ناامیدی و بی‌تفاوتی مردم عراق نسبت به انتخابات پارلمانی

30/06/1400 10:53 ق.ظ

ناامیدی و بی‌تفاوتی مردم عراق نسبت به انتخابات پارلمانی العربيه_فارسى

تنها چند هفته دیگر انتخابات پارلمانی عراق برگزار می‌شود اما هیچ گونه شور ‌و شوقی در میان جوانان این کشور برای حضور در انتخابات دیده نمی‌شود.اکثر شهروندان اکثر شهروندان عراقی بر این باورند که برنامه نامزدهای انتخاباتی به شعار و قول و قرارهای توخالی خلاصه شده است و تنها جمع اندکی از مردم‌ انتخابات را در بهبود شرایط موثر می‌دانند.

فضای انتخاباتی در حالی که بغداد و دیگر شهرهای عراق شاهد تبلیغات گسترده انتخاباتی از سوی ائتلاف‌های سیاسی و نامزدهای مستقل است، اما ناظران نسبت مشارکت شهروندان را بسیار کمتر از انتخابات سال 2018 برآورد کرده‌اند.

بسیاری از رای‌دهندگان جوان عراقی هیچ دلیلی برای مشارکت در انتخابات پیش رو نمی‌بینند؛ انتخاباتی که قرار بود در سال 2022 برگزار شود اما به‌دلیل اعتراضات سال 2019 علیه فساد اداری و فقدان خدمات دولتی، زودهنگام برگزار می‌شود.چرا رای بدهم؟

سجاد، یک رای‌دهنده جوان عراقی به «خبرگزاری فرانسه» گفت که عکس نامزدهای انتخاباتی را در همه جا می‌بینم اما برنامه‌ای از سوی آنها برای تغییر شرایط ملاحظه نمی‌کنم. او‌ که با دوستان خود در یک کافه در پایتخت عراق نشسته بود، افزود: «همه نامزدها فقط شعار می‌دهند و می‌گویند که این کار می‌کنیم و آن کار را انجام می‌دهیم، اما همه اینها فقط قول و قرارهای توخالی است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

رئیس سازمان حج ایران: خروج از مرز زمینی با عراق ممنوع استرئیس سازمان حج و زیارت ایران اعلام کرد خروج از مرز زمینی به سمت عراق برای پیاده روی اربعین ممنوع است. - خبرگزاری آناتولی

شهدای بهایی جنگ ایران و عراق؛ فرهوش اسدیزن و خود خامنه‌ای، خمینی، و دیگر ملاها باید داد خوک بگاد. یکی نیست به مادر این جنده های عرب بگویید. حرامزاده‌ها ی کصکش اصلا شما تو ایران چکار میکنید؟؟ برگردید به همان خراب شده از آنجا آمدید. گوه تو قبر محمد و علی و حسین.

سه تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدندنیروهای مسلح ترکیه طی عملیات هوایی در شمال عراق 3 تروریست پ.ک.ک را از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

ایران: به مسئولان عراق و اقلیم کرد گفتیم بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنندایران: به مسئولان عراق و اقلیم کرد گفتیم بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنند رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت به اداره اقلیم کرد شمال عراق و مسئولان دولت مرکزی توصیه شده بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنند و مانع فعالیتشان شوند.

حمله به کردها در خاک عراق؛ آیا اقدام نظامی سپاه مشروع است؟تجاوزبه خاک همسایه وتجاوز به حریم دیگران وجنگ افروزیست که قابل فبول جهانیان نیست ونیاید دنیا دربرابر اینگونه شرارتها سکوت کنند وباید قاطعانه دربرابر ج.ا.بایستند

باقری: گروه‌های تروریستی بساطشان را جمع کنند و از عراق بروند | DW | 19.09.2021رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته حضور گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق 'قابل پذیرش نیست و این گروه‌ها باید 'بساطشان را جمع کنند و بروند'. باقری تهدید کرده که این گروه‌ها را 'منهدم خواهیم کرد'. تا حالا که ایران کاری نکرده یک نوع خویشتن داری از خود نشان داده هر چه زودتر باید این مزدورهای غربی عربی جمع بشن برن سمت اروپا یا امریکا باید زودتر از این ها بساط گروه های تروریستی را جمع می کردتد! اهداف پیشنهادی جهت بمب باران ؛ لوله های خروجی نفت و همچنین جاده های ورودی و خروجی از مرزهای شمالی، شمال شرقی و شرق منطقه ی محروم خوزستان ، خط آهن الاحواز الاهواز اهواز طه ران ، بیت ره بوری، صدا و سیمای جمهوری اسلامی طه ران، بانک مرکزی، نهاد ریاست جمهوری، وزارت نفت، نیرو و ..