میدان سرخ مسکو آماده برگزاری مراسم الحاق ۴ منطقه اوکراین به روسیه

08/07/1401 11:08:00 ق.ظ

میدان سرخ مسکو آماده برگزاری مراسم الحاق ۴ منطقه اوکراین به روسیه جزئیات بیشتر🔽

ولادیمیر پوتین, اوکراین

میدان سرخ مسکو آماده برگزاری مراسم الحاق ۴ منطقه اوکراین به روسیه جزئیات بیشتر🔽

ولادمیر پوتین، رئيس جمهوری روسیه قرار است همزمان با اعلام رسمی پیوستن چهار منطقه اشغال شده اوکراین با رهبران جمهوری‌خوای خودخوانده دونتسک و لوهانسک دیدار و گفتگو کند.

همزمان که مسکو برای اعلام رسمی الحاق چهار منطقه اشغالی اوکراین آماده می‌شود مخالفت‌های جهانی با این تصمیم کرملین ادامه دارد و شماری از کشورهای به ولادیمیر پوتین هشدار دادند این اقدام چشم‌انداز صلح در اوکراین را به خطر می‌اندازد. امروز جمعه ۳۰ سپتامبر ولادیمیر پوتین میزبان مراسم ضمیمه چهار منطقه‌ای از اوکراین خواهد بود که هفته گذشته در «همه‌پرسی الحاق» خواهان پیوستن به خاک روسیه شدند، همه‌پرسی که اوکراین و متحدان غربی‌اش آن‌ را ساختگی و غیرقانونی می‌خوانند. 

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با انتقاد از این اقدام مسکو تاکید کرده که این الحاق برنامه‌ریزی شده به تشدید خطرناک شرایط جنگ می‌انجامد و چشم‌انداز صلح را نیز با چالش جدی رو به رو می‌سازد.با این حال آقای پوتین اعتنایی به این اظهارنظرها ندارد و با وجود ناکامی‌هایی که ارتش این کشور در هفته‌های جاری داشته‌ و همچنین افزایش نارضایتی‌های داخلی در خصوص فرخوان نیروهای ذخیره برای اعزام به جنگ، همچنان به اهداف جاه‌طلبانه خود ادامه می‌دهد. 

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

طائب: پرونده فساد 92 هزار میلیاردی فولاد مبارکه خلاف واقع بود- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کلا اینها عادت به دزدی خاک دارن معاهده گلستان و ترکمن چای عین همین بود مهسا_امینی دنیاجای زورمندانه!!!هرکی ازهرطرف میتونه به جایی حمله میکنه!!(حمله آمریکابه عراق وافغانستان و...)هرکی میتونه کشوری رومیگیره:مثل اسرائیل،مثل روسهاومثل انگلستان وفرانسه وپرتغال و....همه شونم دم ازکمک بمردم کشورهای موردحمله قرارداده شده،میزنند!!والبته همه شونم ژست حقوق بشری میگیرند!

امپریالیسم خون خوار غربی چرا از همین همه پرسی در کاتالونیا برگز نمیکند ، ۹۰٪فیصد مردم روس زبان است حق آموزش به زبان روسی منع شده بود شهروند درجه سه بودن ۸ سال مبارزه کردن جوانان خود را از دست دادن لعنت بر امپریالیسم غرب نتیجه حساب کردن روی اروپایی های چولمنگ ! بزودی اوکراین توسط روسیه کامل بلعیده میشه و تنها واکنش اروپایی های بیعرضه فقط محکوم کردن روسیه اس !

روسیه برای الحاق مناطق اشغالی اوکراین آماده می‌شود؛ ارائه هشتمین بسته تحریم‌های اروپاییمسکو قرار است بخش‌هایی از خاک اوکراین را ضمیمه خاک خود اعلام کند که شامل قسمت‌هایی از استان‌های دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون اوکراین می‌شود. روسیه روز چهارشنبه ششم مهر...

