مینو محرز: واردات واکسن روسی از شانس بد مردم ایران است

09/11/1399 06:08 ب.ظ

در حالی که مقامات دولت از واردات اولین محموله واکسن_روسی کرونا قبل از ۲۲ بهمن به ایران خبر داده‌اند، «مینو محرز»، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا درباره واکسن روسی گفته من به عنوان یکی از اعضای کادر درمان این واکسن را تزریق نمی‌کنم. اخبار_ایران

محرز در گفت‌وگو با روزنامه «جهان صنعت»، با اشاره به این‌که واکسن کرونا روسی تاییدیه هیچ کشوری را ندارد، گفته است: «تهیه و واردات واکسن کرونای روسی توسط دولت از شانس بد مردم ایران است.

» مینو محرز افزوده است: «از نظر ما، واکسنی استاندارد است که مورد تایید یکی از منابع بین‌المللی باشد که یکی از آن‌ها، سازمان بهداشت جهانی و دیگری سازمان غذا و داروی اتحادیه اروپا است.»

وی گفته است که روس‌ها به دلیل تعصبات حاضر نیستند اطلاعات واکسن را در اختیار دیگر کشورها قرار دهند. «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه هفتم بهمن در سفر به مسکو، به صورت ناگهانی از تایید واکسن روسی در ایران خبر داده بود.

«کیانوش جهانپور»، سخن‌گوی سازمان غذا و داروی ایران نیز گفته است که این سازمان مجوز مصرف اضطراری واکسن «اسپوتنیک‌وی»، محصول «شرکت گامالی» کشور روسیه را در ایران صادر کرده است. مینو محرز درباره تایید واکسن روسی توسط سازمان غذا و داروی ایران گفته است: «از چه زمانی تاکنون سازمان غذا و داروی کشور جزو منابع بین‌المللی شده‌ است؟ سازمان غذا و داروی ایران زمانی می‌تواند دارو و واکسنی را تایید کند که پیش از آن، دارو یا واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته باشد.» headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

افزایش تا ۲۰ برابری فوتی‌های کرونا در استان‌ها؛ مینو محرز: فاجعه ادامه دارددر حالی که وزارت بهداشت ایران از «موفقیت» در تولید همه نیازهای مقابله با کرونا سخن می‌گوید، یک عضو ستاد مقابله با کرونا وضعیت کشور را «فاجعه» خوانده و مقام‌های محلی در برخی استان‌ها از افزایش پنج تا ۲۰ برابری مرگ و میر خبر می‌دهند

کرونا در ایران؛ تقابل نمکی و محرزpkhwshhal وزیر جان نثار خبیث

سال 92 جواب هاشمی را ندادم رفت دنبال روحانی/ عدم موفقیت دولت محرز است/ میانه خوبی با اصلاح‌طلبی و اصولگرایی ندارم|گفتگوی تفصیلی با سیدمحمد غرضی- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimغرضی داوطلب کاندیداتوری انتخابات_۱۴۰۰: برجام چه بشود و چه نشود، فرقی نمی‌کند روحانی دلار سه هزار تومانی را ۲۴ هزار تومان کرد به محض اینکه ارز یک نرخی شود، تورم صفر خواهد شد بایدن هر امتیازی به ایران بدهد، در مقابلِ امتیازی است که از ایران می‌گیرد این پیر خرفت چی میگه .یعنی مملکت یکم جوان تر. دانا نداره .همش نسل یک انقلاب میان .بسه دیگه بزارید جوان تر ها بیان. مگر در زمان احمدی نژاد با آنهمه منابع ارزی و فروش نفت دلار ۱۰۰۰ تومانی ۴۰۰۰ تومان نشد . با استراتژی غلط و سیاستهای کلی غلط که توسط رهبری تعیین می شود مسلما ارز تک نرخی نمی شوو و هر روز به مشکلات اضافه می شور . تورم صفر خواهد شد؟؟؟! یا علی. هر چی بی‌سواد و نادونه یه کاره‌ایه تو این مملکت.

مخالفت نظام پزشکی ایران با واردات واکسن روسیمدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی ایران تاکید کرد که واکسن کرونا باید تاییدیه ۱۴۰۵ خورشیدی.ایران تنها منقطه روی زمین است که کرونا دارد.رژیم همچنان به دروغ تاثیر واکسن ساخت ولایت ادامه میدهد.مقامات جهان راضی شدند به آخوندها باج دلاری بدهند تا آخوندها رضایت بدهند ملت ایران واکسن غربی بزنند و کرونا ریشه کن شود. البته اگر رژیم تا ۵ سال بماند آفرین !!! مرگ بر ولایط !!!

استان‌وایر- در حالی که مقامات دولت ایران از واردات اولین محموله واکسن روسی کرونا قبل از ۲۲ بهمن به ایران خبر داده‌اند، «مینو محرز»، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا درباره واکسن روسی گفته است به عنوان یکی از اعضای کادر درمان، این واکسن را تزریق نمی‌کند.

محرز در گفت‌وگو با روزنامه «جهان صنعت»، با اشاره به این‌که واکسن کرونا روسی تاییدیه هیچ کشوری را ندارد، گفته است: «تهیه و واردات واکسن کرونای روسی توسط دولت از شانس بد مردم ایران است.»

مینو محرز افزوده است: «از نظر ما، واکسنی استاندارد است که مورد تایید یکی از منابع بین‌المللی باشد که یکی از آن‌ها، سازمان بهداشت جهانی و دیگری سازمان غذا و داروی اتحادیه اروپا است.»

وی گفته است که روس‌ها به دلیل تعصبات حاضر نیستند اطلاعات واکسن را در اختیار دیگر کشورها قرار دهند.

«محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه هفتم بهمن در سفر به مسکو، به صورت ناگهانی از تایید واکسن روسی در ایران خبر داده بود.

«کیانوش جهانپور»، سخن‌گوی سازمان غذا و داروی ایران نیز گفته است که این سازمان مجوز مصرف اضطراری واکسن «اسپوتنیک‌وی»، محصول «شرکت گامالی» کشور روسیه را در ایران صادر کرده است.

مینو محرز درباره تایید واکسن روسی توسط سازمان غذا و داروی ایران گفته است: «از چه زمانی تاکنون سازمان غذا و داروی کشور جزو منابع بین‌المللی شده‌ است؟ سازمان غذا و داروی ایران زمانی می‌تواند دارو و واکسنی را تایید کند که پیش از آن، دارو یا واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته باشد.»

«علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی پیش از این در اظهاراتی بحث برانگیز، واردات واکسن‌های محصول امریکا و بریتانیا را که تاییدیه سازمان بهداشت جهانی دارند، ممنوع اعلام کرد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: