نارین قلعه میبد

06/10/2019 12:36:00 ب.ظ

#نارین_قلعه‌ میبد یزد، یکی از بناهای تاریخی و باشکوه ایران کهن در دوران ساسانی است که معماری و هنر سازندگان آن، موجب تحسین باستان‌شناسان و تاریخ‌دوستان شده است. 📸:

نارین_قلعه‌

نارین_قلعه‌ میبد یزد، یکی از بناهای تاریخی و باشکوه ایران کهن در دوران ساسانی است که معماری و هنر سازندگان آن، موجب تحسین باستان‌شناسان و تاریخ‌دوستان شده است. 📸:

ایرنا- یزد- نارین قلعه‌ی میبد یزد، یکی از بناهای تاریخی و باشکوه ایران کهن در دوران ساسانی است که معماری و هنر سازندگان آن، موجب تحسین باستان‌شناسان و تاریخ‌دوستان شده است. این بنای کهن سال ۱۳۵۴ به ثبت ملی رسیده است.نارین قلعه در واقع ارگ حکومتی شهر تاریخی میبد یزد است که در پشته‌ای طبیعی با ارتفاع بیش از ۲۵ متر همچنان از دوره ساسانیان استوار باقی مانده است.

شما در حال پاسخ به نظر «

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

ترکیه به هیچ کدام از کنوانسیون‌های آبی نپیوسته است/ امنیت با لشکرکشی حفظ نمی‌شودوزیر امور خارجه گفت: بارها گفته‌ایم تنها راه ثبات در سوریه حضور دولت مرکزی و ارجاع «قراداد آدانا» است و با اقدام علیه تمامیت ارضی نمی‌توان امنیت ایجاد کرد.

وجود ۱۰۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان/ ایران از برجام عقب‌نشینی نکرده است/ طرح افزایش سن ازدواج در مجلس پذیرفته نشدرئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه والدینی که با وجود توانایی مالی اجازه تحصیل به فرزندان‌شان را نمی‌دهند مرتکب جرم شده اند، گفت: در حال حاضر شاهد تعداد قابل توجهی کودک بازمانده از تحصیل در شهرهای کشور هستیم بطوریکه حدود ۱۰۰ هزار دانش ‌آموز بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

امیرعبداللهیان: پایبندی ایران به دفاع از حقوق فلسطینی‌ها جزئی از اهداف محور مقاومت است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimدستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل گفت: پایبندی جمهوری اسلامی بر مواضع و اصول انقلابی در دفاع از حقوق فلسطینی‌ها، جهت بازگشت به سرزمین مادری و آزادی قدس جزئی از اهداف و آرمان‌های مستمر محور مقاومت است.

سرکرده گروه عظام ۴ هزار میلیارد تومان به بیت‌المال دست‌اندازی کرده استتهران- ایرنا- نماینده دادستان تهران با تشریح اتهامات گروه معروف به عظام در قاچاق و واردات قطعات خودرو گفت: عباس ایروانی از متهمان این پرونده طی ۱۰ سال بیش از چهار هزار میلیارد تومان به بیت المال دست اندازی کرده است.

کولیوند: پول‌های کثیف در تعیین سرنوشت انتخابات اثرگذار است

آرمین: اصلاحات نیازمند گفتمانی جدید ناظر به عدالت خواهی و فسادستیزی استمحسن آرمین: - بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان طی دو سه سال اخیر ریزش داشته است. - بخش‌های از اصلاح طلبان تصور می‌کنند که نفس حضور در مجلس و داشتن مسؤلیت اجرایی هدف است لذا برای بقا به زد و بندهای پنهان با باندها و لابی‌های‌ قدرت روی آورده‌اند. آرمین خیلی امیدواره که مردم بیایند رای دهند.خیلی از جامعه عقب مانده است،به نظر این مصاحبه بیشتر سرپوش گذاشتن به عملکرد بسیار بد دولت و فراکسیون مورد حمایت شان است.مردم هیچ تفاوتی دیگه بین اصلاح طلبا و اصولگراها نمی بینند و تمومه ماجرا.

نظر شما شما در حال پاسخ به نظر « » هستید.به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدجواد ظریف در پاسخ به سوال جلال محمودزاده در خصوص جلوگیری از ساخت سد از سوی دولت ترکیه و واکنش وزارت امور خارجه در خصوص حمله دولت ترکیه به مردم عفرین سوریه گفت: در خصوص تلاش‌های ما با ترکیه این مشکل وجود دارد و ما، عراق و سوریه با آن مواجه هستیم و هر سه کشور تلاش‌هایی را با دولت ترکیه ادامه دادیم و در سطح بین‌الملل مساله ریزگردها را مطرح کردیم و جلسه‌ای در تهران برگزار شد و آقای رئیس‌جمهور شخصا این مساله را مطرح کردند و موجب ناراحتی نماینده ترکیه شد اما این موضع را در تمامی جلسات پیگیری می‌کنیم.به گزارش ایلنا، فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جمع اعضای جمعیت زنان نواندیش فارس با اشاره به موضوع کودک همسری گفت: اگرچه قانون مدنی ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۵ ممنوع است اما در حال حاضر شاهد ازدواج کودکان زیر ۱۳ سال هستیم.خبرگزاری تسنیم ، حسین امیرعبداللهیان دبیر‌کل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در دیدارِ اعضای شاخه برون‌مرزی اتحادیه بین‌المللی نوجوانان و جوانان ضد اشغالگری و حامی فلسطین، ضمن تشریح توطئه صهیونیست‌ها و استکبار جهانی به‌رهبری آمریکا، گفت: آنها قصد دارند امت و جهان اسلام را تجزیه و پراکنده کنند.

.