نازنین زاغری و انوشه آشوری برای ترک ایران به فرودگاه رفتند

25/12/1400 02:13:00 ب.ظ

خبرگزاری رویترز گزارش کرده که نازنین_زاغری و انوشه آشوری، دو شهروند دو تابعیتی زندانی در ایران برای ترک کشور به فرودگاه منتقل شده‌اند. شبکه خبر ایران هم نوشته نازنین زاغری پس از گذراندن دوران «محکومیت» خود به دولت انگلیس «تحویل» داده شد. اخبار_ایران

شبکه خبر جمهوری اسلامی هم نوشته است که نازنین زاغری پس از گذراندن دوران محکومیت خود به دولت انگلیس...

شبکه خبر جمهوری اسلامی هم نوشته است که نازنین زاغری پس از گذراندن دوران محکومیت خود به دولت انگلیس «تحویل» داده شد. تولیپ صدیق، نماینده مجلس بریتانیا، نیز در یک پیام توییتری نوشته که نازنین زاغری در حال ترک ایران است. این نماینده مجلس بریتانیا به نام انوشه آشوری اشاره نکرده است.

روز گذشته اعلام شد که نازنین زاغری پس از ۶ سال پاسپورت بریتانیایی خود را پس گرفته است. خانم زاغری در فروردین سال ۱۳۹۵ در ایران بازداشت و به اتهام «جاسوسی» به پنج سال زندان محکوم شده بود. انوشه آشوری هم یک شهروند دو تابعیتی ایرانی-بریتانیایی است. این مهندس بازنشسته در تابستان ۱۳۹۶ وقتی که برای دیدن مادرش به ایران رفته بود، بازداشت شد. دستگاه قضایی جمهوری اسلامی او را به جرم «جاسوسی برای موساد» به ده سال و به جرم «اندوختن ثروت نامشروع» به دو سال زندان محکوم کرده بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

تحولات ایران و جهان؛ وکیل دونالد ترامپ: به موکلم در جلسه دادگاه دستبند زده نخواهد شد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران و جهان در روز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۳۱ مارس ۲۰۲۳ را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

'پاسپورت نازنین زاغری به او برگردانده شد' | DW | 15.03.2022به گفته یک نماینده مجلس بریتانیا، نازنین زاغری پاسپورتش را پس گرفته است. مقامات ایران هنوز این خبر را تایید نکرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران: روس‌ها می‌خواهند منافع ایران را فدای منافع خود کننداحمد آوایی، نماینده شهر دزفول در مجلس ایران با اشاره به توقف مذاکرات برجامی وین گفت که روس‌ها می‌خواهند منافع ایران را فدای منافع خود کنند. - خبرگزاری آناتولی ترجمه: روس‌ها «منافع استعماری آنگلوساکسون‌ها در ایران» را تهدید می‌کنند.

لیز تراس: به ایران بدهی داریم و بازپرداخت آن اکنون اولویت ماستلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، روز چهارشنبه اعلام کرد که پرداخت بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی لندن به تهران و پرونده نازنین زاغری، زندانی دوتابعیتی در ایران، در اولویت دولت این کشور است. از یه طرف میگن طرف جاسوس نبوده از یه طرف حاضرن براش انقد پول بدن، بریتانیا حاضره برای تمام اتباعش انقد هزینه کنه؟ عمرا هرزه زباله....

باقی‌مانده الواح هخامنشی آماده تحویل از آمریکا به ایرانسرپرست اداره کل موزه‌ها همزمان با نمایش ۵۱ قطعه آجر لعابدار سه‌هزارساله استردادی از سوئیس، از آمادگی دانشگاه شیکاگو برای بازگرداندن باقی‌مانده کتیبه‌های هخامنشی به ایران خبر داد. این آثار را در آمریکا باید نگه دارن به رژیم اعتماد نکنید شک نکنید که یک دزدی کلان پشت این ماجراست وگرنه این بی‌وطنان احمق اصلن شعور درک ارزش آثار تاریخی را ندارند و دلشان هم برای این آثارتنگ نشده.

وزیر ارتباطات ایران امکان دسترسی نهادهای امنیتی به اطلاعات کاربران را تایید کردعیسی‌ زارع‌پور گفته است که نهادهای امنیتی «در موارد خاص» با حکم قضات ویژه و مجوز رئيس قوه قضائیه دسترسی خواهند داشت ولی توضیح نداده است که «موارد خاص» شامل چه مواردی می‌شود.

هشدار عفو بین‌الملل نسبت به شرایط جسمانی یک زندانی ۸۲ ساله در ایران