کرونا, ویروس جهش یافته کرونا, مینو محرز, واکسن کرونا

کرونا, ویروس جهش یافته کرونا

مینو محرز: مدرکی از ورود کرونای جهش‌یافته به ایران وجود ندارد | DW | 25.12.2020

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید تاکنون شواهدی علمی و بالینی دال بر ورود ویروس کووید ۱۹ جهش یافته بریتانیایی به ایران به دست نیامده است. ویروس جهش‌یافته در بریتانیا از کنترل خارج شده است.

25/12/2020 04:59:00 ب.ظ

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا گفته است 'هر چند فعلا در ایران امکان توالی‌یابی دقیق ویروس را نداریم اما مدرکی هم برای ورود این ویروس جهش یافته به ایران در دست نیست.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید تاکنون شواهدی علمی و بالینی دال بر ورود ویروس کووید ۱۹ جهش یافته بریتانیایی به ایران به دست نیامده است. ویروس جهش‌یافته در بریتانیا از کنترل خارج شده است.

مینو محرز چهارشنبه سوم دی ماه با اشاره به"افزایش چشمگیر" قدرت سرایت کرونا با ویروس جهش‌یافته به خبرگزاری ایسنا گفته بود با توجه به"سرایت گسترده کرونا" در موج اخیر آن در ایران، احتمال دارد که این گونه قبلا وارد کشور شده باشد.موج سوم کرونا در ایران از اواخر شهریور و اوایل مهر ماه آغاز شد و برخلاف دو موج قبلی شدت شیوع و دوره اوج‌گیری آن بسیار شدیدتر بوده است.

واکنش‌ها به سیلی خوردن و اعدام طنزپرداز قندهاری به دست طالبان ویدیو؛ سیل و تگرگ در ایتالیا به ده‌ها خودروی سواری خسارت زد چرا ماسک زدن در مکان‌های سربسته حتی برای واکسینه شده‌ها بار دیگر توصیه می‌شود؟

خانم محرز با اشاره به اینکه"تا به حال امکان رصد کامل توالی این ویروس در ایران را نداشتیم"، افزود: «باید ویروس را به طور مرتب رصد کرد تا مشخص شود تغییری در آن ایجاد شده یا نه، کاری که معمولا در کشورهای پیشرفته انجام می‌شود.»این کارشناس اظهار داشت،"به تازگی در حال راه‌اندازی امکاناتی برای این منظور هستیم که در این صورت توالی‌یابی دقیق ویروس فراهم خواهد شد".

نوع جدیدی از ویروس کرونا دانشمندان و سیاستمداران بریتانیا را به شدت نگران کرده است. ویروس جهش یافته کرونا در حال حاضر به سرعت در جنوب شرقی بریتانیا در حال گسترش است.چندی پیش مت هنکوک، وزیر بهداشت این کشور به فرستنده بی بی سی گفته بود که این ویروس از کنترل خارج شده و"ما باید آن را دوباره تحت کنترل درآوریم". headtopics.com

شماری کشورهای اروپایی پروازهای خود به بریتانیا را متوقف کرده‌اند.ویروس جهش‌یافته و توان مقابله واکسن‌های موجودبر اساس بررسی‌های اولیه دانشمندان در بریتانیا، نوع جدید ویروس کرونا دارای تعداد زیادی تغییرات ژنتیکی است که غیرمعمول است. این جهش ژنتیکی در پروتئین خارمانند ویروس رخ داده است که واکسن شرکت فایزر بیون‌تک آنرا هدف قرار می‌دهد و در مقابل آن ایمنی ایجاد می‌کند. به همین دلیل نگرانی‌هایی وجود دارد که ممکن است این واکسن بر نوع جدید ویروس کرونا عمل نکند.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوندهموارسازی راهآژانس دارویی اروپا (EMA) سلامت واکسن فایزر – بیون‌تک را تایید و بدین ترتیب راه را برای واکسینه کردن شهروندان اروپایی باز کرده است.شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوندایجاد صدها مرکز واکسیناسیوندر آلمان در مرحله نخست در مجموع ۴۱۰ مرکز واکسنیه ایجاد شده است که وظیفه واکسینه شهروندان را برعهده دارند. در مرحله بعدی مطب پزشکان نیز می‌توانند شهروندان را واکسنیه کنند. تصویری از مرکز واکسیناسیون در شهر دوسلدورف.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوندوظیفه تهیه واکسنوظیفه تهیه واکسن بر عهده دولت فدرال آلمان است. آماده سازی مراکز واکسیناسیون اما بر عهده دولت‌های ایالتی است. تصویری از بازدید مانوئلا اشوزیک، نخست وزیر سوسیال دمکرات ایالت مکلنبورگ فورپومرن از مرکز واکسنیاسیون در شهر شورین. او خود به تازگی از بیماری سرطان پستان بهبود یافته و بر سر کار بازگشته است.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شونداستفاده از واحد‌های سیاردر مرحله نخست که از روز ۲۷ دسامبر (۷ دی) آغاز می‌شود، واحد‌های سیار به مراکز سالمندان مراجعه کرده و ساکنان و پرسنلی را که به مراقبت از سالمندان می‌پردازند، واکسنیه می‌کنند.شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند headtopics.com

