ناتو: کلاه آبی‌های ترکیه در مقابله با تروریست‌ها استعداد فراوانی دارند

09/12/1399 09:12 ب.ظ

فرماندهی زمینی متفقین ناتو اعلام کرد که «کلاه آبی‌های ارتش ترکیه در مقابله با تروریست‌ها، تامین امنیت مرزها و کنترل منطقه استعداد فراوانی دارند. 27.02.

27.02.2021 ازمیر/ خبرگزاری آناتولی فرماندهی زمینی متفقین ناتو با انتشار پیامی در توئیتر از نیروهای پیاده‌نظام ترکیه که به «کلاه آبی‌ها» معروف هستند، تمجید کرد.

این فرماندهی در یک پیام توئیتری نوشت: «کلاه آبی‌ها گروهی از تکاوران نخبه در ارتش ترکیه هستند که در مقابله با تروریست‌ها، تامین امنیت مرزها و کنترل منطقه استعداد فراوانی دارند».

این فرماندهی پیام خود را به زبان‌های ترکی و انگلیسی منتشر کرده و عکسی حاوی هلال و ستاره، کلاه آبی و نشانه ناتو را نیز به آن ضمیمه کرد. لازم به ذکر است فرماندهی زمینی متفقین ناتو در استان ازمیر ترکیه نیز یک مرکز عملیاتی دارد.

MAVİ BERE! 🔵🇹🇷 Piyade Komando ya da Türkiye'deki bilinen adıyla 'Mavi Bereliler', Türk Müttefiklerimizin seçkin piyade sınıfıdır.

ادامه مطلب:
aa_persian »

تاکید دبیرکل ناتو بر اهمیت هم‌پیمانی با ترکیهدبیرکل ناتو ضمن اشاره به اهمیت هم‌پیمانی ترکیه تصریح کرد فقط با نگاه کردن به نقشه متوجه این اهمیت خواهید شد. - خبرگزاری آناتولی

ناتو: نگرانی‌های جدی درباره رفتار ترکیه داریمینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، روز سه شنبه 16 مارس با ابراز نگرانی‌ درباره رفتار ترکیه، تأکید کرد که ترکیه هم نگرانی های جدی از رفتارهای شما داره ! نه تنها ترکیه ، بسیاری از کشورهای متطقه !

وزیر خارجه آمریکا: تعهد ترکیه به ناتو به نفع همه ما استوزیر خارجه آمریکا: تعهد ترکیه به ناتو به نفع همه ما است

تاکید دبیرکل ناتو بر نقش ترکیه در مبارزه با تروریسم بین‌المللیدبیرکل ناتو اعلام کرد که ترکیه در مبارزه با تروریسم بین‌المللی نقش مهمی ایفا می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

انتقاد دبیرکل ناتو از «رفتار تهاجمی» روسیه؛ مسکو: ناتو به خودش بپردازدینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، روز ۴ فروردین (۲۴ مارس) با دشوار خواندن روابط این سازمان با روسیه، مسکو را به در پیش گرفتن «رفتار تهاجمی» متهم کرد. BrusselsBureau