می‌خواهم از ایران بروم؛ موج جدید مهاجرت چه بر سر کشور می‌آورد؟

28/11/1400 10:55:00 ق.ظ

«مهرداد درویش‌پور» معتقد است: «گسترش مهاجرت اقتصادی کارگران، نشان‌ دهنده فقیرتر شدن هر چه بیشتر جامعه و بی‌آیندگی برای شهروندان است.» اطلاع_رسانی راستی_آزمایی

۱۲۰ ۱۸۰ چرا کارگران بخش‌های خدماتی ایران می‌خواهند مهاجرت کنند؟ افراد گاه تنها به دلیل بهبود...

۱۲۰ ۱۸۰ چرا کارگران بخش‌های خدماتی ایران می‌خواهند مهاجرت کنند؟ افراد گاه تنها به دلیل بهبود شرایط اقتصادی خود یا به دلیل فقدان چشم‌اندازی در آینده، به قصد کار یا به کشورهای همسایه یا به کشورهای غربی می‌روند.»

درویش‌پور درباره دلایلی که کارگران را به مهاجرت وا می‌دارند، به «ایران‌وایر» می‌گوید: «در تاریخ ایران، مهاجرت به غرب بیشتر مربوط به طبقات مرفه بوده است. اگرچه مواردی مانند مهاجرت کارگران به باکو یا کشورهای همسایه در خلیج فارس هم داشته‌ایم اما با ابعاد چنین گسترده مهاجرت اقتصادی که دامنه آن به کارگران نیمه‌ماهر نیز کشیده شده، قابل مقایسه نیست. این امر نشان دهنده این واقعیت است که با توجه به بحران‌های اقتصادی، گرانی، تورم، بی‌کاری و کاهش سطح واقعی دستمزدها، هیچ چشم‌انداز امید‌بخشی از آینده وجود ندارد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روسیه می‌گوید در حال بازگرداندن بخشی از نیروهای نظامی خود از مرز اوکراین استروسیه می‌گوید شماری از نیروهایش در نزدیکی مرز اوکراین با پایان مأموریت، در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند.

قیمت برنج ۶۰ درصد گران‌تر از نرخ خرید از کشاورز استنماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در بهترین وضعیت، برنجی که بالاترین کیفیت را دارد در استان مازندران کیلویی ۳۵ هزار تومان از کشاورز خریداری شده و با قیمتی که این روزها در بازار عرضه می شود اختلاف چشمگیری دارد.

آخرین خبرها از گفتگوهای وین؛ مذاکرات احیای برجام در چه مرحله‌ای قرار دارد؟جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از گفتگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران نسبت به موفقیت مذاکرات وین برای احیای برجام ابراز خوشبینی کرد.

روایت فساد در بازوی سپاه پاسداران؛ از هلدینگ یاس چه می‌دانیم؟رسانه‌های تحت حمایت سپاه پاسداران طی چهار سال گذشته تلاش کرده بودند تا به ویژه محمد باقر قالیباف و قاسم سلیمانی را از هر گونه ایفای نقشی در فساد مالی ناشی از همکاری شهرداری تهران و سپاه پاسداران تبرئه کنند ولی انتشار یک فایل صوتی قدیمی کار را خراب کرد. برو اقا نمی توانید حاج_قاسم_عزیز را ترور شخصیت کنید بروید شامباین وودکای خود را بخورید تا کمی از دردهایتان کم شود غرب پر از تجاوز وادم کشی است هیتلر نمونه بارز یک مرد اروپایی هست

چاووش‌اوغلو: ترکیه حاضر است از مذاکرات بین روسیه و اوکراین میزبانی کندچاووش‌اوغلو: ترکیه حاضر است از مذاکرات بین روسیه و اوکراین میزبانی کند چاووش‌اوغلو در تماس تلفنی با همتای روسی خود بار دیگر تاکید کرد که ترکیه حاضر است از مذاکرات بین روسیه و اوکراین میزبانی کند.

زلنسکی: روسیه نیروهایش را از مرز اوکراین عقب نکشیده استاتحادیه اروپا از روسیه خواست تا «اقداماتی عینی و ملموس» اتخاذ کند که نشان‌دهنده تنش‌زدایی در مرز اوکراین باشد، تنشی که «صلح و امنیت در اروپا را تهدید می‌کند». EuropeNews بابا خیلی رسانه ها جو میدن