میزان آب ورودی به سدها ۳۸ درصد کاهش یافت

29/05/1399 01:36 ب.ظ

کاهش آب سدها | میزان ورودی روان‌آب‌ها به مخازن سدها در سال آبی جاری از ابتدای مهر سال گذشته تا ۲۴مرداد جاری به میزان ۳۸درصد نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته کاهش داشته است

به‌گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، میزان ورودی در مدت مشابه سال گذشته، ۸۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب بوده که این رقم از ابتدای سال آبی جاری تا ۲۴ مرداد به ۵۴ میلیارد و ۸۰ میلیون متر مکعب کاهش یافت.

ظرفیت کل مخازن سدها در سال آبی گذشته تا ۲۴ مرداد ۹۸ به میزان ۵۰ میلیارد و ۵۰ میلیون متر مکعب بوده و موجودی آنها در زمان حاضر با کاهش پنج درصدی از ابتدای سال آبی جاری تا ۲۴ مرداد امسال ۳۱ میلیارد و ۳۸۰ متر مکعب را شامل می‌شود. این رقم در مدت مشابه سال آبی گذشته، ۳۳ میلیارد و ۱۶۰ میلیون متر مکعب بود.

مخازن سدهای کشور در زمان حاضر تا ۲۴ مرداد امسال ۶۲ درصد پر بوده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته، ۶۶ درصد بود. همچنین در این مدت میزان خروجی سدها هم ۳۱ درصد کاهش داشت. حجم خروجی مخازن هم اینک ۵۱ میلیارد و ۹۰ میلیون متر مکعب است که این رقم در مدت مشابه سال آبی گذشته ۷۳ میلیارد و ۹۳۰ میلیون متر مکعب را شامل می شوند.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

توضیح سفارت ایران درمورد برقراری پرواز ایران‌ایر به اسپانیا پس از ۱۷ سالسفارت ایران در اسپانیا در مورد برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به اسپانیا پس از ۱۷ سال بیانیه‌ای منتشر و توضیحاتی در مورد این پروازها ارائه کرد .

استان‌های زلزله زده ترکیه پس از 21 سال به قطب صنعتی کشور تبدیل شده‌انداستان‌های کوجاائلی و ساکاریا ترکیه پس از گذشت 21 سال از زلزله مهیب در سال 1999 به یکی از مراکز اصلی صنایع کشور تبدیل شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

رکورد گرما طی ۸۹ سال گذشته؛ دمای هوا در «دره مرگ» به ۵۴.۴ رسیدبالاترین دمای ثبت شده بر روی کره زمین نیز در سال ۱۹۱۳ در «دره مرگ» به ثبت رسید.

ملیح‌زاده: قرار نیست پولی به ویلموتس بدهیم/ به قاضی پرونده ایراد وارد استوکیل فدراسیون فوتبال می‌گوید محکومیت این فدراسیون در رای بدوی فیفا به معنای پرداخت پول به حساب ویلموتس نیست و به‌زودی درخواست تجدیدنظر را ارائه خواهند کرد.

آیا ضابطان موظف به ارایه حکم بازرسی به صاحب محل بازرسی شده هستند؟

واکنش خانواده به بازداشت چندساعته دختر نسرین ستوده؛ جمهوری اسلامی به «پست‌ترین کارها» دست می‌زندواکنش خانواده به بازداشت چندساعته دختر نسرین_ستوده؛ جمهوری اسلامی به «پست‌ترین کارها» دست می‌زند آقای خندان همچنین به صدای آمریکا گفت که خانم ستوده اعلام کرده است که طی روزهای آینده نسبت به پاسخ و واکنش خود به این موضوع تصمیم‌ می‌گیرد.