ناتو چین را متهم کرد که با «دروغ‌های آشکار» از روسیه پشتیبانی می‌کند

03/01/1401 09:24:00 ب.ظ

دبیرکل ناتو در مورد خطر تبدیل شدن جنگ اوکراین به یک رویارویی هسته‌ای بین غرب و روسیه هشدار داد و گفت: «روسیه باید این گفتمان خطرناک و غیرمسئولانه در مورد جنگ هسته‌ای را متوقف کند.

دبیرکل ناتو در مورد خطر تبدیل شدن جنگ اوکراین به یک رویارویی هسته‌ای بین غرب و روسیه هشدار داد و گفت: «روسیه باید این گفتمان خطرناک و غیرمسئولانه در مورد جنگ هسته‌ای را متوقف کند. نسخه چاپی دبیرکل ناتو روز چهارشنبه سوم فرودین چین را متهم کرد که در تهاجم نظامی به اوکراین از...

نسخه چاپی دبیرکل ناتو روز چهارشنبه سوم فرودین چین را متهم کرد که در تهاجم نظامی به اوکراین از روسیه حمایت سیاسی می‌کند و به دولت چین در مورد «کمک‌های مادی» به مسکو هشدار داد. ینس استولتنبرگ در آستانه اجلاس فوق‌العاده اعضای ناتو گفت: «چین به اشکال گوناگون از جمله انتشار دروغ‌های آشکار و اطلاعات گمراه‌کننده از روسیه حمایت سیاسی کرده است و اعضای ناتو در مورد کمک‌های مادی احتمالی چین به روسیه برای تهاجم به اوکراین نگران هستند».

او افزود: «انتظار دارم رهبران کشورهای عضو ناتو در پایان اجلاس از دولت چین بخواهند که به مسئولیت‌های خود به عنوان یک عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل عمل کند». دبیرکل ناتو تصریح کرد که در همین راستا، پکن باید ارائه پشیبانی مادی به اقدامات جنگ‌طلبانه روسیه بپرهیزد و مانند بخش اعظم جامعه بین‌الملل خواستار پایان فوری و صلح‌آمیز بحران اوکراین شود.

پکن تاکنون تهاجم نظامی روسیه به اوکراین را محکوم نکرده است و از کاربرد لفظ «تجاوز» در این زمینه خودداری می‌کند. با این حال، خواستار حل‌وفصل بحران جاری از طریق گفت‌وگو و مذاکره شده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روزنامه روسی: انتشار آمار کشته‌شدگان جنگ در اوکراین «خرابکاری» بود؛ واکنش پنتاگون به لفاظی هسته‌ای مسکو▪️یک روزنامه روسی می‌گوید انتشار گزارش کشته شدن نزدیک به ۱۰هزار سرباز روس در اوکراین که به مدت بیش از شش ساعت روی وب‌سایت این روزنامه قرار داشت در اصل کار هکرها بوده است و آنها «خبر جعلی» منتشر کردند. قراره به خبرهای منفی جنگ بگویند کارهکرها و خبر جعلی.

در مورد موضوعات اندک باقی مانده در مذاکرات وین،ابتکاراتی را به آمریکا ارائه کرده‌ایموزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی امشب خود با «فواد حسین» وزیر امور خارجه جمهوری عراق، با تبریک عید نوروز، در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

آمریکا در مورد حملات سایبری روسیه هشدار دادروسیه طی دو ماه گذشته حملات گسترده سایبری به ده‌ها سایت دولتی در اوکراین انجام داده است و اخیرا برخی سایت‌های رسمی خود دولت روسیه نیز با حملات سایبری مواجه شد.

کاخ‌سفید در مورد احتمال وقوع حملات سایبری از مبدا روسیه هشدار دادکاخ سفید به شرکتهای آمریکایی هشدار داد که نسبت به وقوع حملات سایبری از مبدا روسیه هشیار باشند. آن نوبرگر، یک مقام ارشد امنیت سایبری کاخ سفید با اشاره به تهدید زیرساخت‌های حیاتی کشورگفت: «شرکت‌های مهم آمریکایی که زیرساخت‌های حیاتی کشور را مدیریت می‌کنند، باید امکانات دفاع سایبری خود را به دلیل...

euronews - اخبار بین المللی در مورد نازنین زاغری رتکلیفنازنین زاغری رتکلیف | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی جاسوس باید گردن زده بشه والسلام چرا برخی، مشتاق جاذبه‌های زیست محیطی ایران مخصوصا در اطراف مراکز حساس نظامی و امنیتی‌اش هستند؟! وقتی وزیر خارجه انگلیس باید مداخله کنه ایرانی بودن مورد تردید است و باید پرسید یک غیر ایرانی چرا باید برای محافظت از محیط زیست ایران خانه و زندگی را رها کند.

جنگ در اوکراین؛ پنتاگون نیروهای روسیه را به ارتکاب جنایت جنگی متهم کردجنگ در اوکراین در شرایطی وارد بیست و هفتمین روز خود شده است که حملات شدید نیروهای مهاجم روسی برای تصرف شهرها به ویژه ماریوپل ادامه داشته است. جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: وزارت دفاع بریتانیا: نیروهای روسیه در اوکراین «تا حد زیادی متوقف شده‌اند» آخرین اخبار و گزارش‌ها از جنگ اوکراین را در یورونیوز فارسی دنبال کنید🔽