پوتین فردا قراردادهای الحاق مناطق دونباس را امضا می‌کندپوتین فردا قراردادهای الحاق مناطق دونباس را امضا می‌کند مسکو اعلام کرد که توافقنامه‌های الحاق جمهوری‌های مردمی لوهانسک و دونتسک و همچنین مناطق خرسون و زاپوریژژیا به روسیه فردا (۳۰ سپتامبر) در کرملین امضا می‌شود. حالا چرا مثل صدام گفته ۹۸٪ به من رای دادن ؟ اقلا مثل بشار اسد میگفت ۸۵٪ به ما رای دادن که یک سری بهش نخندند حالا همه به پوتین میخندن میگند عجب دلقکی است یارو راننده کامیون ایسنا بیشتر فاحشه سیاسیه تا خبرگزاری گه تو پیپ سردبیرتون

پوتین «روز جمعه» فرمان الحاق مناطق اشغالی اوکراین به خاک روسیه را امضا می‌کندسخنگوی کاخ کرملین روز پنجشنبه هفتم مهر اعلام کرد که ولادیمیر پوتین روز جمعه فرمان الحاق مناطق اشغالی اوکراین به خاک روسیه را امضا می‌کند. دمیتری پسکوف در یک نشست خبری گفت:... گر به گور شه همراه ملا ها MahsaAmini mahsa amini

جدایی‌طلبان اوکراین خواستار الحاق فوری به روسیه شدند – DW – ۱۴۰۱/۷/۶پس از اعلام نتایج 'همه‌پرسی' در چهار منطقه اشغالی اوکراین ، جدایی‌طلبان آماده ارسال تقاضای الحاق فوری به روسیه شدند. جامعه جهانی این نتایج را به رسمیت نمی‌شناسد و نسبت به الحاق مناطق اشغالی به روسیه هشدار داده است.

درخواست جمهوری‌‌های خودخوانده شرق اوکراین از مسکو: زودتر ما را به عنوان بخشی از روسیه بپذیریدپس از برگزاری «همه‌پرسی الحاق به روسیه» در مناطق اشغال شده شرق اوکراین که کی‌یف و متحدان غربی، آن‌ را به رسمیت نشناخته‌اند، ولودیمیر زلنسکی می‌گوید اوکراین دیگر چیزی برای گفتگو با مسکو ندارد

کرملین: 4 منطقه اوکراین طی مراسمی فردا به روسیه ملحق می‌شوندسخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که 4 منطقه‌ اوکراین که در آن‌ها «همه پرسی» برگزار شد فردا طی مراسمی به روسیه ملحق خواهند شد. - خبرگزاری آناتولی

Send همزمان که مسکو برای اعلام رسمی الحاق چهار منطقه اشغالی اوکراین آماده می‌شود مخالفت‌های جهانی با این تصمیم کرملین ادامه دارد و شماری از کشورهای به ولادیمیر پوتین هشدار دادند این اقدام چشم‌انداز صلح در اوکراین را به خطر می‌اندازد.share نسخه چاپی مسکو قرار است بخش‌هایی از خاک اوکراین را ضمیمه خاک خود اعلام کند که شامل قسمت‌هایی از استان‌های دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون اوکراین می‌شود.به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت مراسم امضای توافقنامه الحاق سرزمین‌های جدید به روسیه فردا [۳۰ سپتامبر]  در تالار سنت جورج کاخ ​​بزرگ کرملین انجام خواهد شد.تداوم سیل فرار مردان روس؛ احضاریه ارتش در خیابان به نیروهای ذخیره داده می‌شود صف خودروهای روسی در مرز فنلاند کمتر از یک هفته پس از فرمان ولادیمیر پوتین برای «بسیج محدود» نیروهای ذخیره به امید تغییر وضعیت نظامی به دنبال ناکامی‌های پیاپی یک ماه اخیر ارتش روسیه در جبهه‌های جنگ در اوکراین، روند سربازگیری در سراسر روسیه آغاز شده و در مرحله نخست احضاریه به خدمت در خیابان‌ها، ایستگاه‌های قطار و دانشگاه‌ها به دست نیروهای ذخیره داده می‌شود.

