ناتو: خواستار برقراری صلح در افغانستان هستیم

21/11/2019 11:05:00 ب.ظ

ناتو: خواستار برقراری صلح در #افغانستان هستیم

افغانستان, افغانستان

ناتو : خواستار برقراری صلح در افغانستان هستیم

نماینده ارشد غیرنظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی « ناتو » در کابل اعلام کرد هدف اصلی این سازمان برقراری صلح در افغانستان است. - خبرگزاری آ ناتو لی

21.11.2019استانبول/ خبرگزاری آناتولینیکولاس کی، نماینده ارشد غیرنظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در افغانستان در کابل گفت: هدف اصلی ناتو برقراری صلح پایدار و پایان جنگ در افغانستان است.وی که امروز در نشستی تحت عنوان «نقش ناتو در حمایت از روند صلح در افغانستان» در موسسه مطالعات استراتژیک افغانستان سخنرانی می‌کرد، افزود: 38 کشور در چارچوب مأموریت آموزشی، مشاوره و کمک از طریق بخش حمایت قاطع از نیروهای امنیت ملی افغانستان پشتیبانی می‌کنند. ناتو نیز از نیروهای امنیتی افغانستان حمایت قاطع می کنند تا طالبان در میدان نبرد پیروز نشوند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: هدف نهایی ما برقراری صلح در خاورمیانه استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: هدف نهایی ما برقراری صلح در خاورمیانه است خانم اورتگاس خاطر نشان کرد که هرگونه توافق صلح مشروعی باید با حضور اسرائیل و فلسطینی‌ها سر میز مذاکره و گفت‌و‌گوی میان آنها حاصل شود.

کشته شدن 2 نظامی آمریکایی در سقوط بالگرد در افغانستاندو نظامی آمریکایی بر اثر سقوط یک فروند بالگرد در افغانستان کشته شدند. - خبرگزاری آ ناتو لی

9 نفر در درگیری میان دو خانواده در ننگرهار افغانستان کشته شدندمقام‌های ولایت ننگرهار در شرق افغانستان تایید کردند كه در نتیجه درگیری میان دو خانواده پنج شنبه 21

برقراری محدود اینترنت در بخش‌هایی از ایرانهفت روز پس از آغاز اعتراض‌های_سراسری در ایران و قطع گسترده اینترنت،‌ دولت جمهوری اسلامی اقدام به برقراری محدود و تدریجی دسترسی به این شبکه بین‌المللی در برخی نقاط این کشور کرد.

کشته شدن 1200 ترویست در چارچوب عملیات چشمه صلحکشته شدن 1200 ترویست در چارچوب عملیات چشمه_صلح

براثر سقوط یک بالگرد در افغانستان دو نظامی آمریکایی کشته شدندبراثر سقوط یک بالگرد در افغانستان دو نظامی آمریکایی کشته شدند رویترز نوشت که طالبان افغانستان مدعی شدند که مسئول سقوط این بالگرد هستند. گفته می شود این بالگرد در ولایت لوگر در جنوب پایتخت سقوط کرده است.

نماینده ارشد غیرنظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در کابل اعلام کرد هدف اصلی این سازمان برقراری صلح در افغانستان است.نظرات بیشتر آبان ۳۰, ۱۳۹۸ سرکوب گسترده دانشجویان در ایران؛ لباس شخصی‌ها با «آمبولانس» حدود۵۰ دانشجو را در دانشگاه تهران دستگیر کردند تصویری از تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی در روز سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه گزارش‌ها حاکی از برخورد و بازداشت گسترده در اعتراضات اخیر با دانشجویان است به طوری که حدود ۵۰ دانشجو در دانشگاه تهران پس از بازداشت از سوی «لباس‌شخصی‌ها» با «آمبولانس» برده شدند.دو نظامی آمریکایی بر اثر سقوط یک فروند بالگرد در افغانستان کشته شدند.نوامبر در ساحه «بداکخ» ولسوالی خوگیانی این ولایت 9 تن کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

21.11. بنابر این گزارش این تجمع تا ساعت ٨شب دوشنبه ادامه یافته و «با نزدیک شدن به ساعات تاریکی شب، چندین آمبولانس حاوی نیروهای لباس شخصی وارد دانشگاه شدند و تعدادی از دانشجویان را دستگیر و داخل آمبولانس کردند.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی نیکولاس کی، نماینده ارشد غیرنظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در افغانستان در کابل گفت: هدف اصلی ناتو برقراری صلح پایدار و پایان جنگ در افغانستان است.2019 کابل/خبرگزاری آناتولی دفتر رسانه‌ای مأموریت حمایت قاطع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» اعلام کرد: یک بالگرد متعلق به ایالات متحده در افغانستان سقوط کرده و دست‌کم دو نظامی آمریکایی در این حادثه کشته شده‌اند. وی که امروز در نشستی تحت عنوان «نقش ناتو در حمایت از روند صلح در افغانستان» در موسسه مطالعات استراتژیک افغانستان سخنرانی می‌کرد، افزود: 38 کشور در چارچوب مأموریت آموزشی، مشاوره و کمک از طریق بخش حمایت قاطع از نیروهای امنیت ملی افغانستان پشتیبانی می‌کنند. هنوز از هویت دانشجویان بازداشت شده اطلاع دقیقی در دست نیست اما شوراهای صنفی دانشجویان کشور گزارش داده است که پنج نفر از دانشجویان بازداشت شده از دانشجویان دانشگاه علامه بوده اند. ناتو نیز از نیروهای امنیتی افغانستان حمایت قاطع می کنند تا طالبان در میدان نبرد پیروز نشوند.

گفتنی است٬ در این نشست مقامات دولتی، کارشناسان، اساتید دانشگاه، فرهنگيان، اعضای نهادهای مدنی افغانستان و دیپلمات‌های کشورهای خارجی و سازمان‌های بین‌المللی حضور داشتند. در پی اعتراضات اخیر بازداشت دانشجویان در ایران شدت گرفته است.. .