میشل عون: خسارت انفجار بیروت از 15 میلیارد دلار بیشتر است

22/05/1399 11:33:00 ب.ظ

رئیس جمهور لبنان میزان خسارت ناشی از انفجار بندر بیروت را بیش از 15 میلیارد دلار ارزیابی کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور لبنان میزان خسارت ناشی از انفجار بندر بیروت را بیش از 15 میلیارد دلار ارزیابی کرد. - خبرگزاری آناتولی 12.08.2020 بیروت/ خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان (NNA)، میشل عون، رئیس جمهور این کشور در تماس تلفنی با فیلیپ ششم، پادشاه اسپانیا اعلام کرد که میزان خسارت انفجار بندر بیروت از 15 میلیارد دلار گذشته است.

از سوی دیگر، یگان امنیت داخلی اداره کل پلیس لبنان از آغاز فعالیت‌های برآورد خسارات وارده این انفجار از چهارم اوت خبر داد. براساس این گزارش تاکنون خسارت وارده به 3 هزار و 972 ساختمان و 4 هزار و 214 دستگاه خودرو برآورد شده و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

گفتنی است چهارم اوت جاری انفجار مهیبی در بندر بیروت رخ داد که منجر به مرگ 171 نفر و زخمی شدن بیش از 6 هزار نفر شد. همچنین بنا به شواهد اولیه هنوز 30 تا 40 نفر مفقود هستند. میشل عون، رئیس جمهور لبنان علت این حادثه را انفجار 2 هزار و 750 تن نیترات آمونیومی که به مدت 6 سال در انبار بندر بیروت نگهداری شده بود، اعلام کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

برآورد اولیه از میزان خسارات انفجار بیروت از زبان میشل عونرئیس‌جمهوری لبنان: برآوردهای اولیه از خسارات وارده به کشور علاوه بر خسارات مالی دیگر و ضررهای وارده به بندر بیروت و نیاز به مصالح ساختمانی جهت بازسازی محله‌های خسارت دیده در اثر انفجار بندر به بیش از ۱۵ میلیارد دلار می‌رسد

یک هفته پس از انفجار بیروت؛ اعتراض‌ها در لبنان ادامه داردیک هفته پس از انفجار بیروت، اعتراضات لبنان ادامه دارد و روز سه‌شنبه تظاهرات‌کنندگان در پایتخت با پلیس درگیر شدند. در این درگیری‌ها، نیروهای امنیتی به سمت تظاهرات‌کنندگانی که در حال پرتاب سنگ بودند گاز اشک‌آور شلیک کردند.

از کارگری تا جنگ با داعش؛ از لشکر فاطمیون تا بازگشت به کارگری

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به از مرز 226 هزار نفر عبور کرد

سود مردم از خرید نفت در طرح گشایش اقتصادی کمتر از سود بانکی نیسترئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: سود مردم از خرید نفت در طرح گشایش اقتصادی کمتر از سود بانکی نیست. مردم می توانند بسته به توان مالی خود از یک تا چند هزار بشکه نفت بخرند.

رونالدینیو پس از ۵ ماه از زندان آزاد می‌شودمقامات قضایی پاراگوئه روز دوشنبه ۱۰ اوت (۲۰ مرداد) اعلام کردند رونالدینیو ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل و برادرش که به اتهام در دست داشتن پاسپورت جعلی پنج ماه است در زندان این کشور به سر می برند، به زودی آزاد خواهند شد.