میلیون‌ها گردشگر خارجی امسال از آنتالیا بازدید کردند

01/10/2019 02:34:00 ب.ظ

آنتالیا, آنتالیا

میلیون‌ها گردشگر خارجی امسال از آنتالیا بازدید کردند

01.10.2019آنتالیا/ خبرگزاری آناتولیاداره امور فرهنگی و گردشگری استانداری آنتالیای ترکیه اعلام کرد: شمار گردشگران خارجی بازدید کننده از این استان در بازه زمانی 1 ژانویه تا 29 سپتامبر 2019 به 12 میلیون و 623 هزار و 247 رسیده و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش یافته است.

بر اساس آمار مدیریت فرودگاه آنتالیا همچنین 2 میلیون و 118 هزار و 4 نفر گردشگر خارجی از 1 تا 29 سپتامبر امسال از این استان بازدیده کرده اند.این درحالی است که در سال گذشته 10 میلیون 793 هزار 757 گردشگر خارجی از 193 کشور جهان به آنتالیا آمدند.همچنین در ماه سپتامبر سال جاری، 10 هزار 827 هواپیما در فرودگاه آنتالیا به زمین نشست و 10 هزار و 842 هواپیما نیز از فرودگاه این شهر پرواز خارجی انجام دادند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

ایران از آبان امسال به‌ اتحادیه اوراسیا می‌پیونددرئیس‌جمهور سفر به ارمنستان برای شرکت در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا را یک سفر عمدتا اقتصادی برشمرد و اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران از آبان امسال به جمع اعضای این اتحادیه می‌پیوندد و روابط تجاری منطقه آزاد ما با منطقه اوراسیا برقرار می‌شود.

کشته شدن صدها نفر در سیل سهمگین دو ایالت شمالی هندمقامات رسمی اعلام کردند که بیش از صد نفر در اثر سیلی که پس از باران‌های شدید در دو ایالت‌ شمالی بیهار و اوتارپرادش بارید، کشته شده‌اند.

بلقیس روشن: کرزی، عطامحمد نور، اسماعیل‌خان وقانونی می‌خواهند قدرت را بگیرندبرخی از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان دوشنبه 30 سپتامبر تاکید کردند که برخی از چهره‌های سیاسی به به نظرم حکمتیاربهتره

YouTube

ائتلاف عربی: رسانه‌های حوثی نمایشنامه‌ای آکنده از ادعاهای گمراه کننده منتشر کردندسرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن، روز دوشنبه 30 سپتامبر 2019 در یک کنفرانس

حوثی‌های یمن تصاویری از «سربازان اسیر عربستان» پخش کردندعربستان تاکنون به ادعای حوثی‌های یمن واکنشی نشان نداده است.

شمار گردشگران خارجی بازدیدکننده از مناطق مختلف استان آنتالیای ترکیه طی 9 ماه نخست سال‌جاری به 12 میلیون و 623 هزار و 247 نفر رسید.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت،  حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه و پیش از ترک تهران به مقصد ایروان که به دعوت رسمی رئیس جمهور ارمنستان انجام می گیرد ، به خبرنگاران گفت: پیشرفت و قدرت اقتصاد یک کشور زمانی است که بتواند با اقتصاد جهانی رقابت کند.در فضای مجازی تصاویر دلخراشی از ورود سیلاب به مناطق شهری و حومه‌ها در حال انتشار است.شمول حامد کرزی، عطا محمد نور، اسماعیل خان و یونس قانونی در تلاش سبوتاژ برایند انتخابات ریاست جمهوری هستند.

