میراث ملی و جهانی ایران وضعیت خوبی در حوزه اطفاء حریق ندارند/ ۲ میلیارد تومان برای مقابله با آتش در کاخ گلستان نیاز داریم

06/05/1398 08:37:00 ق.ظ

معاون میراث فرهنگی کشور درحالی از وضعیت نامطلوب میراث ملی و جهانی ایران در مقابل حریق خبر داد که گفته می‌شود بیشتر موزه‌های کشور فقط به سیستم اطفاء حریق دستی مجهز هستند که باید به روز رسانی شوند.

معاون میراث فرهنگی کشور درحالی از وضعیت نامطلوب میراث ملی و جهانی ایران در مقابل حریق خبر داد که گفته می‌شود بیشتر موزه‌های کشور فقط به سیستم اطفاء حریق دستی مجهز هستند که باید به روز رسانی شوند. حسن روحانی (رئیس‌جمهور) اما سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تا چه اندازه درباره وضعیت سیستم اعلام و اطفاء حریق بناهای تاریخی اطلاعات در دست دارد؟ تا چه اندازه این اطلاعات به روزرسانی شده‌اند؟ میراث جهانی و میراث ملی ایران در این حوزه چه...

حسن روحانی (رئیس‌جمهور) اما سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تا چه اندازه درباره وضعیت سیستم اعلام و اطفاء حریق بناهای تاریخی اطلاعات در دست دارد؟ تا چه اندازه این اطلاعات به روزرسانی شده‌اند؟ میراث جهانی و میراث ملی ایران در این حوزه چه شرایطی را پشت سر می‌گذارند؟

محمدحسن طالبیان (معاون میراث فرهنگی کشور) در آتش سوزی بازار تبریز، بخش کوچکی از بازار سوخت این درحالی است که سیستم اطفاء حریق و شیرهای آتش نشانی دارد. نباید فراموش کرد که حوزه آتش و آتش سوزی کاری بسیار تخصصی است.

محمد قلیزاده (مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تبریز) تمام این صحبت‌ها درحالی مطرح می‌شود که بازار تاریخی تبریز به عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده جهان در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است، با این وجود سیستم اعلام و اطفاء حریق خودکار که درخور یک اثر جهانی باشد را ندارد و با اطلاع رسانی مردم متوجه وقوع آتش سوزی در این میراث جهانی می‌شویم. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

میراث سوخته در دفترخانه شماره ۳۹'در آتش‌سوزی روز چهارشنبه میدان حسن‌آباد بیش از ۷۰۰ دفتر از دفاتر جاری این دفترخانه سوخت که علاوه بر این تعداد، اسناد ارزشمندی از جمله سندهای مربوط به آیت‌الله کاشانی و دکتر مصدق نیز طعمه حریق شده‌اند.» این خبر را علیرضا پناهی، سردفترِ دفترخانه شماره ۳۹ تهران، بعد از آتش سوزی میدان حسن آباد در ۲۶ تیرماه به روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران اعلام کرد. الان وقتشه cia یه سری سند جعل کنه و بده شما منتشر کنید علیه آیت الله کاشانی بدون شک،رسانه ضد بشری بی بی سی،در جعل سند،به یاری بدخواهان ملتها خواهد شتافت و چه بسا در نابودی اسناد مفید نیز دست بر قضا،اثر انگشتش،روئت خواهد گردید.آنچه مسلم هست،واقعیت با چیزی که می گویید،زمین تا آسمان،متفاوت هست.

ارتش ملی یمن عملیات نظامی حوثی‌ها در استان الجوف را ناکام گذاشتارتش ملی یمن در استان الجوف جمعه 26 ژوئیه تلاش‌ شبه‌نظامیان حوثی برای بازپسگیری مواضعی که روزهای خاک تو سر عربستان به چه ذلتی افتاده

ساختمان «جیپ» اثر وارطان در فهرست آثار ملی قرار گرفتتهران- ایرنا- ساختمان «جیپ» اثر وارطان هوانسیان پس از طی تشریفات قانونی به شماره 32553 در فهرست آثار ملی قرار گرفت.

۶ اشتباه رئیس کمیسیون امنیت ملی در یک سخنرانیسخنان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مراسمی برای تقدیر از عوامل سریال گاندو که در حاشیه نماز جمعه شهر قم برگزار شده، به طرز تعجب‌آوری حاوی اطلاعات اشتباه است.

خروج خانه داماد مصدق از ثبت‌ملی باز کلید خوردتهران- ایرنا- معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به اینکه خروج مجدد خانه متین دفتری (داماد مصدق)‌ از ثبت ملی در مرحله انجام است گفت که از طریق بخش حقوقی و قانونی میراث فرهنگی رسیدگی می‌شود تا بتوانیم از تخریب آن جلوگیری کنیم. املاک مردم رانمی توان اثارفرهنگی یاغیرفرهنگی قلمدادکرد که ان جزوحریم خصوصی مردم است مگرانکه انرابخشهای ذی ربط خریداری کنندکه دیگرلازم به بیان ان نیستکه یاری شوید.

شرکت آلمان در ائتلاف نظامی اروپایی در خلیج فارس غیرممکن نیست | DW | 25.07.2019وزیر دفاع آلمان گفت امکان شرکت ارتش آلمان در ائتلاف نظامی اروپایی برای حفاظت از کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز وجود دارد، اما هنوز درخواستی از آلمان نشده و برنامه هم مشخص نیست. او گفت از این رو هم‌اکنون دیپلماسی مطرح است. حتما باید یه کشتی از شما توقیف بشه تا ارتش حرکت بدید اعتقادی که به شما هست به هرندی نیست