نازنین زاغری و انوشه آشوری در راه ترک ایران و بازگشت به بریتانیا | DW | 16.03.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گزارش سرویس جهانی بی‌بی‌سی نازنین زاغری (رتکلیف) و انوشه آشوری دو زندانی ایرانی - بریتانیایی محبوس در زندان‌های جمهوری اسلامی برای ترک ایران به فرودگاه منتقل شده‌اند.

به گزارش سرویس جهانی بی‌بی‌سی، دو زندانی ایرانی-بریتانیایی؛ نازنین زاغری و انوشه آشوری برای ترک ایران و بازگشت به بریتانیا به فرودگاه تهران منتقل شده‌اند.

نهادهای امنیتی و دستگاه قضائی جمهوری اسلامی پس از پایان دوران حبس نازنین زاغری در اسفند ۹۹ برای او پرونده جدیدی تشکیل دادند و خروجش از ایران را ممنوع کردند. قبلا بارها خانوادە این دو نفر، سازمان‌ها و فعالین حقوق بشر، با انتقاد از جمهوری اسلامی ایران، آنها را"گروگان"‌هایی توصیف کردە بودند که مقامات ایرانی از آنها بعنوان اهرم سیاسی و مالی در برابر کشورهای غربی استفاده می‌کنند.گفته بود که در حال حاضر هیأتی از این کشور در تهران به سر می‌برد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

لعنت بر رژیم ج. ا. لعنت بر خامنه ای و خانواده اش بخصوص فرزندان مفتخور و حرومزاده اش. نه_به_جمهوری_اسلامى

دولت موذی انگلیس، درتاریخ ،سراسر ننگین خود:استعمارگری،وتاراج ثروت ملت‌ها وملت بزرگ ایران ؛ را درپروند سیاه خویش دارد.البته دزدی های حقیرانه انگلیسِ 'خبیث ' ازملت غیور ایران ؛باید 'وصول' گردد.

انگلیس 🇬🇧یکفقره وام ۱۲۰۰میلیون دلاری هم سال ۱۳۵۳(1974)از دولت شاهنشاهی وقت وفق اسناد وزارت خارجه دریافت نموده که مشخص نیست چرا اصل و سود آن پول را هم هرگز بازنگرداند ؟! چرا هیچکس پیگیری نمیکند تا این پول و بهره اش به بانک مرکزی کشورمان مسترد شود ؟!

قبلا بارها خانوادە این دو نفر، سازمان‌ها و فعالین حقوق بشر، با انتقاد از جمهوری اسلامی ایران، آنها را 'گروگان'‌هایی توصیف کردە بودند که مقامات ایرانی از آنها بعنوان اهرم سیاسی و مالی در برابر کشورهای غربی استفاده می‌کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نازنین زاغری و انوشه آشوری برای ترک ایران به فرودگاه رفتند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

'پاسپورت نازنین زاغری به او برگردانده شد' | DW | 15.03.2022به گفته یک نماینده مجلس بریتانیا، نازنین زاغری پاسپورتش را پس گرفته است. مقامات ایران هنوز این خبر را تایید نکرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وکیل نازنین زاغری: امیدوارم خبرهای خوبی درباره موکلم بشنویم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نازنین زاغری از زندان آزاد شدرسانه‌های انگلستان از آزادی نازنین زاغری توسط ایران خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نازنین زاغری آزاد شدنازنین زاغری آزاد شد وکیل نازنین زاغری و انوشه آشوری، دو زندانی دو تابعیتی که دوران محکومیتشان را در ایران می‌گذراندند، گفت هر دوی آن‌ها در مسیر فرودگاه برای ترک ایران هستند خوب پس بالاخره معلوم شد که ایشون جاسوس نبوده و گروگان گرفته شده بوده واسه پولهای گروگان گرفته شما. الان این پولا هم میره زیر فرش بیت و سپاه چه حالی داره بیچاره از اون جهنم میاد بیرون چرا مگه جاسوس نبود ؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

احتمال آزادی نازنین زاغری؛ حضور گروه مذاکره‌کننده بریتانیایی در تهرانهیئتی بریتانیایی برای مذاکره به تهران رفته‌اند و احتمال آزادی نازنین زاغری و انوشه آشوری، زندانیان دوتابعیتی قوت گرفته است. به گفته یک نماینده مجلس عوام بریتانیا، مقامات ایران گذرنامه بریتانیایی نازنین زاغری را به او بازگردانده‌اند. وکیل او نیز درباره احتمال آزادی او ابراز امیداوری کرده است. هر کی بفکر خویشه !
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »