نازنین زاغری به انگلیس بازمی‌گردد

25/12/1400 06:26:00 ب.ظ

وزیر خارجه انگلیس از بازگشت نازنین زاغری به این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه انگلیس از بازگشت نازنین زاغری به این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 16.03.

2022 لندن/ خبرگزاری آناتولی لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلیس با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد: خبر بازگشت نازنین زاغری-رادکلیف و انوشه آشوری به انگلیس و مرخصی مراد طاهباز را می‌توانم تایید کنم، امروز با خانواده‌هایشان دیدار خواهند کرد.

وی همچنین تاکید کرد که برای اطمینان از خروج مراد طاهباز از ایران به تلاش خود ادامه خواهیم داد. امروز رسانه‌های انگلیس گزارش دادند که نازنین زاغری زندانی دوتابعیتی توسط دولت ایران از زندان آزاد و به فرودگاه منتقل شده است.

براین اساس علاوه بر زاغری که از سال 2016 به اتهام جاسوسی از سوی ایران زندانی شده، انوشه آشوری دیگر زندانی دوتابعیتی نیز آزاد و به فرودگاه انتقال یافته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ما متهمیم! | سینا رحیم‌پور

دیوار روزنامه‌نگاری خیلی کوتاه است؛ این مسئله روزنامه‌نگاری کشورهای در‌حال‌توسعه و به قولی پیرامونی است. در این کشورها، روزنامه‌نگار همواره متهم است مگر اینکه خلافش ثابت شود. کسانی که روزنامه‌نگاری را چه قبل و چه بعد از انقلاب تجربه کرده‌اند، به کوتاهی این دیوار باور دارند و تجربه زیسته‌شان می‌گوید که در بحران‌های سیاسی و اجتماعی، این روزنامه‌نگاران هستند که بیش از همه آسیب می‌بینند و هزینه می‌پردازند. زمینه‌های تاریخی این مواجهه هم به دوره مشروطه بازمی‌گردد. داستان ما از مشروطه و روزنامه‌نگارانی مانند شیخ ‌احمد روحی و میرزا ‌آقاخان کرمانی تا به امروز همین بوده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

'پاسپورت نازنین زاغری به او برگردانده شد' | DW | 15.03.2022به گفته یک نماینده مجلس بریتانیا، نازنین زاغری پاسپورتش را پس گرفته است. مقامات ایران هنوز این خبر را تایید نکرده‌اند.

نازنین زاغری و انوشه آشوری برای ترک ایران به فرودگاه رفتند

جانسون: خوشحالم که زاغری و آشوری به انگلیس بازخواهند گشتنخست‌وزیر انگلیس در توییتی از آزادی دو زندانی دوتابیعتی از ایران خبر داد.

وکیل نازنین زاغری: امیدوارم خبرهای خوبی درباره موکلم بشنویم

نازنین زاغری از زندان آزاد شدرسانه‌های انگلستان از آزادی نازنین زاغری توسط ایران خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

نازنین زاغری آزاد شدنازنین زاغری آزاد شد وکیل نازنین زاغری و انوشه آشوری، دو زندانی دو تابعیتی که دوران محکومیتشان را در ایران می‌گذراندند، گفت هر دوی آن‌ها در مسیر فرودگاه برای ترک ایران هستند خوب پس بالاخره معلوم شد که ایشون جاسوس نبوده و گروگان گرفته شده بوده واسه پولهای گروگان گرفته شما. الان این پولا هم میره زیر فرش بیت و سپاه چه حالی داره بیچاره از اون جهنم میاد بیرون چرا مگه جاسوس نبود ؟