میراث ملی و جهانی ایران وضعیت خوبی در حوزه اطفاء حریق ندارند/ ۲ میلیارد تومان برای مقابله با آتش در کاخ گلستان نیاز داریم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون میراث فرهنگی کشور درحالی از وضعیت نامطلوب میراث ملی و جهانی ایران در مقابل حریق خبر داد که گفته می‌شود بیشتر موزه‌های کشور فقط به سیستم اطفاء حریق دستی مجهز هستند که باید به روز رسانی شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این روزها آتش به جان میراث فرهنگی افتاده و هر روز از گوشه و کنار خبر آتش سوزی در یکی از آثار تاریخی ایران به گوش می‌رسد. از بازار تبریز گرفته تا تپه هگمتانه و چند تپه باستانی دیگر و...نیز به این موضوع ورود و بعد از آتش سوزی میدان حسن آباد عنوان کرد:‌ بناهای تاریخی بخشی از ‫هویت ملی است و شهرداران کل کشور ملزم به مقاوم‌سازی این ابنیه با همکاری ‫میراث فرهنگی هستند.

تمام این صحبت‌ها درحالی مطرح می‌شود که بازار تاریخی تبریز به عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده جهان در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است، با این وجود سیستم اعلام و اطفاء حریق خودکار که درخور یک اثر جهانی باشد را ندارد و با اطلاع رسانی مردم متوجه وقوع آتش سوزی در این میراث جهانی می‌شویم. طالبیان از تهیه لیستی از بناهایی که سیستم اطفاء حریق ندارند و یا باید به روز رسانی شود خبر داد و خاطرنشان کرد:‌

او در خصوص وضعیت اطفاء حریق محوطه‌های میراث جهانی ایران گفت: تقریبا همه محوطه‌هایی که موزه یا فضای بسته دارند، به سیستم اطفاء حریق دستی مجهز هستند. مدیران موزه نیز موظف هستند تا این سیستم را به روز رسانی کنند. اما برخی مکان‌ها به دلیل آنکه محوطه‌های باستانی در فضای باز قرار دارند، باید به نزدیک‌ترین ایستگاه‌های آتش نشانی منطقه خود متصل باشند. معمولا در محوطه سیستم اطفاء حریق خاصی در نظر گرفته نمی‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تا نظام جمهوری اسلامی هست تمام میراث ملی ایران را آتش خواهد زد خاتمی_گه_خورد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

میراث سوخته در دفترخانه شماره ۳۹'در آتش‌سوزی روز چهارشنبه میدان حسن‌آباد بیش از ۷۰۰ دفتر از دفاتر جاری این دفترخانه سوخت که علاوه بر این تعداد، اسناد ارزشمندی از جمله سندهای مربوط به آیت‌الله کاشانی و دکتر مصدق نیز طعمه حریق شده‌اند.» این خبر را علیرضا پناهی، سردفترِ دفترخانه شماره ۳۹ تهران، بعد از آتش سوزی میدان حسن آباد در ۲۶ تیرماه به روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران اعلام کرد. الان وقتشه cia یه سری سند جعل کنه و بده شما منتشر کنید علیه آیت الله کاشانی بدون شک،رسانه ضد بشری بی بی سی،در جعل سند،به یاری بدخواهان ملتها خواهد شتافت و چه بسا در نابودی اسناد مفید نیز دست بر قضا،اثر انگشتش،روئت خواهد گردید.آنچه مسلم هست،واقعیت با چیزی که می گویید،زمین تا آسمان،متفاوت هست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ارتش ملی یمن عملیات نظامی حوثی‌ها در استان الجوف را ناکام گذاشتارتش ملی یمن در استان الجوف جمعه 26 ژوئیه تلاش‌ شبه‌نظامیان حوثی برای بازپسگیری مواضعی که روزهای خاک تو سر عربستان به چه ذلتی افتاده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ساختمان «جیپ» اثر وارطان در فهرست آثار ملی قرار گرفتتهران- ایرنا- ساختمان «جیپ» اثر وارطان هوانسیان پس از طی تشریفات قانونی به شماره 32553 در فهرست آثار ملی قرار گرفت.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

۶ اشتباه رئیس کمیسیون امنیت ملی در یک سخنرانیسخنان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مراسمی برای تقدیر از عوامل سریال گاندو که در حاشیه نماز جمعه شهر قم برگزار شده، به طرز تعجب‌آوری حاوی اطلاعات اشتباه است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

خروج خانه داماد مصدق از ثبت‌ملی باز کلید خوردتهران- ایرنا- معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به اینکه خروج مجدد خانه متین دفتری (داماد مصدق)‌ از ثبت ملی در مرحله انجام است گفت که از طریق بخش حقوقی و قانونی میراث فرهنگی رسیدگی می‌شود تا بتوانیم از تخریب آن جلوگیری کنیم. املاک مردم رانمی توان اثارفرهنگی یاغیرفرهنگی قلمدادکرد که ان جزوحریم خصوصی مردم است مگرانکه انرابخشهای ذی ربط خریداری کنندکه دیگرلازم به بیان ان نیستکه یاری شوید.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شرکت آلمان در ائتلاف نظامی اروپایی در خلیج فارس غیرممکن نیست | DW | 25.07.2019وزیر دفاع آلمان گفت امکان شرکت ارتش آلمان در ائتلاف نظامی اروپایی برای حفاظت از کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز وجود دارد، اما هنوز درخواستی از آلمان نشده و برنامه هم مشخص نیست. او گفت از این رو هم‌اکنون دیپلماسی مطرح است. حتما باید یه کشتی از شما توقیف بشه تا ارتش حرکت بدید اعتقادی که به شما هست به هرندی نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »