میزان تورم در آلمان به بالاترین حد در ۴۰ سال اخیر رسید | DW | 28.04.2022

08/02/1401 09:11 ب.ظ

در ماه آوریل برای دومین ماه پیاپی میزان تورم در آلمان بالای هفت درصد و بالاترین حد از چهار دهه پیش به این سو بود. تجاوز نظامی روسیه به اوکراین از عوامل اصلی گرانی مواد غذایی و انرژی در اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.

در ماه آوریل برای دومین ماه پیاپی میزان تورم در آلمان بالای هفت درصد و بالاترین حد از چهار دهه پیش به این سو بود. تجاوز نظامی روسیه به اوکراین از عوامل اصلی گرانی مواد غذایی و انرژی در اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. اداره فدرال آمار آلمان روز پنج‌شنبه، ۲۸ آوریل اعلام کرد میزان گرانی کالاهای سبد خرید روزمره شهروندان آلمانی در این ماه در چهار دهه اخیر بی‌سابقه بوده است.

بر پایه اعلام این اداره از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، به خصوص بهای انرژی به شدت افزایش یافته و میزان بالای تورم را به شکل محسوسی تحت تاثیر قرار داده است.

بازگشت تورم به دوران جنگ ایران و عراق پیش از این در پائیز ۱۹۸۱ میزان تورم در آلمان متاثر از جنگ ایران و عراق و افزایش شدید بهای جهانی نفت و محصولات نفتی به این سطح رسیده بود. میزان بالا رفتن قیمت‌ها در ایالت‌های مختلف آلمان تفاوت‌هایی دارد اما هیچ ایالتی از موج گرانی در امان نبوده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در ایالت نوردراین وستفالن بهای مواد غذایی و نوشیدنی‌های غیرالکلی به نسبت آوریل ۲۰۲۱ به طور میانگین ۹ و نیم درصد افزایش پیدا کرده است. در این ایالت افزایش قیمت روغن خوراکی نزدیک به ۲۸ درصد و برای نان و محصولات تولید شده از غلات ۶/ ۱۰ درصد به نسبت ماه مشابه سال پیش برآورد شده است. headtopics.com

اتش افروزی غربی ها وامریکا شرارت پیشه در اوکراین

تصور میکنید ، با ارسال اسلحه، تورم را جبران میکنید؟ .

ادامه مطلب:
dw_persian »

گزارش سالانه از اعدام در ایران: افزایش صد درصدی اعدام پس از پیروزی رئیسی در انتخاباتدو سازمان حقوق بشری ایرانی و فرانسوی روز پنج‌شنبه از افزایش صد درصدی اجرای حکم اعدام در ایران پس از تازه‌ترین انتخابات ریاست‌ جمهوری که ابراهیم رئیسی پیروز آن اعلام شد خبر دادند.

انصراف فوتبالیست‌های دانشگاه امیرکبیر از جام رمضان در اعتراض به ممانعت از حضور تماشاچیان زنشماری از تیم‌های فوتبال دانشگاه امیرکبیر در اعتراض به ممانعت از حضور دانشجویان دختر در میان تماشاچیان از انجام مسابقه خودداری کردند و انصراف دادند. رمضان یعنی گرسنگی، گرسنگی جام نمیخواد!

کمک‌های ترکیه به نیازمندان افغانستان در ماه مبارک رمضانآژانس همکاری و هماهنگی ترکیه 68 تن مواد غذایی بین خانواده‌های نیازمند در افغانستان توزیع کرد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل از افزایش ۸۰ درصدی موارد ابتلا به سرخک در سال ۲۰۲۲ خبر دادسازمان ملل متحد روز چهارشنبه ۲۷ آوریل از افزایش ۸۰ درصدی موارد ابتلا به سرخک در سراسر جهان در سال ۲۰۲۲ خبر داد. چکار کنیم، اینم ماسک بزنیم؟ This is not any on mid-brown compared to black up I on silver on black crickets🦗politic means😏if the owner off the railway off🇵🇰sex with any nurse💉type on black mid I Jewish🕎making the cricket🦗if with Jewish write labour on carrots🥕prince sex use the he is why we labour man

احضار و تهدید یک شاعر در اهواز به دلیل انتشار تصاویری از وضعیت کارونسعید هلیچی شاعر و مترجم اهل اهواز سه‌شنبه هفتم اردیبهشت ۱۴۰۱ در حساب کاربری توییتر خود با انتشار یک توییت از احضار و تهدید خود به دلیل انتشار تصاویری از وضعیت رودخانه کارون و شرایط محیط‌زیستی شهر اهواز خبر داد. اخبار_ایران خوزستان

سرقت بیش از 3000 اثر تاریخی از موزه‌های ازبکستان در 30 سال گذشتهسرقت بیش از 3000 اثر_تاریخی از موزه‌های ازبکستان در 30 سال گذشته شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان در نشست دولت که با هدف افزایش نقش موزه‌ها در توسعه گردشگری برگزار شد، درباره وضعیت موزه‌های این کشور اطلاعاتی ارائه کرد.