  امروز جمعه ۳۰ سپتامبر ولادیمیر پوتین میزبان مراسم ضمیمه چهار منطقه‌ای از اوکراین خواهد بود که هفته گذشته در «همه‌پرسی الحاق» خواهان پیوستن به خاک روسیه شدند، همه‌پرسی که اوکراین و متحدان غربی‌اش آن‌ را ساختگی و غیرقانونی می‌خوانند.  آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با انتقاد از این اقدام مسکو تاکید کرده که این الحاق برنامه‌ریزی شده به تشدید خطرناک شرایط جنگ می‌انجامد و چشم‌انداز صلح را نیز با چالش جدی رو به رو می‌سازد. این در حالی است که قدرت‌های غربی این همه‌پرسی را محکوم کرده و می‌گویند نتایج آن را به رسمیت نخواهند شناخت. با این حال آقای پوتین اعتنایی به این اظهارنظرها ندارد و با وجود ناکامی‌هایی که ارتش این کشور در هفته‌های جاری داشته‌ و همچنین افزایش نارضایتی‌های داخلی در خصوص فرخوان نیروهای ذخیره برای اعزام به جنگ، همچنان به اهداف جاه‌طلبانه خود ادامه می‌دهد. جمهوری‌های مردمی لوهانسک و دونتسک و همچنین مناطق خرسون و زاپوریژیا تحت کنترل روسیه از ۲۳ تا ۲۷ سپتامبر همه پرسی برگزار کردند.  ولودیمیر زلنسکی، رئيس جمهوری اوکراین در سخنرانی روز پنجشنبه خود در این خصوص گفت: «اینکه یک نفر در روسیه بخواهد این جنگ را ادامه دهد باعث می‌شود هزینه‌ای سنگین به این کشور وارد شود. اورسلا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، گفت: ما همه‌پرسی ساختگی [در مناطق تحت اشغال روسیه در اوکراین] و هر نوع الحاق را نمی‌پذیریم… و مصمم هستیم که کرملین بهای این تنش‌افزایی را بپردازد». هزینه آن هم این است که جامعه روسیه بدون برخورداری از اقتصاد عادی، زندگی ارزشمند و همچنین بدون برخورداری از هیچ گونه احترامی نسبت به ارزش‌های بشردوستانه باید به زندگی خود ادامه دهد. به گفته سرگئی شویگو، جوانانی که تا پیش از این خدمت نظام وظیفه اجباری را انجام نداده‌اند، شامل این سربازگیری نخواهند شد.

» زلنسکی که پیشتر از «واکنش بسیار تند» کی‌یف در قبال برگزاری «همه‌پرسی الحاق» سخن گفته بود همچنین تاکید کرد که هنوز می‌توان جلوی روسیه را گرفت اما برای این امر باید جلوی کسی را در کرملین گرفت که خواهان جنگ است.۱ میلیارد دلاری نظامی دیگری به اوکراین ارائه خواهد کرد.  الحاق استان‌های شرقی و جنوبی به روسیه پس از آن صورت می‌گیرد که به گفته اوکراین و کشورهای غربی، همه‌پرسی ساختگی در مناطق تحت اشغال روسیه در دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا برگزار شد. قلمرو تحت کنترل روسیه بیش از ۹۰ هزار کیلومتر مربع یا حدود ۱۵ درصد از کل مساحت اوکراین و یا چیزی معادل کل کشور مجارستان یا پرتغال است. دولت اوکراین در روزهای اخیر بارها تأکید کرده که این رای‌گیری غیرقانونی و نمایشی به زور برگزار شده و نیروهای امنیتی روسیه و شورشیان مورد حمایت آن برای اخذ رای به تک تک خانه‌ها مراجعه کرده‌اند. صندوق‌های «رفراندوم» الحاق به روسیه خانه‌ به‌ خانه و سنگر به سنگر در مناطق اشغالی اوکراین می‌چرخد پوتین گام نخست را برای الحاق رسمی این چهار منطقه روز پنجشنبه برداشت و با امضای احکامی زمینه را برای پیوستن رسمی مناطق اشغالی خرسون و زاپوریژیا هموار کرد و کرملین رسما این احکام را منتشر کرد.  در مراسم امروز، جمعه ۳۰ سپتامبر قرار است ولادیمیر پوتین در این رابطه سخنرانی کند و همچنین با رهبران جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک که تحت حمایت روسیه هستند دیدار کنند. وزارت خارجه اوکراین در بیانیه‌ای گفت: «وادار کردن ساکنان این مناطق به پر کردن چند فرم با زور اسلحه یک جنایت دیگر روسیه در طول تجاوز نظامی به اوکراین است. در فضای سانسور خبری، ظاهرا تنها خانواده‌های سربازانی که دوره خدمت نظام وظیفه آن‌ها با دوره کنونی مصادف شده و نیز حدود ۹۰۰ هزار نظامی عضو رسمی ارتش، نگران عزیزان خود بوده‌اند.

