میوه‌درمانی، رویکردی مثمر‌ثمر برای جلوگیری از دیابت | DW | 09.06.2021

19/03/1400 09:56:00 ق.ظ

تازه‌های پزشکی این هفته: میوه‌درمانی برای جلوگیری از دیابت. افراط در مصرف کافئین. فواید سحرخیزی برای مقابله با افسردگی. امضای میکروبی شهرها، کلیدی برای ارتقاء سلامت. با کاهش التهاب بدن، سرطان پستان را از خود دور کنید.

تازه‌های پزشکی این هفته: میوه‌درمانی برای جلوگیری از دیابت. افراط در مصرف کافئین. فواید سحرخیزی برای مقابله با افسردگی. امضای میکروبی شهرها، کلیدی برای ارتقاء سلامت. با کاهش التهاب بدن، سرطان پستان را از خود دور کنید. یافته‌ها نشان داد، افرادی که حداقل دو وعده میوه در روز می‌خورند، نسبت به افرادی که کمتر از نصف وعده در روز میوه مصرف می‌کنند، دارای حساسیت بیشتری به انسولین هستند.

حساسیت به انسولین کلید توانایی بدن در استفاده از گلوکز بعنوان انرژی برای انجام عملکردهای حیاتی است. حساسیت به انسولین بسیار مهم است، زیرا سطح بالای انسولین در گردش خون یا هیپرانسولینمی می‌تواند به عروق خونی آسیب برساند و نه تنها به دیابت بلکه به فشار خون بالا، چاقی و بیماری‌های قلبی منتهی شود.

همچنین میوه‌ها علاوه بر داشتن ویتامین‌ها و مواد معدنی فراوان، منبع خوبی از مواد شیمیایی گیاهی هستند که ممکن است حساسیت به انسولین را افزایش دهند. فیبر موجود در آنها نیز به تنظیم ترشح قند در خون کمک می‌کند و به فرد احساس سیری طولانی‌مدت می‌دهد.

گفتنی است بیش از ۴۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان به دیابت نوع ۲ مبتلا و ۳۷۴ میلیون نفر دیگر در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. بیش از حد کافئین می‌تواند خطری بیش از تپش قلب برای شما به همراه داشته باشد و شانس شما برای ابتلا به گلوکوم یا آب سیاه را بیش از سه‌برابر افزایش دهد. headtopics.com

درودها دوستان فردا پنج شنبه 10.6.2021 چرخ اقبال بر ازدواج 29.10.1442 وحدت بر چرخ اقبال 20.3.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

آمریکا استفاده از داروی جدید و بحث برانگیز برای بیماران آلزایمری را تائید کرداداره غذا و داروی آمریکا در حالی مجوز استفاده از «آدوکانوماب» را صادر کرده که همزمان از شرکت داروسازی «بایوژن» خواسته است تا پژوهش علمی دیگری در مورد فواید این دارو انجام دهد.

درخواست مجلس از قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلف روحانی در امضای سند 2030نمایندگان مجلس ایران، با 182 رای موافق حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران را در رابطه با امضای سند بین المللی 2030، «نقض اصول 77 و 125 قانون اساسی» و «تخلف»

شمارش معکوس برای پایان عصر بی‌بی؛ نتانیاهو از راهپیمایی در بیت‌المقدس حمایت کردنخست وزیر اسرائيل در یکی از آخرین تلاش‌هایش برای بقاء در قدرت گفته است که از برگزاری «راهپیمایی پرچم‌ها» در شرق بیت‌المقدس حمایت می‌کند. بسیاری از فلسطینی‌ها برگزاری این راهپیمایی در شرق بیت‌المقدس را «اقدامی تحریک‌آمیز» قلمداد می‌کنند. اگر آقای نتانیاهو از قدرت کنار رود همانند کنار رفتن آقای ترامپ و آمدن بایدن خواهد شد..یعنی خاورمیانه ای بمراتب ناامن تر و البته مکانی مناسب برای تروریستهای تحت حمایت حکومت پلید ملاهای ایران..

مشکل ارتش آلمان برای خارج کردن هزاران گالن آبجو و شراب از افغانستانسخنگوی وزارت دفاع آلمان می‌گوید به دلیل اعمال محدودیت در خصوص نوشیدن الکل از سوی سربازان آلمانی در افغانستان، بیش از ۶۰ هزار بطری آبجو و شراب در پایگاه نیروهای آلمانی در افغانستان باقی مانده است. کاش پنج گالنش رو می‌فرستادن اینور رفتن جنگ يا عرق خوري؟ بدن اشرف غنی بنوشد تا بیشتر نوکری آمریکا واروپا کند

استقبال سازمان ملل از تصمیم ایران برای دادن امکان دسترسی پناهجویان به خدمات بانکیاستقبال سازمان ملل از تصمیم ایران برای دادن امکان دسترسی پناهجویان به خدمات بانکی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد از تصمیم دولت ایران برای رسمی کردن اجازه دسترسی و امکان استفاده پناهجویان و پناهندگان افغانستانی از نظام بانکی ایران، استقبال کرد

آمریکا و اروپا از ایران خواستند امکان بازرسی کامل از سایت‌های هسته‌ای خود را فراهم کندآمریکا و اتحادیه اروپا در واکنش به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره عدم پاسخگویی ایران در ارتباط با ذرات هسته‌ای کشف شده در سایت‌های مختلف این کشور، از تهران خواستند امکان بازرسی کامل را برای آژانس فراهم کرده و به تعهدات خود در برجام بازگردد اتحادیه اروپا یه زمانی از خواب بیدار میشه که دیگه خیلی دیر شده و کار از کار گذشته و از آن به بعد باید در سایه ای تهدید سلاحهای هسته ای جمهوری اسلامی زندگی کنن چرا نمیفهمید مردم ایران را شماها در پناه دولت نامشروع آخوندی بیچاره کردید اگر نگران دستیابی سپاه به بمب اتم هستید خیالتان راحت کنیم دست پیدا خواهد کرد با وقت کشی شماها،شمایی که دم از حقوق بشر میزنید.