واکنش آمریکا به اعتراضات ایران: خشونت علیه معترضان را محکوم می‌کنیم و کندی اینترنت را زیرنظر داریم آمریکا سرکوب معترضان ایرانی را محکوم کرد و خواستار دسترسی آزادانه آنان به اینترنت شد بازداشت 20 فعال مدنی ترک در تظاهرات حمایت از خوزستان

استفادها از فضاهای بزرگ موجوددر بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک آلمان سالن‌های ورزشی، استادیوم‌ها و یا مراکز نمایشگاه‌ها با تغییر کاربرد به مرکز واکسنیاسیون تبدیل شده‌اند. تصویری از مرکز واکسیناسیون در فرانکفورت.شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوندهمراهی سازمان‌های گوناگون

در هفته‌های اخیر نهادهای گوناگونی نظیر صلیب سرخ، واحدهای ارتش و همچنین"مرکز کمک‌های تکنیکی" (THW) در ساخت مراکز واکسیناسیون سهیم بوده‌اند. این مرکز یکی از نهادهای قدرتمند آلمان است که به هنگام وقوع سوانح طبیعی همچون سیل و زلزله وارد عمل می‌شود. نیروها و تجهیزات این نهاد در صورت لزوم به کشورهای دیگر نیز اعزام و ارسال می‌شوند.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوندتعیین اولویتکمیسیون واکسیناسیون دائمی (استیکو) در انستیتو روبرت کخ آلمان شهروندان را بر اساس گروه‌های سنی، وضعیت بیماری و میزان خطری که از سوی ویروس کرونا متوجه آنان است به شش گروه دسته‌بندی کرده که به ترتیب اولویت واکسینه می‌شوند.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوندروند واکسینه‌شدنشهروندان آلمان از طریق دریافت نامه در روز و ساعتی خاص به واکسیناسیون دعوت می‌شوند. بر اساس این تابلویی که در مرکز واکسیناسیون مونیخ نصب شده، هر فردی که واکسینه می‌شود چهار مرحله را طی می‌کند: ۱) ثبت نام، ۲) انتظار برای واکسینه شدن، ۳) واکسیناسیون، ۴) ماندن در منطقه مراقبت پزشکی پس از واکسیناسیون. headtopics.com

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شونداطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلفافراد واکسینه شده در این سالن مدتی تحت مراقبت پزشکی قرار می‌گیرند و در صورتی که عکس‌العملی به واکسن از خود نشان ندهند مرخص می‌شوند. تابلوهای مراکز واکسیناسیون با توجه به ساختار جمعیتی شهر‌ها تهیه شده‌اند. تصویری از تابلو مرکز واکسیناسیون در شهر کلن که به زبان‌های آلمانی، ترکی و انگلیسی نوشته شده است.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوندآماده‌سازی پرسنلیتمامی پرسنلی که در مراکز واکسیناسیون آلمان کار می‌کنند، آموزش دیده و در این روزها در حال انجام تمرین هستند. تصویری از تمرین پرسنل مرکز واکسیناسیون در شهر تریر واقع در ایالت راین‌لند فالس.شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند

فسیل‌های مرموز کشف شده می‌توانند قدیمی‌ترین نشانه‌های حیوانات در زمین باشند کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021 دادستانی آلمان پزشک سوری را به جنایت علیه بشریت متهم کرد؛ تلاش برای عقیم کردن زندانیان یکی از اتهامات او

پاسخ به پرسش‌های مراجعه‌کنندگانپزشکان و حتی پزشکان بازنشسته نیز در مراکز واکسیناسیون حضور دارند و به سئوالات مردم پاسخ خواهند دارد. در این قسمت هم آموزش و تمرین‌های لازم در حال انجام است. تصویر: دکتر کلاوس واینر (چپ) به صورت تمرینی در مرکز واکسناسیون شهر بامبرگ به سوالات فردی در زمینه واکسیناسیون پاسخ می‌دهد.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوندواکسیناسیون در دو نوبتطبق اعلام وزارت بهداشت آلمان، با آماده‌سازی ۱۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا برای دو نوبت واکسیناسیون شهروندان، ۶۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از حدود ۸۳ میلیون نفر جمعیت این کشور می‌توانند در سال آینده میلادی واکسینه شوند. تصویری از مرکز واکسیناسیون هامبورگ.

