میزبانی ناجوانمردانه: فیلمی مستند درباره گروگانگیری نزار زکا

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«کاغذی نشون راننده دادند که بعدها فهمیدم روی آن نوشته بود 'این جاسوسه. دخالت نکن.' من را سوار ماشین خودشان کردند. سرم را گرفتند پایین و گفتند حالا مال ما هستی...» 🎥میزبانی ناجوانمردانه: فیلمی مستند درباره گروگانگیری نزار_زکا اکنون در ایران وایر👇

خودش را برای یک سفر چند روزه آماده کرده بود؛ سفری به دعوت «معاونت رییس‌جمهوری در امور زنان». او هرگز گمان نمی‌‌کرده است که این سفر کوتاه برای شرکت در یک سمینار به بزرگ‌ترین تراژدی زندگی‌اش تبدیل شود.

نزار زکا یکی از قربانیان گروگان‌گیری در ایران است. جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر از زندانی کردن شهروندان خارجی و دوتابعیتی به عنوان اهرم فشار در سیاست خارجه و مبادله زندانیان استفاده کرده است. نزار که قصه پر غصه این چهار سال را در مستند «میزبانی ناجوانمردانه» به کارگردانی «مازیار بهاری» روایت می‌کند، می‌گوید: «همه گروگان‌ها باید به خانه برگردند.»

بازجویان اطلاعات سپاه بارها او را تشویق کرده بودند که جلوی دوربین صحبت و علیه خودش اعتراف کند: «بازجویی می‌کردند و می‌گفتند بیا جلوی دوربین صحبت کن. می‌گفتم: "حاضر نیستم." می‌گفتند: "اگر این کار رو بکنی آزادت می‌کنیم."» آن‌ها چه می‌خواستند؟ نزار در پاسخ می‌گوید: «می‌خواستند بگویم جاسوس هستم. کسی را کشته‌ام. می‌خواستند بگویم قصد داشتم علیه حکومت عمل کنم. می‌گفتم من اصلا چیزی از حکومت شما نمی‌دانم.

نزار زکا در بخش دیگری از این مصاحبه به شگردهای بازجویانش اشاره می‌کند: «می‌گفتند اگر این را جواب بدهی می‌توانی غذا بخوری. یواش یواش کاری می‌کنند که همه چیز را از دست می‌دهی. کاری می‌کنند انسانیت را از دست بدهی و همه‌چیز را فراموش کنی. هر کاری می‌کنند که تحقیرت کنند و امیدت را از دست بدهی.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

میزبانی ناجوانمردانه؛ گفت‌و‌گو با نزار زکااطلاعات سپاه بعضی از زندانیان سیاسی و بازداشتیان سیاسی که با سازمان اطلاعات سپاه همکاری نمی کنند را با تزریق آمپول موادمخدر آزار فیزیکی و روحی می‌دهد ، باید هر چه سریعتر جلوی آن سپاه فاسد در ایران گرفته شود، و با تهدید کردنِ به قربانیان موادمخدر، از آنها حق‌السکوت می‌گیرند من موندم این پناهندگان به اصطلاح سیاسی که همگی اصلاح طلب هستند ، در ‌حله اول ثابت میکنند جانشان در خطر هست بعد از گرفتن پاسپورت میروند پیش ریس بزرگشان ، در ایران و برای دوره دیدن پشت زندان اوین در هتل اوین،‌حق پناهندگان واقعی که در ترکیه کشته می‌شوند را میگیرند، این معما هست حالا چطوریه که پناهنده سیاسی در فرانسه میره سفارت رژیم و پاسپورت ایرانی میگیره؟! چطوریه که همه اصلاح طلب ها همگی به ایران میروند، همه کارکنان بی بی سوی عنتر ناشناس، عن و تو ، چطوریه که این ملت هم بوسیله دانشگاه های اخوندی دعوت میشن به ایران، این معما را حل کنیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شیطانی در جلد خدا؛ گفت‌وگو با رضا علیجانی درباره مستند میزبانی ناجوانمردانه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نخست وزیر ژاپن راهی بیمارستان شد؛ شایعات درباره ناپایداری وضعیت سلامتی شینزو آبهدر گزارش رسانه‌های ژاپنی، دلیلی برای مراجعه آقای آبه به بیمارستان ذکر نشده اما پیش از این نشریه کیودو خبر داده بود که نخست وزیر ژاپن در ماه ژوئیه خون استفراغ کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان و کونته تحولات مدیترانه شرقی را بررسی و درباره تقویت روابط دوجانبه رایزنی کردنداردوغان و کونته تحولات مدیترانه شرقی را بررسی و درباره تقویت روابط دوجانبه رایزنی کردند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گفتگو با رئیس جمهوری پیشین جزیره موریس درباره بحران محیط زیستی نشت نفت - BBC News فارسییک کشتی باری که سوخت آن در آبهای بکر اطراف جزیره موریس نشت کرده حالا به دو قطعه تقسیم شده. نشت نفت از سه هفته پیش که بدنه این کشتی ژاپنی شکاف برداشت آغاز شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حماس درباره سفر ولیعهد ابوظبی به اسرائیل هشدار دادجنبش حماس نسبت به سفر محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی به قدس و اسرائیل هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »