ارسال سوخت از ایران به لبنان, ارسال سوخت عراق به لبنان, حزب‌الله لبنان

ارسال سوخت از ایران به لبنان, ارسال سوخت عراق به لبنان

میقاتی: محموله‌های ارسالی سوخت ایران نقض حاکمیت لبنان است | DW | 17.09.2021

ایران و عراق هم‌زمان برای لبنان محموله‌های سوختی فرستادند. نخست‌‌وزیر لبنان از دولت عراق بابت صادرات سوخت سپاسگزاری کرد، اما محموله‌های سوخت ایران که از طریق حزب‌الله وارد شده را 'نقض حاکمیت' لبنان خواند.

17/09/2021 11:08:00 ب.ظ

ایران و عراق هم‌زمان برای لبنان محموله‌های سوختی فرستادند. نخست‌‌وزیر لبنان از دولت عراق بابت صادرات سوخت سپاسگزاری کرد، اما محموله‌های سوخت ایران که از طریق حزب‌الله وارد شده را 'نقض حاکمیت' لبنان خواند.

ایران و عراق هم‌زمان برای لبنان محموله‌های سوختی فرستادند. نخست‌‌وزیر لبنان از دولت عراق بابت صادرات سوخت سپاسگزاری کرد، اما محموله‌های سوخت ایران که از طریق حزب‌الله وارد شده را 'نقض حاکمیت' لبنان خواند.

میقاتی: محموله‌های ارسالی سوخت ایران نقض حاکمیت لبنان استایران و عراق هم‌زمان برای لبنان محموله‌های سوختی فرستادند. نخست‌‌وزیر لبنان از دولت عراق بابت صادرات سوخت سپاسگزاری کرد، اما محموله‌های سوخت ایران که از طریق حزب‌الله وارد شده را"نقض حاکمیت" لبنان خواند.

نفتالی بنت: امیدوارم عراق و لبنان خود را از «چنگال خفه‌کننده» سپاه پاسداران خلاص کنند آخرین دیدار مرکل با اردوغان در مقام رهبر آلمان هنرمندان روس پس از فیلمبرداری نخستین فیلم در فضا به زمین بازگشتند

نجیب میقاتینجیب میقاتی از ارسال محموله‌های سوختی جمهوری اسلامی که گروه حزب‌الله لبنان به این کشور وارد کرد انتقاد کرد. نخست‌وزیر لبنان روز جمعه، ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) در گفت‌وگو با شبکه خبری"سی‌ان‌ان" این اقدام تهران را"نقض حاکمیت لبنان" خواند و تأکید کرد که این اقدام او را"غمگین" می‌کند.

میقاتی افزود، از این بابت که امکان دارد کشورش مورد تحریم قرار بگیرد نگران نیست‌، چون جمهوری اسلامی این اقدام را بدون هماهنگی با دولت لبنان انجام داده‌ است.روز پنج‌شنبه یک کاروان کامیون‌های نفتکش حاوی مواد سوختی از ایران وارد لبنان شد. این اقدام به ‌درخواست حزب‌الله لبنان صورت گرفته است. headtopics.com

ارسال این محموله از ایران به لبنان، نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران به‌شمار می‌رود.خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت، ارسال سوخت از ایران به لبنان برای حزب‌الله یک پیروزی بزرگ است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدبه گفته حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، بخشی از این مواد سوختی به صورت رایگان در اختیار بیمارستان‌ها، خانه‌‌های سالمندان، پرورشگاه‌ها و صلیب سرخ قرار می‌گیرد و بخشی نیز به قیمت بسیار پایین به نانوایی‌ها، بیمارستان‌های خصوصی و شرکت‌هایی که ژنراتورهای تولید برق دارند، فروخته می‌شود.

سپاسگزاری از عراقهمزمان میدل ایست نیوز به نقل از شبکه خبری"لبنان ۲۴"گزارش داد که نجیب میقاتی از دولت عراق «بابت حمایت از لبنان و ایستادن در کنار آن در شرایط سخت و به طور خاص بابت اجرای قرارداد صادرات سوخت به لبنان» سپاسگزاری کرده است.

