نابسامانی سیم‌های برق در بازار تاریخی ملایر/ یک آتش‌سوزی دیگر می‌تواند در راه باشد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آتش‌سوزی در کمین بازارهای تاریخی است. در این میان همچنان شاهد نابسامانی سیم‌ها و کابل‌های برق در بازارهای تاریخی مانند بازار ملایر هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این روزها بازارهای تاریخی از بازار ثبت جهانی تبریز گرفته تا بازار قم و... یکی پس از دیگری دچار حریق می‌شوند. در بیشتر مواقع نیز اتصالات برقی دلیل وقوع آتش سوزی است. در این میان وقوع آتش سوزی در سایر بازارهای تاریخی در شهرهای مختلف نیز دور از ذهن نیست.

هرچند وسعت و طول این بازار به اندازه بازارهای معروف و بزرگ در سایر شهرهای کشور نیست اما از ساختاری سنتی و کهن برخوردار است. پوشش سقف تمام قسمت‌های بازار، دارای طاق‌های ضربی و گنبدی آجری است و نورگیرهایی در سرتاسر آن و در دو طرف حجره‌ها تعبیه شده است. شاید بتوان از نابسامانی سیم‌های برق به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های مشترک بازار ملایر با سایر بازارها مانند بازار تبریز و بازار زنجان و... نام برد، چنانکه از گوشه و کنار بازار ملایر سیم‌ها و کابل‌های برق آویزان هستند و این مهم بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی در هر بخش از بازار دیده می‌شود.دراین خصوص به ایلنا گفت: هرچند متولی بخش کالبدی و مرمت آن میراث‌فرهنگی است اما سایر دستگاه‌ها مانند شهرداری و آتش نشانی نیز در ساماندهی وضعیت این بازار تاریخی دخیل هستند.

به گفته او، آتش نشانی چند نقطه را برای نصب شیر اطفاء حریق در نظر گرفته و تاکنون ۶ شیر نصب شده است. شهرداری نیز در حوزه امنیت و سدمعبر ورود کرده و درصدد جمع آوری آن برآمده. میراث‌فرهنگی نیز بام سازی فضاهای عمومی به متراژ ۸۵۰ متر را در دست دارد و شرکت برق نیز اعتبارات لازم برای ساماندهی سیم‌ها و کابل‌ها را کسب کرده. با این وجود نیاز است تا این مهم بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سه تن در اثر آتش سوزی در یک قایق مسافربری در فیلیپین جان باختندپولیس ساحلی فیلیپین چهارشنبه 28 اوت تایید کرد که سه تن بر اثر آتش‌سوزی در یک قایق مسافربری در سواحل
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تولید ۳۸۰۰ مگاوات برق در کشور برای نخستین‌باروزیر نیرو: امسال توانستیم برای نخستین‌بار ۳۸۰۰ مگابایت برق در کشور تولید کنیم که این رقم در مقایسه با ارقام گذشته قابل ملاحظه بوده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دبیر کمیته فیلترینگ: اقدامات ایران در سالم‌سازی فضای مجازی خاری در چشم دشمنان استدبیر کمیته فیلترینگ کشور با تاکید بر این موضوع که حتی در کشورهای خارجی برای استفاده کودکان از فضای مجازی محدودیت‌هایی اعمال می‌شود، گفت: ما درصدد محدودسازی فضای مجازی نیستیم و نمی‌خواهیم با اعمال محدودیت خاص به نفع جریان خاص یا گروه خاصی حرکت کنیم. از تمام فعالیت‌هایی که مانع تاثیر محتواهای نامناسب باشد، حمایت و با آنها برخورد نمی‌کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ ماگنیتسکی در زندان محکوم کرددیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ سرگئی ماگنیتسکی در زندان به پرداخت ۳۴هزار یورو محکوم کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در قایق مسافربری در فیلیپین؛ 3 کشته
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مذاکرات صلح در قطر؛ طالبان و آمریکا در آستانه توافقبه نظر می‌رسد طالبان و هیات آمریکایی بیش از همیشه به توافق با یکدیگر نزدیک هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »