می‌توانستم فوتبالیست یا والیبالیست شوم اما ‌گدا شدم / مدت‌ هاست که روزهای خوب زندگی‌ام را به یاد نمی‌آورم +فیلم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مشکلات سیستان و بلوچستان کم نیست، از خشکسالی و بیکاری تا فقر و محرومیت بسیاری از دختران و پسران آن از تحصیل ؛ چه بسیار ازدواج‌هایی که به خشونت خانگی منجر می‌شود و چه بسیار پدران و مادران و کودکانی که به امید روزهای بهتر به شهرهای دیگر مهاجرت می‌کنند.اما باتمام این تیره بختی‌ها، هنوز هستند جوانانی که به کور سویی دلخوش کردند به امید روزهای بهتر؛ حسین خورشیدی یکی از همین جوانان است. اهل بلوچستان...

سوژه این گزارش هنرنمایی جوان معلول بلوچستانی برای رسیدن به آرزوهایش است.حسین خورشیدی 24 ساله و اهل روستای سورکمب از توابع کنارک در منطقه بلوچستان است، فرزند چهارم خانواده است و بی‌کفایتی یک پزشک او را به این روز کشانده است.

او می گوید: چند کودک دیگر هم در روستا، مانند من بعد از تزریق واکسن ناتوان شدند به محض اینکه دکتر روستا از این موضوع باخبر شد از روستا فرار کرد و دیگر هیچ وقت دستمان به او نرسید، پدر و مادرم هم که پولی نداشتند درمانم کنند من ماندم و دو پای بی حرکت. فقط من این مشکل را نداشتم و چند نفر دیگر از کودکان روستا هم بعد از تزریق آمپول حال و روزشان شبیه به من شد ‌. اوایل بچه بودم و نمی دانستم که چه بر سرم آمده تا اینکه کم کم بزرگ شدم و فهمیدم چه نعمتی را از دست داده ام.

حسین می گوید: من از کمر فلج هستم، همه فکر می کنند هرکس معلول باشد نمی تواند کاری کند و باید بی حرکت باشد اما من هم ورزش می کنم و هم خرج خودم و خانواده ام را در می آورم .

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اینجا آخر دنیا برای یک انسانه. آرزوها برعکس برآورده میشه چون شیاطین اینجا حکومت میکنن. تو تنها نیستی تو این کشور به همه ما شهروندارن درجه چندم واکسن اشتباهی زدن.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه تند مایلی کهن خطاب به روحانی؛ از عشق به داریوش تا سرخوردگی سیاسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کمپین جدید حمایت از مردم عراق: تصور کن گلوله‌ای به اندازه قوطی نوشابه به سرت بخوردیک کنشگر آمریکایی به نام «جان فیلسون» کمپین جدیدی برای حمایت از مردم معترض عراق به راه انداخته تا این که تو آمریکا رایجه و حمایت از مردم ایران که دردست دیو دوسر خامنه ای کثافت قاتل گروگانن IranProtesters راست می گفتند و صدام هم راست می گفت که ایرانی ها پشه اند، خودم هم دیدم یک ایرانی باسرنگ خون دزدید، من که نژاد برترم.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اجرای حکم اعدام محیط‌بان کرمانی که یک شکارچی را مقابل منزلش به قتل رسانده بودفرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از اجرای حکم اعدام محیط‌بان کرمانی خبر داد و گفت: محیط‌بان مذکور، خارج از شیفت و محدوده محیط بانی و مقابل منزل یک شکارچی او را به قتل رسانده بود. ❗❗❗❗
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

العربیه به تصاویری دست یافته که نشت نفت از جزیره ایرانی خارگ به دریا را نشان می‌دهدالعربیه به تصاویری دست یافته که نشان می‌دهد بخشی از نفت جزیره استراتژیک خرج در شمال خلیج به آب نشت بعضی منابع از انفجار (خرابکاری) خبر می دهند لوتذيلوها بهاشتاق تظاهرات_سراسري اعتراضات_سراسری قيام_مردم_ایران
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نسل جدیدی از تجهیزات بومی به نیروی دریایی ارتش ملحق می‌شودفرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز فرزندان این مملکت که در نیروی دریایی هستند در مجموعه خودمان تربیت می‌شوند و در مسیر حرکت در گام دوم انقلاب نیروی دریایی ارتش تبدیل از یک نیروی دریایی سنتی به یک نیروی دریایی مدرن و پیشرفته متناسب با شأن انقلاب را در دستور کار دارد. خدا کنه تجهيزات بومی تون مثل ناو شکن دماوند نباشه سرفراز باشید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تیک تاک از نوجوان افغان - آمریکایی به دلیل بستن حسابش عذرخواهی کردشبکه اجتماعی تیک‌تاک، از یک نوجوان افغان - آمریکایی بابت لغو حساب کاربری اش عذرخواهی کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »