میلیاردرهای آمریکایی کاملا قانونی مالیات نمی‌دهند | DW | 09.06.2021

19/03/1400 02:37:00 ب.ظ

در سیستم مالیاتی آمریکا اموالی که ارزششان متغیر است مشمول مالیات نمی‌شوند. این قانون باعث شده تا رئیس آمازون و مدیر تسلا تا کنون در چند سال گذشته حتی یک سنت مالیات پرداخت نکرده باشند.

در سیستم مالیاتی آمریکا اموالی که ارزششان متغیر است مشمول مالیات نمی‌شوند. این قانون باعث شده تا رئیس آمازون و مدیر تسلا تا کنون در چند سال گذشته حتی یک سنت مالیات پرداخت نکرده باشند. ایلان ماسک رییس شرکت خودروسازی تسلا و دیگر میلیاردرهای آمریکایی نیز در سال ۲۰۱۸ هیچ مالیاتی نپرداخته است.

مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک، کارل ایکان، سرمایه‌گذار و جرج سوروس رییس بنیاد سوروس و سرمایه‌گذار در امور بشردوستانه نیز بی سر و صدا از پرداخت مالیات طفره می‌روند.

پلت فرم تحقیقاتی پروپابلیکا این داده‌ها را از اداره درآمد داخلی سازمان امور مالیاتی آمریکا IRS به دست آورده و در گزراشی منتشر کرده است. طرفه آنکه براساس قوانین مالیاتی آمریکا استراتژی پرهیز از پرداخت مالیات غیرقانونی نیست؛ قوانینی که باعث سودبری ثروتمندان زیادی در این کشور است.

بر اساس این قوانین دارایی‌هایی که ارزش آنها متغیر است مثل اوراق بهادار و یا املاک مشمول مالیات نمی‌شوند. این دارایی‌ها تنها مشمول مالیات حاصل از فروش می‌شوند. گزارشی که موسسه پرو پابلیکا درباره مالیات‌دهی در آمریکا منتشر کرده، نشان از نقض این شعار اساسی سیستم مالیات در آمریکاست که می‌گوید"ثروتمندترین آمریکایی‌ها باید بیشترین مالیات را پرداخت کنند". این گزارش همچنین نشان داده که تفاوت میان ثروتمندترین آمریکایی‌ها و سایر اقشار رو به افزایش است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

پس با توجه به بازار شناور هیچ‌یک از تولید کنندگان بزرگ مالیات نباید پرداخت بکنند و تنها قشر متوسط به پایین جامعه که دارای کالا و خدمات با قیمت مشخص هستند موظف به پرداخت مالیات هستند!!!!!‌ قانونهای شانسی، دزدیهای شانسی...میلیاردرهای خوش شانس 👎 اینجوریه که پولدار میشن. سیستم مالیاتی امریکا باید تغییر کنه. یه حد و اندازه ای تعریف کنه اونوقت یه کارمند و کارگر ساده چندرغازی که درمیاره باید مالیات بده

شت

توافق واشینگتن و بغداد برای استقرار مجدد نیروهای آمریکا در عراقمنابع رسانه‌ای آمریکا روز دوشنبه 17 خرداد، از توافق بغداد و واشینگتن برای استقرار مجدد نیروهای آمریکا در عراق خبر دادند.به گزارش سایت آمریکایی «میدل‌ایست این کشور ها طوری فکر میکنند که با بیرون شدن آمریکا از کشور شان نابود خواهند شد وهمچنان اینها جز متکی به آمریکا کاری دیگری نخواهند کرد افغانستان و عراق هر دو در یک مسیر

آمریکا بار دیگر نسبت به «تمایل و آمادگی» ایران در مذاکرات وین ابراز تردید کردمحمد جواد ظریف در پاسخ به سخنان همتای آمریکایی‌اش: «هنوز نمی‌دانیم که جو بایدن و آنتونی بلینکن آمادگی دارند سیاست شکست خورده ترامپ و پمپئو برای اعمال فشار حداکثری و همچنین استفاده از تروریسم اقتصادی به عنوان ابزار چانه‌زنی را متوقف کنند یا خیر.»

صدها عضو شبکه جرایم سازمان یافته در عملیات پلیس استرالیا و آمریکا بازداشت شدنداسترالیا می‌گوید ۲۲۴ نفر از جمله اعضای باندهای غیرقانونی دزدی موتورسیکلت را دستگیر کرده و نیوزیلند نیز گفته است ۳۵ نفر را در پیوند با همین شبکه بازداشت کرده است.

با مشارکت آمریکا صدها تبهکار بین‌المللی در کشورهای مختلف دستگیر شدندبا مشارکت آمریکا صدها تبهکار بین‌المللی در کشورهای مختلف دستگیر شدند مقامات روز سه شنبه ۱۸ خرداد گفتند در جریان یک عملیات گسترده بین‌المللی در بیش از ۱۶ کشور جهان از جمله آمریکا، بیش از ۸۰۰ نفر دستگیر شدند. اگه نود درصدشون‌ ایرانی یا مسلمان نیستن بیگناه‌ها رو دستگیر کردید اما در ایران آخوند زده ، تبهکاران دارند رئیس جمهور می شوند هههههه شما استاد کره گرفتن از آب هستید

عضو باند تبهکار 'پدرخوانده برلین' در لورکوزن آلمان دستگیر شد | DW | 09.06.2021در عملیات گسترده پلیس در استان نوردراین وستفالن آلمان عضو باند طایفه تبهکار 'پدرخوانده برلین' به همراه خانواده‌اش دستگیر شد. ویلای این خانواده لبنانی در شهر لورکوزن نیز توسط دولت ضبط شده است.

روایتی تصویری از جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴؛ دیواری بتونی به نام یونان | DW | 09.06.2021جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴ در پرتغال جام رویدادهای غافلگیرکننده بود. نه تنها قهرمانی آن دوره را تیمی کسب کرده که کمتر کسی تصورش را می‌کرد، بلکه مدعیان قهرمانی چهره‌ای ضعیف از خود نشان دادند. مروری تصویری بر جام ۲۰۰۴.