میرسلیم: ابعاد 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی' شهرداری قالبیاف با رسیدگی قضایی روشن می‌شود - BBC News فارسی

12/08/2020 06:05:00 ب.ظ

میرسلیم: ابعاد 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی' شهرداری قالبیاف با رسیدگی قضایی روشن می‌شود

میرسلیم: ابعاد 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی' شهرداری قالبیاف با رسیدگی قضایی روشن می‌شود

مصطفی میرسلیم نماینده مجلس ایران که شهرداری تهران را به پرداخت 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی' به نمایندگان مجلس دهم متهم کرده بود، می‌گوید 'ابعاد موضوع، پس از محاکمه روشن خواهد شد'. این اظهارات آقای میرسلیم یک روز پس از آن بیان می‌شود که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، اعلام کرد در ارتباط با این پرونده یک نماینده پیشین مجلس بازداشت شده است.

۱۱ دقیقه پیشمنبع تصویر،SHOMAمصطفی میرسلیم، نماینده مجلس ایران که شهرداری تهران را به پرداخت "رشوه ۶۵ میلیارد تومانی" به نمایندگان مجلس دهم متهم کرده بود، می‌گوید "ابعاد موضوع، پس از محاکمه روشن خواهد شد".این اظهارات آقای میرسلیم یک روز پس از آن بیان می‌شود که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، اعلام کرد در ارتباط با این پرونده یک نماینده پیشین مجلس بازداشت شده است.

مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس شورای اسلامی ایران، اواخر تیر ماه امسال گفته بود مدارک مربوط به "رشوه ۶۵ میلیارد تومانی" که مربوط به دوره تصدی محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران می‌شود را به قوه قضائیه تحویل داده است. او گفته بود که پرداخت این رشوه به موضوع تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری زمان آقای قالیباف بر می‌گردد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بازداشت یک نماینده پیشین مجلس در رابطه با پرونده شکایت میرسلیم از شهرداری در دوره قالیباف - BBC News فارسیغلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، اعلام کرد درارتباط با شکایت مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس، در پرونده 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی' شهرداری تهران در دوره تصدی محمدباقر قالیباف، یک نماینده پیشین مجلس بازداشت شده است. آقای میرسلیم اواخر تیر ماه امسال گفت مدارک مربوط به این پرونده را به قوه قضائیه تحویل داده است.

ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران با تغییر تاریخ کنکور مخالفت کرد - BBC News فارسیستاد کرونا پیشنهاد تعویق برگزاری کنکور سراسری را تصویب نکرد و بر این اساس، کنکور در بدون تغییر و در موعد قبلی برگزار می‌شود. دو وزارت علوم و بهداشت پیشنهاد تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری را داده بودند. برای آماده کردن شرایط و اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی قرار شده بود ستاد ملی مقابله با کرونا در این‌باره تصمیم بگیرد.

ایران و کرونا: کنکور برگزار می‌شود؛ سروقت، بدون تاخیر - BBC News فارسیستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد تعویق برگزاری کنکور سراسری را رد کرد و بر این اساس کنکور در موعد قبلی برگزار می‌شود.

قرارداد تازه دولت آمریکا با شرکت مادرنا برای واکسن کرونا - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرده که دولتش با شرکت مادرنا برای خرید ۱۰۰ میلیون واكسن احتمالی ویروس کرونا که این شرکت در حال انجام آزمایش‌های انسانی روی آن است قرارداد بسته است. مدیران مادرنا گفته اند که این قرارداد بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

'شوهرم با چاقو بینی‌ام را برید' - BBC News فارسیخشونت خانگی نسبت به زنان در افغانستان بسیار رایج است. صندوق جمعیت سازمان ملل متحد با استناد به یک نظرسنجی ملی می‌گوید ۸۷ درصد از زنان افغانستان در طول زندگی خود دست کم یک بار خشونت فیزیکی، جنسی یا روانی را تجربه می‌کنند. در بدترین نمونه‌ها، با اسید یا چاقو به زنان حمله می‌شود و عاملین این جنایت اغلب همسر یا یکی دیگر از بستگان آن‌ها هستند.

مدیرعامل سابق مکدونالد درباره اتهام روابط جنسی با کارمندان 'دروغ گفته بود' - BBC News فارسیغول اغذیه‌فروشی دنیا، مک‌دونالد، شکایت جدیدی علیه مدیرعامل سابق خود، استیو ایستربروک، به دادگاه برده و طی آن مدعی شده که آقای ایستربروک در جریان پرونده رابطه با کارمندان خود که به جدایی او منجر شد، 'دروغ گفته بوده' و در حالی که مک دونالد تصور می‌کرده تنها قضیه بر سر یک رابطه است، در حقیقت او سه رابطه جنسی دیگر هم با زیردستانش داشته است.

میرسلیم: ابعاد 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی' شهرداری قالبیاف با رسیدگی قضایی روشن می‌شود ۱۱ دقیقه پیش منبع تصویر، SHOMA مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس ایران که شهرداری تهران را به پرداخت "رشوه ۶۵ میلیارد تومانی" به نمایندگان مجلس دهم متهم کرده بود، می‌گوید "ابعاد موضوع، پس از محاکمه روشن خواهد شد".بازداشت یک نماینده پیشین مجلس در رابطه با پرونده شکایت میرسلیم از شهرداری در دوره قالیباف ۵۵ دقیقه پیش منبع تصویر، Mizan غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، اعلام کرد درارتباط با شکایت مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس، در پرونده "رشوه ۶۵ میلیارد تومانی" شهرداری تهران در دوره تصدی محمدباقر قالیباف، یک نماینده پیشین مجلس بازداشت شده است.ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران با تغییر تاریخ کنکور مخالفت کرد ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱ اوت ۲۰۲۰، ۱۱:۰۲ GMT به روز شده در یک ساعت پیش منبع تصویر، توضیح تصویر، برگزاری آزمون دکتری ۹۹ در دانشگاه شریف تهران ستاد کرونا پیشنهاد تعویق برگزاری کنکور سراسری را تصویب نکرد و بر این اساس، کنکور در بدون تغییر و در موعد قبلی برگزار می‌شود.این در حالی است که از دیروز وزیران علوم و بهداشت ایران از احتمال تعویق یک ماهه کنکور سراسری خبر داده بودند.

این اظهارات آقای میرسلیم یک روز پس از آن بیان می‌شود که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، اعلام کرد در ارتباط با این پرونده یک نماینده پیشین مجلس بازداشت شده است. مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس شورای اسلامی ایران، اواخر تیر ماه امسال گفته بود مدارک مربوط به "رشوه ۶۵ میلیارد تومانی" که مربوط به دوره تصدی محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران می‌شود را به قوه قضائیه تحویل داده است. غلامحسین اسماعیلی گفت که قوه قضائیه پرونده زیرمیزی ندارد و "مطمئن باشید در رسیدگی ها آنچه از گزارشات و تخلفات به ما منعکس بشود حتما مورد رسیدگی قرار می‌گیرد". او گفته بود که پرداخت این رشوه به موضوع تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری زمان آقای قالیباف بر می‌گردد. برای آماده کردن شرایط و اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی قرار شده بود ستاد ملی مقابله با کرونا در این‌باره تصمیم بگیرد. آقای میرسلیم در تازه‌ترین اظهارات خود در ارتباط با "رشوه ۶۵ میلیارد تومانی" گفته که سکوت نمی‌کند و "اگر فساد ریشه کن نشود هیچ طرحی برای نجات کشور از مشکلاتی که عمدتا به دلیل سوء تدبیر و بعضا خیانت برخی مسئولان و مدیران گریبان کشور را گرفته و موجب غارت سرمایه‌های انسانی و مادی جمهوری اسلامی شده است، به سرانجام موفق نخواهد رسید". منبع تصویر، SHOMA آقای میرسلیم پیشتر به خبرگزاری برنا گفت: "وقتی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس دهم رای نمی‌آورد شهردار وقت از اینکه چنین موضوعی رای نیاورده، تشکر می‌کند. او امروز هم تکرار کرد "برای همه مردم این سؤال مطرح است که مگر در شهرداری چه خبر بوده که رد شدن طرح تحقیق و تفحص موجب ابراز تشکر ایشان از مجلس شد".

در اسفند ۱۳۹۵ در دوره دهم مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی مطرح شد اما نمایندگان به آن رای ندادند. باید طبق بررسی مشخص شود که چه خدمات شایسته‌ای صورت گرفته است". پس از بحث‌های بسیار و در میان نگرانی شرکت کنندگان کنکور و خانواده‌های آنها، سازمان سنجش ایران اعلام کرده بود که کنکور سراسری در چهار روز، ۲۹ مرداد تا اول شهریور، برگزار می‌شود. پس از رد شدن این طرح، محمدباقر قالیباف در پیامی از نمایندگان تشکر کرده بود. 'به‌موقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی داده‌ام' آقای میرسلیم در صحبت‌های امروز خود گفت که زیر نظر آقای قالیباف در شهرداری تهران "اشتباهات مهمی رخ داده که به‌موقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی داده‌ام و باید اصلاح می‌شد و به این جا نمی‌رسید که جانشین مورد اعتماد ایشان دستگیر و گرفتار شود". محمدسعید احدیان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای محمدباقر قالیباف در واکنش به اتهام‌های آقای میرسلیم علیه گفته بو:د "معنی ندارد چون کسی را جدی نمی‌گیرند برای دیده شدن یک روز با بی‌بی‌سی مصاحبه کند و روزی دیگر تهمت بزند". اشاره آقای میرسلیم می‌تواند به بازداشت عیسی شریفی، قائم مقام محمدباقرقالیباف در شهرداری تهران باشد که در تمام ۱۲ سال ریاست او بر شهرداری تهران در این نهاد حضور داشت. نگرانی سازمان مجری کنکور از لو رفتن سوا ‌ل‌ها ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش ایران از نگرانی درباره لو رفتن سوا‌ل‌ها صحبت کرده و می‌گوید این سازمان آمادگی کامل برگزاری کنکور سراسری کارشناسی را مانند پروتکل‌های کارشناسی ارشد داشته اما وزارت بهداشت قبول نکرده است. . آقای میرسلیم یکی از اصلی‌ترین منتقدان آقای قالیباف در مجلس است.