نخستین محموله گازوئیل صادراتی عراق به لبنان پس از دریافت مجوزهای لازم در این کشور به دو نیروگاه برق تحویل داده شده است. خبرگزاری رسمی عراق نوشت، این محموله شامل ۳۱ هزار تُن گازوئیل است است که بر اساس قرارداد یک‌ساله میان دو کشور برای تأمین سوخت نیروگاه‌های برق به لبنان ارسال شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدطبق قراردادی که در ماه ژوئیه در بغداد بسته شد، عراق در ازای دریافت خدمات پزشکی، یک میلیون تن مواد سوختی به لبنان می‌دهد. لبنان از اواخر سال ۲۰۱۹ با بحران اقتصادی شدیدی درگیر است و اختلافات سیاسی و عدم همدلی بین احزاب برای حل این بحران، اوضاع را همواره بغرنج‌تر می‌کند.  headtopics.com

لیونل مسی؛ پشت پرده ماه‌های نخست فوق ستاره آرژانتینی در پاریس - BBC News فارسی تحلیل کارشناسان؛ چرا تغییرات اقلیمی بر خاورمیانه از ایران تا سوریه تبعات مضاعفی دارد؟ ایران: مذاکرات باید از نقطه‌ای که آمریکا از «برجام» خارج شد ادامه پیدا کند

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آببحران اقتصادیلبنان درگیر یک بحران اقتصادی شدید و بی‌سابقه است. از ارزش پوند، پول ملی این کشور از پایان سال ۲۰۱۹ به این سو بیش از ۹۰ درصد کاسته شده‌ است. این به معنی از دست رفتن قدرت خرید بخش‌های وسیعی از مردم این کشور و سقوط هر چه بیشتر آنها به ورطه فقر است.

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آبهمه بدنبال گاز و بنزینکمبود مواد سوختی یکی از نمادهای بحران اقتصادی در لبنان است. لبنان باید مواد سوختی خود را از خارج وارد کند. در گذشته به دلیل یارانه‌های دولتی، بنزین و دیگر مواد سوختی در این کشور ارزان بودند. دولت اکنون ارز کافی برای واردات و پایین نگه‌داشتن قیمت سوخت ندارد و بدون سوخت چرخ‌های زندگی از حرکت باز‌ می‌ایستند.

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آبصف بنزینبسیاری از پمپ‌بنزین‌ها تنها چند ساعت در روز باز هستند. صف‌های طولانی در مقابل پمپ‌بنزین‌ها و حتی شب‌خوابی در صف برای دست‌یابی به چند لیتر بنزین، وضعیت این روزهای مردم لبنان است. زد و خورد در صف بنزین و مداخله نیروهای انتظامی و ارتش برای حفظ آرامش روی دیگر سکه کمبود سوخت در لبنان است.

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آبشبکه حمل و نقل عمومیآن‌هایی که در لبنان بنزین نداشته باشند، سر کار هم نمی‌توانند بروند. در این کشور به‌غیر از شماری اتوبوس، شبکه حمل نقل عمومی وجود ندارد.تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آبکمبود سوخت و کمبود نانکمبود سوخت تاثیر خود را بر همه بخش‌های زندگی مردم نشان می‌دهد. نانوایی‌ها نیز از پخت مقدار لازم نان برای مردم باز‌مانده‌اند. افزون بر این، کمبود ارز بر بهای گندم و آرد نیز تاثیر گذاشته و قیمت نان در هفته‌‌های اخیر افزایش یافته‌ است. headtopics.com

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آبکمبود سوخت و نگهداری مواد غذاییکمبود سوخت و قطع برق وضعیت دشواری را برای فروشگاه‌ها و مغازه‌ها نیز ایجاد کرده است. آن‌ها مجبور شده‌اند بخش زیادی از مواد غذایی که در یخچال‌های نگهداری می‌شوند را به دلیل اینکه فاسد شد‌ه‌اند، دور بریزند. مردم نیز باید از خرید مواد غذایی که در یخچال نگهداری شوند خودداری می‌کنند.

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آببحران اقتصادی، قطع برق و آموزش و پرورشبحران اقتصادی و بیکاری موجب شده تا بخش‌های وسیعی از مردم از پس هزینه‌های مدرسه کودکان خود برنیایند. خاموشی برق نیز در دوران پاندمی کرونا باعث شده تا امکان آموزش آنلاین از کودکان گرفته شود. این وضع در مورد دانشگاه‌ها نیز صدق می‌کند.

محدودیت‌های ترافیکی کرونا تغییر نکرده است/ دستگیری زن جوان مربوط به حجاب نبوده است گزارش تسنیم از سامانه موشکی مجید؛ محافظ جدید مراکز حساس در برابر تهدیدات پهپادی و کروز- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim ده‌ها هزار ایتالیایی در رم علیه نئوفاشیست‌ها تظاهرات کردند

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آبکولرها خاموشقطع برق در فصل گرما و خاموشی کولرها در منازل امکان خواب و استراحت را از مردم گرفته است. بحران اقتصادی لبنان ناشی از باندبازی، فساد و سو مدیریت است. پس از پایان جنگ داخلی ۱۵ ساله در لبنان در سال ۱۹۹۰، در توافق‌نامه صلح، قدرت در این کشور بین ۱۸ گروه مذهبی و قومی تقسیم شد و از آن زمان همواره بر سر همه‌چیز اختلافات عمیقی وجود داشته و فساد مالی گسترش یافته است.

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آبقطع برق در بیمارستان‌هاقطع برق شبکه سراسری بیمارستان‌ها را نیز درگیر کرده است. آنها مجبور هستند هزینه‌های گزافی برای خرید سوخت ژنراتورهای تولید برق داخلی خود پرداخت کنند در غیر این صورت بسیاری از دستگاه‌ها همچون دستگاه‌های تولید اکسیژن از کار می‌افتند.

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آبکمبود دارولبنان کشوری است که تقریبا بخش اعظم نیازهای خود را وارد می‌کند. کمبود ارز تاثیر خود را نیز بر واردات دارو در این کشور گذاشته است. داروخانه‌ها حالا دیگر دارو را بصورت بسته‌های کامل نمی‌فروشند و مجبور به تقسیم آن در بین بیماران هستند.

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آبوضعیت خطرناک در کشاورزیبحران اقتصادی و کمبود ارز تاثیر خود را نیز بر بخش کشاورزی لبنان که مجبور به واردات بذر، کود و سموم شیمیایی است گذاشته است. از سوی دیگر کشاورزان برای انجام کارهای خود نیاز به سوخت و ماشین‌آلات دارند. مشکل سوخت در بخش حمل و نقل نیز جابجایی محصولات را با دشواری روبرو کرده است.

تصاویر: لبنان؛ زندگی بدون برق و آببحران آبدر روزهای اخیر صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) هشدار داد که به دلیل بحران سوخت در لبنان، به زودی بیش از چهار میلیون نفر در این کشور، دسترسی به آب را به کلی از دست خواهند داد که این موضوع سلامت عمومی را به شکل جدی با خطر روبرو می‌کند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

کشف پیکر مطهر دو شهید در دجله عراق+فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

از لحاظ حقوقی حرفش کاملاً درسته این آدم هم مثل شما نوکر ارباباتون هستش خاک بر سر نخست وزیر بی سوخت عربها ناسیونالیست حرومزاده اگه دستت را عسل کنی بزاری دهنشون کیییرتو گاز میگیرن وقتی غربگدا باشی حتی اگر به مردم کشورت هم کمک کنند ناراضی هستی چون ممکن است باعث ناراحتی غربی ها شود! نمك نشناس ها میقاتی از کدوم حاکميت صحبت میکنه؟

اتفاقا بسيار روش هوشمندانه ايه،ميقاتي با چراغ سبز ايران نخست وزير شد،از طرفي براي جلوگيري از تحريمهاي ثانويه آمريكا دولت رو از معامله با ايران ظاهراًكنار كشيد و از طرف ديگه سوخت رو وارد لبنان كرد با همكاري حزب الله،اين وسط آمريكا بلاتكليف مونده😉،بگذريم كه گازوييل عراق هم پوششه😂 شو بعدك عايش روح اضبضب👎☠☠☠☠☠

ماهو العمل انتم تعيشوا براحة كاملة اين الماء، اين الكهرباء، اين الوقود؟ بس شطرين تتفلسفوا يجب ان يدمر المجلس بما فيه كليا و في اسرع وقت. اين بشاره الخوري و اين رياض الصلح واين الانسانية يا غير انسانيين و انما للظالم يوما. قربون برم خدا را / یک بام و دو هوا را.

