نازنین زاغری و انوشه آشوری در راه ترک ایران و بازگشت به بریتانیا | DW | 16.03.2022

25/12/1400 02:10:00 ب.ظ

به گزارش سرویس جهانی بی‌بی‌سی نازنین زاغری (رتکلیف) و انوشه آشوری دو زندانی ایرانی - بریتانیایی محبوس در زندان‌های جمهوری اسلامی برای ترک ایران به فرودگاه منتقل شده‌اند.

به گزارش سرویس جهانی بی‌بی‌سی نازنین زاغری(رتکلیف) و انوشه آشوری دو زندانی ایرانی - بریتانیایی محبوس در زندان‌های جمهوری اسلامی برای ترک ایران به فرودگاه منتقل شده‌اند. نازنین زاغری، همکار پروژه بنیاد تامسون رویترز، فروردین ۱۳۹۵ هنگام ترک ایران در فرودگاه بازداشت و...

نازنین زاغری، همکار پروژه بنیاد تامسون رویترز، فروردین ۱۳۹۵ هنگام ترک ایران در فرودگاه بازداشت و به اتهام‌هایی از جمله"مشارکت در براندازی نرم" از طریق همکاری با موسسه‌های خارجی به پنج سال زندان محکوم شد.

نهادهای امنیتی و دستگاه قضائی جمهوری اسلامی پس از پایان دوران حبس نازنین زاغری در اسفند ۹۹ برای او پرونده جدیدی تشکیل دادند و خروجش از ایران را ممنوع کردند. انوشه آشوری، مهندس بازنشسته ۶۷ ساله ایرانی – بریتانیایی هم در اوت ۲۰۱۷ و هنگامی که برای دیدن مادر بیمارش به ایران رفته بود، دستگیر و به اتهام"جاسوسی برای اسرائیل" به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

همدلی سربازان ترکیه با کودکان زلزله‌زده

وزارت دفاع ملی ترکیه تصاویر بازی و همدلی سربازان کشور با کودکان در مناطق زلزله‌زده را به اشتراک گذاشت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

قبلا بارها خانوادە این دو نفر، سازمان‌ها و فعالین حقوق بشر، با انتقاد از جمهوری اسلامی ایران، آنها را 'گروگان'‌هایی توصیف کردە بودند که مقامات ایرانی از آنها بعنوان اهرم سیاسی و مالی در برابر کشورهای غربی استفاده می‌کنند.

نازنین زاغری و انوشه آشوری برای ترک ایران به فرودگاه رفتند

'پاسپورت نازنین زاغری به او برگردانده شد' | DW | 15.03.2022به گفته یک نماینده مجلس بریتانیا، نازنین زاغری پاسپورتش را پس گرفته است. مقامات ایران هنوز این خبر را تایید نکرده‌اند.

وکیل نازنین زاغری: امیدوارم خبرهای خوبی درباره موکلم بشنویم

نازنین زاغری از زندان آزاد شدرسانه‌های انگلستان از آزادی نازنین زاغری توسط ایران خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

نازنین زاغری آزاد شدنازنین زاغری آزاد شد وکیل نازنین زاغری و انوشه آشوری، دو زندانی دو تابعیتی که دوران محکومیتشان را در ایران می‌گذراندند، گفت هر دوی آن‌ها در مسیر فرودگاه برای ترک ایران هستند خوب پس بالاخره معلوم شد که ایشون جاسوس نبوده و گروگان گرفته شده بوده واسه پولهای گروگان گرفته شما. الان این پولا هم میره زیر فرش بیت و سپاه چه حالی داره بیچاره از اون جهنم میاد بیرون چرا مگه جاسوس نبود ؟

احتمال آزادی نازنین زاغری؛ حضور گروه مذاکره‌کننده بریتانیایی در تهرانهیئتی بریتانیایی برای مذاکره به تهران رفته‌اند و احتمال آزادی نازنین زاغری و انوشه آشوری، زندانیان دوتابعیتی قوت گرفته است. به گفته یک نماینده مجلس عوام بریتانیا، مقامات ایران گذرنامه بریتانیایی نازنین زاغری را به او بازگردانده‌اند. وکیل او نیز درباره احتمال آزادی او ابراز امیداوری کرده است. هر کی بفکر خویشه !