نویسنده: محمود صالحیشرکت بیون‌تک که با همکاری شرکت فایزر واکسن کرونا را تولید می‌کند آن را برای مقابله با ویروس جهش‌یافته هم موثر می‌داند. مشاهده گونه جهش‌یافته کرونا در بریتانیا بحث کارآمدی واکسن‌های تولید شده را پیش کشیده است.خانم محرز در پاسخ به اینکه آیا جهش اخیر تاثیری در کارایی واکسن دارد یا نه، گفت: «به نظر می‌رسد که این جهش تاثیری بر کارایی واکسن ندارد. آن چیزی که در دیدگاه صاحب نظران و محققان انگلیسی مطرح شد این است که هرچند ویروس جهش پیدا کرده ولی بر آنتی ژن واکسن‌ها تاثیری نداشته است.»

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «واکسن‌های کرونا کارایی لازم را دارند، مردم می‌توانند با خیال آسوده از آنها استفاده کنند و نگران اثربخش نبودن آن نباشند.»اوگور شاهین، از بنیانگذاران شرکت بیون‌تک، که دفتر مرکزی آن در شهر ماینس آلمان قرار دارد، ابراز اطمینان می‌کند که محصول مشترک این شرکت و شرکت فایزر برای مقابله با گونه‌های جهش‌یافته کرونا هم کارآمد هستند.

شاهین در گفت‌وگو با شبکه یک تلویزیون آلمان درباره گونه جهش‌یافته کرونا می‌گوید، واکسن بیون‌تک – فایزر از جهات مختلف به ویروس حمله می‌کند و در حال حاضر اطمینان دارد که ایمنی ایجاد شده توانایی مقابله با گونه‌های جهش‌یافته کرونا را هم خواهد داشت. ادامه مطلب: DW فارسی »

دیدگاه: آینده مذاکرات در آخرین سخنرانی علی خامنه‌ای گفت‌وگو با کامبیز غفوری

علی خامنه‌ای می‌گوید آمریکایی‌ها به دنبال اضافه کردن شروطی هستند که بتوانند در آینده توافق را به هم بزنند. او در آخرین دیدارش با هیات دولت حسن روحانی، تلویحا از حساسیت آمریکایی‌ها روی توان موشکی و سیا

به نطر میرسه شما کم کم باید بری با نوه هات بازی کنی اصلا حالیش نیست چی میگه وقتی نمی تونی تست چطور انکار میکنی خانم محرز دروغگویی رو مد نکن حضرت عباسی ... هر دم یه چیزی میگی . از چشم میفتی ها خانم محترم ، مگرازاختراع ویروس یاب مستعان خبرنداری ؟! یاد بهمن پارسال افتادم که هیچ مدرکی از ورود کرونا به ایران نبود ... 🤔

پس قبلش چجوری خبر داشتن جهش هست و ویروس با جهش انگلیسی وارد شده؟؟؟؟؟؟ یا اون موقع دروغ گفتن یا الان

مینو محرز: از هر واکسن تائید‌شده کرونا باید استفاده کرد | DW | 17.01.2021 مینو محرز ، عضو کمیته علمی مقابله با کرونا گفته است که برای مهار ویروس کرونا باید از هر واکسن تائیدشده در هر کشوری استفاده شود. رهبر جمهوری اسلامی به تازگی واردات واکسن‌های تولیدی در آمریکا و بریتانیا را ممنوع اعلام کرد. این کثافت ها ایرانیان داخل از کشور داخل را گذاشتن سرکار و شما رسانه قلابی هم با پخش اخبار این خالی بندی ایرانیان خارج از کشورگذاشتید سر کار... ماله کش اسلامیست مینو جاده صاف کن رژیم پست وادمکش ایران مرگ به همه شما که دستتان در خون مردم ایران شریک هستید

مینو محرز: واردات واکسن روسی از شانس بد مردم ایران استالبته شانس که نه ... MariaSarsalari این زن ای قهرمان است

افزایش تا ۲۰ برابری فوتی‌های کرونا در استان‌ها؛ مینو محرز: فاجعه ادامه دارددر حالی که وزارت بهداشت ایران از «موفقیت» در تولید همه نیازهای مقابله با کرونا سخن می‌گوید، یک عضو ستاد مقابله با کرونا وضعیت کشور را «فاجعه» خوانده و مقام‌های محلی در برخی استان‌ها از افزایش پنج تا ۲۰ برابری مرگ و میر خبر می‌دهند

مینو محرز: هر کشوری هر نوع واکسن تاییده شده‌ای که دارد موثر است و باید تزریق کردمتخصص بیماری عفونی در ایران معتقد است تمام واکسن‌های تایید شده ویروس کرونا موثر هستند و تمام آنها ایمنی بدن را در مقابل بیماری کووید-۱۹ افزایش می‌دهد. ما واکسن چین و کوبا و روسیه نمیخوایم ی واکسن آمریکایی میخوایم واكسن_كرونا_مطالبه_ملى واكسن_بخرید ماشالا سرعت:))))) پزشکان_جوان تا کی حق جوانان نخبه خورده شود؟

کرونا در ایران؛ تقابل نمکی و محرزpkhwshhal وزیر جان نثار خبیث