میچ مک‌کانل: توافق جدید «کوتاه‌مدت‌تر» و «ضعیف‌تر» از برجام است

17/12/1400 06:14:00 ب.ظ

رهبر اقلیت جمهوریخواه در سنا می‌گوید که توافق جدید آمریکا با ایران اهرم فشار ایالات متحده بر جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران را تضعیف می‌کند و گامی بزرگ در جهت نادرست است.

رهبر اقلیت جمهوریخواه در سنا می‌گوید که توافق جدید آمریکا با ایران اهرم فشار ایالات متحده بر جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران را تضعیف می‌کند و گامی بزرگ در جهت نادرست است. چاپ رهبر اقلیت جمهوریخواه در سنا می‌گوید که توافق جدید آمریکا با ایران «کوتاه‌مدت‌تر» و «ضعیف‌تر»...

چاپ رهبر اقلیت جمهوریخواه در سنا می‌گوید که توافق جدید آمریکا با ایران «کوتاه‌مدت‌تر» و «ضعیف‌تر» از برجام و گامی بزرگ در جهت نادرست است. سناتور میچ مک‌کانل روز دوشنبه در سخنان خود در سنا با اشاره به تاکید سناتور منندز، رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی، بر ضرورت حمایت دوحزبی از هرگونه توافق جدید با ایران، تصریح کرد که دوام آوردن چنین توافقی ورای دوره ریاست جمهوری‌ جو بایدن منوط به همراهی جمهوریخواهان است، اما «متاسفانه به نظر می‌رسد که رئیس جمهوری بایدن این نصیحت خوب را نادیده گرفته است.»

وی همچنین به درخواست اخیر سناتور منندز از دولت و شرکای ایالات متحده مبنی بر اعمال فشار بیشتر بر ایران برای مقابله با برنامه هسته‌ای، برنامه موشکی، و رفتار خطرناک آن در سراسر خاورمیانه، اشاره کرد و گفت که توافق جدید با جمهوری اسلامی «امتیازات عظیم یک‌جانبه به فعال‌ترین حامی دولتی تروریسم در سراسر جهان» می‌دهد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.