ناتو درباره حادثه دریایی بین ترکیه و فرانسه تحقیق می‌کند

30/03/1399 12:23:00 ق.ظ

ناتو درباره حادثه دریایی بین ترکیه و فرانسه در دریای مدیترانه تحقیق می‌کند

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو وعده داده است این سازمان تا زمان روشن شدن جزئیات و ابعاد حادثه دریایی بین نیروی دریایی فرانسه و ناوهای ترکیه‌ای به تحقیقات خود ادامه خواهد داد. ناتو روز پنجشنبه ۱۹ ژوئن، اعلام کرد درباره حادثه دریایی که در دریای مدیترانه بین دو عضو این سازمان یعنی فرانسه و ترکیه رخ داده تحقیق می‌کند.

فرانسه مدعی است رادار یک کشتی این کشور بعد از آنکه یک کشتی را به ظن حمل بار اسلحه به مقصد لیبی برای بازرسی متوقف می‌کند، توسط ناوچه‌های ترکیه نشانه گرفته می شود.

بازرسی کشتی که با پرچم تانزانیا در حال حرکت به سمت لیبی بوده‌است از جمله وظایف محوله به نیروی دریایی فرانسه از سوی ناتو به شمار می‌رود. حالا پاریس عصبانی است که چرا در حین انجام این ماموریت، کشتی‌هایش باید از سوی نیروی دریایی یک عضو دیگر ناتو مورد تعرض قرار گیرد.

فرانسوا پرلی، وزیر دفاع فرانسه، روز چهارشنبه اعلام کرده بود یک ناوشکن فرانسوی که قصد شناسایی یک کشتی حامل اسلحه به مقصد لیبی را داشته با اقدام شدیداً خصمانۀ ناوچه‌های ترکیه روبرو شد که احتمالا وظیفه حفاظت از محمولۀ این کشتی را برعهده داشته‌اند. headtopics.com

در حالی که فرانسه ناوچه‌های ترکیه در دریای مدیترانه را «به انجام مانوری شدیداً خصمانه علیه یک ناوشکن» خود متهم می‌کند آنکارا، اظهارات فرانسه را «اتهاماتی بی اساس» می خواند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

توقیف دو فروند کشتی صید صنعتی ترال توسط نیروی دریایی سپاه در چابهارجزئیات جدید درباره توقیف دو کشتی در آب‌های ایران توسط نیروی دریایی سپاه: توقیف این شناورهای صید ترال با اشراف اطلاعاتی بسیج دریایی و رزمندگان پایگاه دریایی امام علی (ع) و در پی اعتراض صیادان بومی منطقه کنارک و چابهار، با حکم قضایی دادستان کنارک صورت گرفت.

ایران نسل جدید موشک‌های کروز دریایی را آزمایش کردایران درحالی این روزها سعی دارد تا توانایی‌های نظامی خود را به نمایش بگذارد که ایالات متحده آمریکا با جدیت تمام در تدارک فراهم کردن زمینه لازم برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی تهران است.

دبیرکل ناتو: اروپا به حضور نظامی هرچه ‌بیشتر آمریکا نیاز دارد«حضور ایالات متحده در اروپا فقط برای محافظت از اروپا نیست بلکه مسألهٔ حفظ قدرت آمریکا در ورای مرزهای اروپا مطرح است.» Globalconversation

توقیف دو فروند کشتی صید صنعتی ترال توسط رزمندگان پایگاه دریایی امام علی (ع) ندسا در محدوده آب‌های چابهارروابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای از توقیف دو فروند کشتی صید صنعتی ترال در محدوده آبهای چابهار و کنارک توسط رزمندگان پایگاه دریایی امام علی (ع) این نیرو در چابهار خبر داد.

کمیسیون تحقیق سه‌شنبه آینده درباره اعتبارنامه تاجگردون اعلام نظر می‌کندسخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی گفت که نظر نهایی این کمیسیون درباره اعتبارنامه منتخب گچساران سه‌شنبه آینده اعلام خواهد شد.

نشست ویژه کمیسیون تحقیق مجلس با وزارت اطلاعات درباره اعتبارنامه تاجگردون- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimنشست ویژه کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه_تاجگردون سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس: گزارش نهایی کمیسیون تحقیق مجلس درباره پرونده اعتبارنامه آقای تاجگردون، تا روز سه‌شنبه آینده نهایی و تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس خواهد شد