میشل بارنیه:‌ مذاکرات تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا می‌تواند تا ژانویه تمدید شود

23/12/2020 02:07:00 ق.ظ

میشل بارنیه:‌ مذاکرات تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا می‌تواند تا ژانویه تمدید شود جزئیات بیشتر🔽

اتحادیه اروپا, میشل بارنیه

میشل بارنیه :‌ مذاکرات تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا می‌تواند تا ژانویه تمدید شود جزئیات بیشتر🔽

منابع اروپایی به نقل از میشل بارنیه ، مذاکره کننده ارشد برکسیت خبر دادند که مذاکرات تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا در صورت دست نیافتن به یک توافق می‌تواند تا ژانویه سال ۲۰۲۱ تمدید شود.

منابع اروپایی به نقل از میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد برکسیت خبر دادند که مذاکرات تجاری پسابرکسیت بین بریتانیا و اتحادیه اروپا در صورت دست نیافتن به یک توافق می‌تواند تا ژانویه سال ۲۰۲۱ تمدید شود.یک منبع اروپایی به یورونیوز گفت که آقای بارنیه تأکید داشته که او درهای مذاکره را به سوی بریتانیا نخواهد بست و آماده است تا مذاکرات را تا آخر سال و حتی پس سال جدید در ژانویه نیز ادامه دهد.

پیش از این مذاکره کننده ارشد اروپایی به خبرنگاران در بروکسل گفته بود که تیم‌های اروپایی و بریتانیایی یک تلاش نهایی برای رسیدن به توافق تجاری پسا برکسیت خواهند داشت.بریتانیا پس از پایان عضویتش در اتحادیه اروپا در ژانویه ۲۰۲۰ بازار مشترک اروپا را نیز در ۳‍۱ دسامبر ترک می‌کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

شارل میشل پس از مولداوی و گرجستان در اوکراین؛ پیامی به مسکو؟رئیس شورای اتحادیه اروپا یک هفته پس از وضع تحریم‌های تازه بروکسل علیه مسکو، سفر سه روزه‌ای را به سه همسایه شرقی اتحادیه یعنی مولداوی، گرجستان و اوکراین انجام داد؛ سه جمهوری شوروی سابق که هنوز دارای مسائل ارضی یا نظامی با روسیه هستند و به گفته کارشناسان مسکو از افزایش نفوذ اتحادیه در آنها ناراضی است.

تاکید شارل میشل بر مسئولیت آمریکا و اروپا در پاسداری از دموکراسی و امنیت در جهان🔺تاکید شارل میشل بر مسئولیت آمریکا و اروپا در پاسداری از دموکراسی و امنیت در جهان ▪️رئیس شورای اروپا گفت اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید با یکدیگر از امنیت جهانی، ثبات و دموکراسی پاسداری کنند. اروپا و آمریکا در برابر استبدادی که از سال 1357 در ایران جریان دارد و اروپایی ها و آمریکایی ها نیز در تداوم و مماشات با آن نقش داشته اند چگونه به مسئولیت شان وفادار خواهند بود ؟ ای کاش به حای شعار کمی این ابله هان عمل داشتند هم دموکراسی وهم امنیت را درجهان و بخصوص خاورمیانه برقرار کرده اید،دیگر گورتان را گم کنید!!!!

حزب «القوات اللبنانیه» خواهان استعفای میشل عون از ریاست‌جمهوری شدسمیر جعجع رهبر حزب «القوات اللبنانیه» پنج‌شنبه 18 فوریه از میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان خواست تا از

میشل: اتحادیه اروپا برای ارائه دستورکار ملموسی برای توسعه همکاری اقتصادی با ترکیه آماده استمیشل: اتحادیه اروپا برای ارائه دستورکار ملموسی برای توسعه همکاری اقتصادی با ترکیه آماده است

Aa منابع اروپایی به نقل از میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد برکسیت خبر دادند که مذاکرات تجاری پسابرکسیت بین بریتانیا و اتحادیه اروپا در صورت دست نیافتن به یک توافق می‌تواند تا ژانویه سال ۲۰۲۱ تمدید شود.Aa رئیس شورای اتحادیه اروپا یک هفته پس از وضع تحریم‌های تازه بروکسل علیه مسکو، سفر سه روزه‌ای را به سه همسایه شرقی اتحادیه یعنی مولداوی، گرجستان و اوکراین انجام داد؛ سه جمهوری شوروی سابق که هنوز دارای مسائل ارضی یا نظامی با روسیه هستند و به گفته کارشناسان مسکو از افزایش نفوذ اتحادیه اروپا در آنها ناراضی است.شارل میشل رئیس شورای اروپا رئیس شورای اروپا گفت اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید با یکدیگر از امنیت جهانی، ثبات و دموکراسی پاسداری کنند.منصب خود استعفا دهد.

یک منبع اروپایی به یورونیوز گفت که آقای بارنیه تأکید داشته که او درهای مذاکره را به سوی بریتانیا نخواهد بست و آماده است تا مذاکرات را تا آخر سال و حتی پس سال جدید در ژانویه نیز ادامه دهد. پیش از این مذاکره کننده ارشد اروپایی به خبرنگاران در بروکسل گفته بود که تیم‌های اروپایی و بریتانیایی یک تلاش نهایی برای رسیدن به توافق تجاری پسا برکسیت خواهند داشت.» آقای میشل همچنین تصریح کرد که در جریان جلسه با رئیس جمهوری گرجستان بر لزوم گفتگو بین احزاب سیاسی، از جمله مخالفان و دولت تاکید کردم. بریتانیا پس از پایان عضویتش در اتحادیه اروپا در ژانویه ۲۰۲۰ بازار مشترک اروپا را نیز در ۳‍۱ دسامبر ترک می‌کند. رئیس شورای اروپا پس از نشست به خبرنگاران در بروکسل گفت که ارزش‌های دموکراسی و حاکمیت قانون بار دیگر تحت فشار هستند. برکسیت در تلاطم وزش بادهای ناموافق، این بار از سوی پارلمان اروپا با این حال دو طرف همچنان در سه زمینه مهم «حق ماهیگیری اروپا در آب‌های بریتانیا»، «تقاضای اتحادیه اروپا برای قوانین رقابت عادلانه» و «چگونگی ساز و کار حل اختلافات تجاری» اختلاف نظر دارند. گرجستان؛‌ ادامه تظاهرات مخالفان دولت در اعتراض به بازداشت رهبرشان اوضاع سیاسی در گرجستان پس از طرح ادعاهای تقلب در رای‌گیری انتخابات پارلمانی ۳۱ اکتبر در این کشور متشنج شده است. برای نمونه اتحادیه اروپا پیشنهاد بریتانیا در مورد ماهیگیری را رد کرده و آن را غیر قابل قبول دانسته است. جعجع در مورد پرونده انفجار بندر بیروت تأکید کرد که تحقیقات محلی به هیچ سرنخ تازه‌ای نرسیده و تنی چند از نمایندگان مجلس در صدد ارسال نامه شکوائیه به سازمان ملل هستند.

اگر چه ماهیگیری وزنه‌ای در اقتصاد نیست اما این موضوع برای تعداد زیادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند فرانسه و هلند از لحاظ سیاسی و اجتماعی اهمیت پیدا کرده است. هفته پیش نیز به دنبال بازداشت نیکا ملیا، رهبر حزب جنبش ملی متحد، تنش‌ها افزایش یافت؛ به طوری که گیورگی گاخاریا، نخست وزیر گرجستان استعفا کرد و هزاران هوادار احزاب مخالف دولت با برگزاری راهپیمایی در سراسر پایتخت گرجستان خواستار آزادی نیکا ملیا و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی شدند.. بریتانیا نیز از این موضوع به عنوان نمادی برای استقلال که از اتحادیه اروپا به دست آورده است نگاه می‌کند. آقای بارنیه روز سه شنبه پیش از دیدار با سفرای اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفت: «ما در یک لحظه حساس قرار داریم و برای آخرین بار تلاش جدی خواهیم کرد. آقای میشل در جریان این بازدید به رئیس جمهوری اوکراین وعده داد که اتحادیه اروپا کمک‌های خود را برای تامین بودجه مورد نیاز برای برقراری ایست‌های بازرسی در این منطقه افزایش دهد.» .