نخست وزیر لبنان: محموله‌های ارسالی سوخت ایران نقض حاکمیت لبنان استنجیب میقاتی نخست وزیر لبنان سوخت ارسالی از سوی ایران را، که گروه شبه نظامی حزب‌الله وارد کرده، نقض حاکمیت کشورش خوانده و گفته است که نقض حاکمیت لبنان او را ناراحت و غمگین می‌کند. خبرگزاری رویترز روز جمعه ۲۶ شهریور گزارش داد، آقای میقاتی در عین حال گفته است: «اما من نگران این نیستم که ممکن است... چه عجب این اخته یه زری زد تا بی عرضه های مثل تو تو لبنان باشن مردم بیچاره عذاب میکشن چرا دروغ می گی هم مفت سوخت مردم ایران را می گیرن هم دروغ میگن می خواهید مردم ایران را بازی بدهید مردم ایران گول بازیهای شما را نمی خورند یک روزی نه تنها دیکتاتوری حکومت ننگین خامنه ای بلکه شماها هم باید در دادگاههای بین المللی به مردم ایران پاسخ بدهید خواهید دید

ای کیرم تو کص خار مادر هرچی لبنانی زالو و مفت خور کسکشه

تانکرهای سوخت ایران در میان استقبال هواداران حزب‌الله از سوریه وارد لبنان شدندورود نفت ایرانی با اسکورت حزب‌الله و در میان شادی هواداران آن، یک «پیروزی جدی» برای جریان تحت رهبری حسن نصرالله به شمار می‌رود. قدیما از کیسه خلیفه می بخشیدن این روزا از کشکول درويش از کجا میتونید مردم عادی رو از هواداران حزب‌الله تفکیک کنید؟ الله يحفظكم و يسلمكم و يهنئكم يا اهلنا و يا احبابنا في لبنان الغالية العزيزة

اختلاف ارتش سوریه با حزب‌الله لبنان بر سر محموله‌های سوخت ایراننجیب میقاتی، نخست وزیر جدید لبنان جمعه، 17 سبتامبر، درباره انتقال سوخت ایرانی به حزب‌الله لبنان و نقض حاکمیت کشورش ابراز نگرانی کرده است.از سویی دیدبان وخه دروغنگو....خخخخ

دومین محموله واکسن اهدایی از اتریش وارد ایران شددومین محموله واکسن اهدایی از اتریش وارد ایران شد دومین محموله از مجموع یک میلیون واکسن اهدایی استرازنکا از اتریش در حضور دیتریش هایم سفیر این کشور در ایران وارد فرودگاه امام خمینی شد واکسن AstraZeneca در اکثر کشورهای اروپایی به دلیل عوارض جدی آن ممنوع شده است. raisi_com همه دارند به کشور سید علی گدا اعانه می دهند. ما رکورد زدیم بله ما رکورد زدیم در اعانه گرفتن .

آمریکا چند شخص و نهاد مرتبط با ایران و حزب‌الله لبنان را تحریم کرد | DW | 17.09.2021خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که چند شبکه مرتبط با جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان را تحریم کرده است. در میان تحریم‌شدگان نام هفت شهروند ایرانی نیز به‌چشم می‌خورد. گوه خورد،مثل تعیین جایزه برای سر سراج‌الدین حقانی میمونه

آمریکا 13 فرد و 8 شرکت را در ارتباط با ایران و حزب‌الله لبنان تحریم کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimتحریم ۱۳ فرد و ۸ شرکت در ارتباط با ایران و حزب‌الله وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای از تحریم ۱۳ شخص حقیقی و ۸ شرکت به بهانه مشارکت آنها در تأمین مالی حزب‌الله و دور زدن تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران خبر داد 😂😂😂😂😂 امیدوارم روزی ایرانی ها توسط طالبان قتل عام شوند و ما لذت ببریم مرگ بر آمریکا