در این میان وارد فرودگاه مسقط در عمان شده‌اند. نازنین زاغری ظهر چهارشنبه تصویری از خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد در حالی که در هواپیما در...

نازنین زاغری ظهر چهارشنبه تصویری از خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد در حالی که در هواپیما در مسیر خروج از ایران است. پیش از این سرویس جهانی بی‌بی‌سی گزارش داده بود که نازنین زاغری و انوشه آشوری برای ترک ایران و بازگشت به بریتانیا به فرودگاه تهران منتقل شده‌اند.

نازنین زاغری، همکار پروژه بنیاد تامسون رویترز، فروردین ۱۳۹۵ هنگام ترک ایران در فرودگاه بازداشت و به اتهام‌هایی از جمله"مشارکت در براندازی نرم" از طریق همکاری با موسسه‌های خارجی به پنج سال زندان محکوم شد.

نهادهای امنیتی و دستگاه قضائی جمهوری اسلامی پس از پایان دوران حبس نازنین زاغری در اسفند ۹۹ برای او پرونده جدیدی تشکیل دادند و خروجش از ایران را ممنوع کردند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تشکیل کمیته حقیقت یاب حقوق بشری سیاه بود

محمد صدر: اتهام همکاری ایران با روسیه در جنگ اوکراین، شرایط نا امیدکننده ای را در سیاست خارجی کشور ایجاد کرده است. این اتهام علاوه بر ایجاد ایستایی در مذاکرات احیای برجام، با ادعاهایی نظیر اعلان جنگ ایران علیه اروپا و ناتو نیز همراه بوده گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رابطن

نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی🔺نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی بخش قابل توجهی از این آثار در ایران و به ویژه در اصفهانِ دوره‌ صفوی آفریده شده‌‌اند؛ تمرکز نمایشگاه «دیدار در اصفهان» نیز بر همین آثار است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

مدفون شدن دست‌کم ۱۵ خانه در خاک در پی ریزش دامنه کوه در پروپس از این حادثه ساکنان تلاش کردند تا با تخریب دیوارهای چندین خانه، افراد گرفتار شده را نجات دهند.

هشدار عفو بین‌الملل نسبت به شرایط جسمانی زندانی ۸۲ ساله دوتابعیتی در ایرانسازمان عفو بین‌الملل نسبت به شرایط جسمانی شکرالله جبلی، شهروند دوتابعیتی ایرانی-استرالیایی ۸۲ ساله که در ایران زندانی شده است، هشدار داد. جنگ اوکراین چگونه پایان میابد : 😉😉🖐🖐👇👇👇 بله درسته ؛ رئیس ناتو نامه بنویسد به پوتین که مطمئن باشد اوکراین هیچگاه عضو ناتو نخواهد شد ؛؛ با این نامه در عرض چند دقیقه جنگ اوکراین پایان میابد؛،😉😉🖐🖐🖐 به طرز عجیبی حق مطلبو ادا کرد 👌 BisimchiMedia خاک بر سر عفو بی عمل ۸۱ نفر کودک و جوان توسط گاو شیرده آمریکا گردن زده شدن کسی تاسف نخورد از یک جاسوس زندانی متاسف میشد دنیای بدون آمریکا و اسرائیل گلستان میشود

هشدار عفو بین‌الملل نسبت به شرایط جسمانی یک زندانی ۸۲ ساله در ایران

خطر اعدام قریب‌الوقوع دست‌کم ۶ زندانی در ارومیه و شیراز

'خواب عمیق' سامانه پدافندی پاتریوت در فرودگاه اربیل/ چرا ارتش امریکا در دفاع از مراکز جاسوسی رژیم صهیونیستی در کردستان عراق ناتوان است؟ +تصاویر'خواب عمیق' سامانه پدافندی پاتریوت در فرودگاه اربیل چرا ارتش امریکا در دفاع از مراکز جاسوسی رژیم صهیونیستی در کردستان عراق ناتوان است؟ از ناتوانی در رهگیری پهپادهای انتحاری تا سکوت محض در برابر موشک‌های بالستیک گزارش کامل را در مشرق بخوانید: