مینا کشاورز و فیروزه خسروانی، دو مستندساز، به قید وثیقه آزاد شدند

28/02/1401 10:39:00 ق.ظ

مینا کشاورز و فیروزه خسروانی، دو مستندسازی که از ۱۹ اردیبهشت بازداشت شده بودند، پس از یک هفته، روز ۲۷ اردیبهشت با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند.

مینا کشاورز و فیروزه خسروانی، دو مستندسازی که از ۱۹ اردیبهشت بازداشت شده بودند، پس از یک هفته، روز ۲۷ اردیبهشت با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند. پرویز پرستویی، بازیگر سرشناس که اوایل اردیبهشت حضور او برای اکران فیلمش در کالیفرنیای آمریکا حاشیه‌های بسیاری در پی داشت، در نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی، در حمایت از مردم معترض ایران، نوشت: «حکم رفاه ملت را با خون بنده امضا کنید.

»

آقای پرستویی در این نامه که روز سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت، در اینستاگرامش منتشر کرد، ابتدا به موضوع جنجالی شدن حضورش در آمریکا اشاره کرده و در پاسخ به اتهام عضویت در نیروی قدس سپاه نوشته است: «نه دولتی‌ام، نه سپاهی، ولی با افتخار یک ایرانی‌ام.»

این بازیگر در ادامه به «عرض اصلی» خود خطاب به علی خامنه‌ای پرداخته و با اشاره به موج گرانی‌ها و اعتراضات به وضعیت اقتصادی گفته است: «روا نیست مردم از نداری و تنگدستی در خیابان‌ها گاز اشک‌آور بخورند و گلوله.» headtopics.com

عضو کنگره از وزارت خارجه آمریکا درباره اعطای ویزا به پرویز پرستویی توضیح خواست او همچنین با بیان این‌که «مردم توان خرید مرغ و ماکارونی و روغن ندارند و سفره‌هایشان خالی است» می‌افزاید: «جای مردم در کنار خانواده است، نه زندان، آن هم بخاطر نبود معاش.»

اعتراضات مردمی اخیر در ایران از نیمه اردیبهشت امسال در پی اعلام رسمی گران شدن نان و در واکنش به افزایش شدید قیمت مواد غذایی در شماری از شهرهای خوزستان زده شد؛ اعتراضاتی که هنوز ادامه دارد و به سایر استان‌ها نیز گسترش یافته است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تصاویری از نجات بیش از ۴۰۰ پناهجو از خطر غرق شدن توسط پزشکان بدون مرزسازمان پزشکان بدون مرز از نجات بیش از ۴۰۰ پناهجو از خطر غرق شدن در ۷ عملیات مختلف در یک بازه زمانی ۷۲ ساعته از ۹ مه خبر داد.

بیش از ۲۶۰ سرباز اوکراینی از کارخانه آزوف‌استال خارج شدندگانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین، روز دوشنبه اعلام کرد که بیش از ۲۶۰ سرباز اوکراینی از کارخانه محاصره شده آزوف‌استال در شهر بندری ماریوپل خارج شده‌اند. امپراطوری پوتین درمقابل۲۶۰نفر عاجز بود خاککک توسرت پوتین اولا همه اینان اتباع اوکراین نیستند،‌ ثانیاً تسلیم شد‌ه‌اند!

بیش از ۲۶۰ سرباز اوکراینی از ماریوپل خارج شدند | DW | 17.05.2022اوکراین می‌گوید بیش از ۲۶۰ سرباز این کشور از کارخانه فولاد 'آزوف‌استال' توسط نیروهای روسی خارج شده‌اند. ۵۳ تن از این سربازان به شدت مجروح هستند. گفته می‌شود این سربازان در چارچوب تبادل اسرا به اوکراین بازخواهند گشت. Amen, Amien ,Amen 😀😃😀😃😀 پس بالاخره سربازان 'نژادپرست': آزوفست و مزدوران لابه لای آنها از صهیونیستها و داعش ،تسلیم شدند...حالا باید 'پیگیر' شد، تاجداسازی بشوند. گرچه 'فرقی' هم نمیکند،جنایتکاران از یک مرام 'کثیف' هستند!

رئیس کمیسیون آموزش مجلس: از تعداد معلمان بازداشتی اطلاعی ندارمرئیس کمیسیون آموزش مجلس روز دوشنبه، ۲۶ اردیبهشت درباره شمار معلمان بازداشت‌شده در هفته‌های گذشته ابراز بی‌اطلاعی کرد. علیرضا منادی سفیدان در ادامه با اشاره به پیگیری کمیسیون...

ایران: در ازای صادرات نفت از کوبا غلات وارد می‌کنیممعاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه ایران از واردات غلات در ازای صادرات نفت به کوبا خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

حمایت چند سازمان ایرانی و وزارت خارجه آمریکا از اعتراضات ایرانسخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار توییتی در حساب کاربری خود از برگزاری اعتراضات مدنی در ایران پشتیبانی کرد و شجاعت شهروندان معترض را ستود. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری