می‌خواهم بهترین نقش ممکن را برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه ایفا کنم

08/06/1398 12:29 ب.ظ

آبه در پایان کنفرانس بین‌المللی توسعه آفریقا: می‌خواهم بهترین نقش ممکن را برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه ایفا کنم

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، نخست‌وزیر ژاپن ، شینزو آبه روز جمعه گفت که قصد دارد همه تلاش خود را برای کاهش تنش در خاورمیانه انجام دهد و می‌خواهد در حاشیه جلسه مجمع عمومی ایالات متحده که از ماه سپتامبر آغاز می شود با حسن روحانی رئیس جمهور ایران صحبت کند.

آبه در پایان کنفرانس بین‌المللی توسعه آفریقا گفت: "صلح و ثبات در خاورمیانه ارتباط مستقیمی با منافع ملی ژاپن دارد." وی افزود: "من می‌خواهم با قاطعیت کار کرده و بهترین نقش ممکن را برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه ایفا کنم."

ادامه مطلب:
ilnanews »

چه کسی بهترین بازیکن اروپا می‌شود؟اتحادیه فوتبال اروپا، فردا (پنجشنبه ۲۹ اوت) بهترین بازیکن اروپا را از بین ویرجیل فان‌دایک مدافع لیورپول، کریستیانو رونالدو ستاره یوونتوس و لیونل مسی ستاره بارسلونا انتخاب می‌کند. این مطلب نگاهی دارد به عملکرد این سه بازیکن در فصل گذشته.

هایکو ماس: از تمایل بیشتر آمریکا برای مذاکره با ایران استقبال می‌کنیموزیر امور خارجه آلمان درباره تمایل آمریکا برای مذاکره: ما از نتیجه نشست جی‌7 در بیاریتز یعنی تمایل بیشتر آمریکا برای مذاکره استقبال می‌کنیم. همه از جمله ایران باید در راستای کاهش تنش در منطقه همکاری کنند و ما نیز می‌خواهیم به نوبه خودمان کاری انجام بدهیم

جانسون: می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را معلق کنمنخست وزیر بریتانیا در تلاش است تا فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.

معامله قرن تا قبل از انتخابات اسرائیل رونمایی نمی‌شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimفرستاده کاخ سفید در امور خاورمیانه هرگونه رونمایی طرح سازش خاورمیانه از سوی ایالات متحده تا قبل از برگزاری انتخابات رژیم صهیونیستی را رد کرد.

بمب‌های اسرائیل آدم را منطقی می‌کند | DW | 28.08.2019حملات منظم و ویران کننده اسرائیل به پایگاه‌های فرامرزی سپاه قدس، انبارهای موشکی حشدالشعبی و مقرهای حزب‌الله و سپاه در سوریه، می‌تواند همه معادله‌های خاورمیانه را جابه‌جا کند. تحلیلی از فرزانه روستایی

اجتناب آمریکا از انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» پیش از انتخابات اسرائیلنماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» را به پس از برگزاری انتخابات زود هنگام اسرائیل موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی