اتحادیه اروپا, میشل بارنیه, برکسیت, بریتانیا, تجارت

اتحادیه اروپا, میشل بارنیه

میشل بارنیه:‌ مذاکرات تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا می‌تواند تا ژانویه تمدید شود

میشل بارنیه:‌ مذاکرات تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا می‌تواند تا ژانویه تمدید شود جزئیات بیشتر🔽

23/12/2020 02:07:00 ق.ظ

میشل بارنیه :‌ مذاکرات تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا می‌تواند تا ژانویه تمدید شود جزئیات بیشتر🔽

منابع اروپایی به نقل از میشل بارنیه ، مذاکره کننده ارشد برکسیت خبر دادند که مذاکرات تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا در صورت دست نیافتن به یک توافق می‌تواند تا ژانویه سال ۲۰۲۱ تمدید شود.

منابع اروپایی به نقل از میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد برکسیت خبر دادند که مذاکرات تجاری پسابرکسیت بین بریتانیا و اتحادیه اروپا در صورت دست نیافتن به یک توافق می‌تواند تا ژانویه سال ۲۰۲۱ تمدید شود.یک منبع اروپایی به یورونیوز گفت که آقای بارنیه تأکید داشته که او درهای مذاکره را به سوی بریتانیا نخواهد بست و آماده است تا مذاکرات را تا آخر سال و حتی پس سال جدید در ژانویه نیز ادامه دهد.

وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021 دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 سعید ملایی جودوکار ایرانی برای مغولستان مدال نقره کسب کرد | DW | 27.07.2021

پیش از این مذاکره کننده ارشد اروپایی به خبرنگاران در بروکسل گفته بود که تیم‌های اروپایی و بریتانیایی یک تلاش نهایی برای رسیدن به توافق تجاری پسا برکسیت خواهند داشت.بریتانیا پس از پایان عضویتش در اتحادیه اروپا در ژانویه ۲۰۲۰ بازار مشترک اروپا را نیز در ۳‍۱ دسامبر ترک می‌کند.

برکسیت در تلاطم وزش بادهای ناموافق، این بار از سوی پارلمان اروپابا این حال دو طرف همچنان در سه زمینه مهم «حق ماهیگیری اروپا در آب‌های بریتانیا»، «تقاضای اتحادیه اروپا برای قوانین رقابت عادلانه» و «چگونگی ساز و کار حل اختلافات تجاری» اختلاف نظر دارند. headtopics.com

برای نمونه اتحادیه اروپا پیشنهاد بریتانیا در مورد ماهیگیری را رد کرده و آن را غیر قابل قبول دانسته است. اگر چه ماهیگیری وزنه‌ای در اقتصاد نیست اما این موضوع برای تعداد زیادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند فرانسه و هلند از لحاظ سیاسی و اجتماعی اهمیت پیدا کرده است. بریتانیا نیز از این موضوع به عنوان نمادی برای استقلال که از اتحادیه اروپا به دست آورده است نگاه می‌کند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

بایدن: اگر آمریکا وارد یک جنگ واقعی شود در نتیجه حمله سایبری خواهد بود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

شارل میشل پس از مولداوی و گرجستان در اوکراین؛ پیامی به مسکو؟رئیس شورای اتحادیه اروپا یک هفته پس از وضع تحریم‌های تازه بروکسل علیه مسکو، سفر سه روزه‌ای را به سه همسایه شرقی اتحادیه یعنی مولداوی، گرجستان و اوکراین انجام داد؛ سه جمهوری شوروی سابق که هنوز دارای مسائل ارضی یا نظامی با روسیه هستند و به گفته کارشناسان مسکو از افزایش نفوذ اتحادیه در آنها ناراضی است.

تاکید شارل میشل بر مسئولیت آمریکا و اروپا در پاسداری از دموکراسی و امنیت در جهان🔺تاکید شارل میشل بر مسئولیت آمریکا و اروپا در پاسداری از دموکراسی و امنیت در جهان ▪️رئیس شورای اروپا گفت اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید با یکدیگر از امنیت جهانی، ثبات و دموکراسی پاسداری کنند. اروپا و آمریکا در برابر استبدادی که از سال 1357 در ایران جریان دارد و اروپایی ها و آمریکایی ها نیز در تداوم و مماشات با آن نقش داشته اند چگونه به مسئولیت شان وفادار خواهند بود ؟ ای کاش به حای شعار کمی این ابله هان عمل داشتند هم دموکراسی وهم امنیت را درجهان و بخصوص خاورمیانه برقرار کرده اید،دیگر گورتان را گم کنید!!!!

حزب «القوات اللبنانیه» خواهان استعفای میشل عون از ریاست‌جمهوری شدسمیر جعجع رهبر حزب «القوات اللبنانیه» پنج‌شنبه 18 فوریه از میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان خواست تا از

میشل: اتحادیه اروپا برای ارائه دستورکار ملموسی برای توسعه همکاری اقتصادی با ترکیه آماده استمیشل: اتحادیه اروپا برای ارائه دستورکار ملموسی برای توسعه همکاری اقتصادی با ترکیه آماده است