01.10.اگر در سطح منطقه‌ای تمرین کنیم، برای رقابت بسیار بالاتر و مهم‌تر در سطح اقتصاد جهانی تمرین بسیار مهمی است.2019 آنتالیا/ خبرگزاری آناتولی اداره امور فرهنگی و گردشگری استانداری آنتالیای ترکیه اعلام کرد: شمار گردشگران خارجی بازدید کننده از این استان در بازه زمانی 1 ژانویه تا 29 سپتامبر 2019 به 12 میلیون و 623 هزار و 247 رسیده و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش یافته است. در ایالت بیهار نیز به گفته مقامات رسمی بخش کنترل حوادث تاکنون ۲۹ نفر کشته شده‌ و شدت سیل در شهر مرکزی این ایالت با نام پتنه مورد توجه مراکز خبری قرار گرفته است. بر اساس آمار مدیریت فرودگاه آنتالیا همچنین 2 میلیون و 118 هزار و 4 نفر گردشگر خارجی از 1 تا 29 سپتامبر امسال از این استان بازدیده کرده اند. دکتر روحانی اظهار داشت:  توافق ایران با این اتحادیه 5 آبان امسال اجرایی و عملیاتی می‌شود و 502 قلم کالای ما از شرایط خاص ترجیحی می‌توانند استفاده کنند؛ ‌یعنی با تعرفه تقریباً صفر، 502 قلم کالاهای ما به این کشورها صادر شود و این گام اول بوده و گام‌های بعدی در این زمینه برداشته می‌شود. این درحالی است که در سال گذشته 10 میلیون 793 هزار 757 گردشگر خارجی از 193 کشور جهان به آنتالیا آمدند. در همین حال، میر رحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان افغانستان تاکید گفت: «امروز کمیسیون‌های انتخاباتی در یک مسئولیت تاریخی قرار دارند و باید پاسخ دهند و هرگونه تخطی و جرم‌های انتخاباتی بحران بزرگ سیاسی را ایجاد می‌کند و از کار کمیسیون‌های انتخاباتی باید نظارت صورت گیرد».

همچنین در ماه سپتامبر سال جاری، 10 هزار 827 هواپیما در فرودگاه آنتالیا به زمین نشست و 10 هزار و 842 هواپیما نیز از فرودگاه این شهر پرواز خارجی انجام دادند. دکتر روحانی اظهار داشت: فکر می‌کنم این اولین بار در جمهوری اسلامی ایران است که وارد یک اتحادیه اقتصادی منطقه‌ای می شویم؛ البته سازمان اکو را قبل از انقلاب داشتیم و بعد از انقلاب به شکل دیگری تغییر کرد، اما این اتحادیه اولین اتحادیه‌ای است که وارد آن می‌شویم و از لحاظ اقتصادی مخصوصاً در این شرایط بسیار مهم است. حق نشر عکس BBC Hindi یک رسانه محلی از قول یک مقام شهری گفته است که"به هیچ عنوان انتظار چنین بارانی را نداشته‌اند. عثمان آییک، رئیس فدراسیون هتلداران ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی بیان کرد:" ترکیه یکی از کشورهای پرجاذبه گردشگری جهان است. در این راستا آنتالیا نقش بیشتری دارد. دکتر روحانی خاطرنشان کرد: خداوند یک نعمت بزرگی به ما و هم برای همسایگان ما داده و آن موقعیت جغرافیای ایران است؛ این موقعیت شرایط را برای ترانزیت از خلیج فارس تا دریای سیاه و مدیترانه آماده کرده است. امیدواریم تا آخر سال جاری شمار گردشگران خارجی به 16 میلیون نفر برسد". حق نشر عکس. آییک تصریح کرد:"اهداف 2023 را می توانیم به راحتی محقق سازیم. دکتر روحانی همچنین با بیان اینکه در جریان این سفر علاوه بر شرکت در این اجلاس با اکثر مقامات کشورهایی که حضور دارند گفتگوی دوجانبه هم خواهیم داشت، گفت: امشب گفتگویی با رئیس جمهور ارمنستان به عنوان میزبان اجلاس داریم و فردا هم با نخست وزیر ارمنستان و روسای جمهور قزاقستان، روسیه و نخست وزیر سنگاپور گفتگوی دوجانبه خواهیم داشت.

اگر بتوانیم با رشد دو رقمی ادامه دهیم٬ پیش از 2023 به هدف 70 میلیون گردشگر دست خواهیم یافت". آنتالیا سال گذشته با میزبانی از حدود 14 میلیون گردشگر درصدر استان‌های میزبان بیش‌ترین تعداد گردشگران در ترکیه قرار گرفته بود. رئیس جمهور همچنین در بخشی از این گفت وگو،  به سفر قبلی خود به نیویورک اشاره کرد و گفت : سفر به نیویورک ، عمدتاً سیاسی بود و در آن طرحی برای امنیت منطقه هرمز ارایه کردیم. انتظار می رود این استان امسال نیز با میزبانی از 16 میلیون گردشگر رکورد جدیدی بشکند. .  وزرا در سطح گروه 1+4 مباحث و جلسه‌ای داشتند و آمادگی‌هایی هم برای نشست  1+5 بوجود آمده بود که چارچوب های آن جلسه مورد توافق همه طرف‌ها قرار گرفته بود.