رئيس جمهوری روسیه همچنین با با نیروهای روسیه که مناطقی از خرسون و زاپوریژیا را به اشغال درآورده‌اند نیز ملاقات و گفتکو خواهد کرد.  همچنین قرار است مراسم بزرگی در میدان سرخ مسکو برگزار شود. مقامات ادارات محلی دست‌نشانده روسیه در چهار استان دونتسک، لوهانسک، زاپروژیا و خرسون روز چهارشنبه گفتند از ولادیمیر پوتین درخواست می‌کنند که الحاق این مناطق به خاک روسیه را تصویب کند. از همین حالا صفحه‌های ویدیویی غول پیکر و بیلبوردهای بزرگی در این میدان نصب شده که الحاق چهار منطقه از اوکراین به روسیه از آنها اعلام خواهد شد.  هنوز مشخص نیست ولادیمیر پوتین شخصا در این مراسم حضور پیدا خواهد کرد یا خیر و دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین هم به صورت مشخص به این مسئله پاسخ نداده است. در این قطعنامه پیشنهادی که به دلیل حق وتوی روسیه در شورای امنیت تصویب نخواهد شد از تمامی اعضای سازمان ملل درخواست می‌شود که هیچ‌گونه تغییری در قلمرو رسمی اوکراین را به رسمیت نشناخته و از روسیه بخواهند هر چه سریع‌تر تمامی نیروهای خود را از اوکراین خارج کند. مسکو پیش‌تر و پس از اشغال شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ و برگزاری همه‌پرسی در آن منطقه نیز مراسمی مشابه در میدان سرخ مسکو برگزار کرده بود. اعلام فرمان «بسیج محدود» مردان روسی زیر ۴۵ سال را که نام‌شان در فهرست نیروهای ذخیره کشور ثبت شده، به جنب و جوش برای فرار واداشته، اما مردانی در سنین بالاتر که نگران احتمال فراخواندن خود هستند، در میان افراد گریخته از کشور دیده می‌شوند.

  این اقدام روسیه با مخالفت‌های بین‌المللی مواجه شده و رهبران جهان از مسکو خواسته‌اند به این سیاست اشغال و الحاق غیرقانونی مناطقی از خاک اوکراین پایان دهد. او در توئیتی افزود: «این اقدام یک مورد دیگر از نقض استقلال و تمامیت ارضی اوکراین و نقض سازمان یافته حقوق بشر است».  مقام‌های دولت روسیه گفته‌اند که این چهار منطقه جدید پس از پیوستن رسمی به روسیه زیر چتر اتمی مسکو قرار می‌گیرند و در نتیجه در صورتی که تعرضی به آنها صورت گیرد مطابق با دکترین امنیت ملی روسیه، مسکو با سلاح هسته‌ای از آنها دفاع خواهد کرد.  ایالات متحده و اتحادیه اروپا قرار است به دلیل این اقدام روسیه تحریم‌های بیشتری را علیه مسکو اعمال کنند. کمیسیون انتخابات دست‌نشانده روسیه در مناطق اشغالی اوکراین ادعا کرد که در استان زاپوریژیا ۹۳ درصد، در استان خرسون ۸۷ درصد، در استان لوهانسک ۹۸ درصد و در استان دونتسک ۹۹ درصد از شرکت‌کنندگان در همه‌پرسی به الحاق این مناطق به خاک روسیه رای مثبت داده‌اند.  حتی برخی از متحدان سنتی نزدیک روسیه مانند صربستان و قزاقستان هم گفته‌اند که تلاش مسکو برای الحاق چهار منطقه اوکراین را به رسمیت نمی‌شناسند. آنچه که روسیه به عنوان جشن اعلام می‌کند، پس از آن رخ می‌دهد که با بدترین شکست‌های این کشور در جنگ هفت ماهه، همزمان شده و نیروهای ارتش روسیه در شمال شرق اوکراین و در خارکیف عقب رانده شده‌اند. دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، روز چهارشنبه تأکید کرد که هدف نظامی این کشور در حال حاضر بیرون راندن نیروهای اوکراین از استان دونتسک است. مرزهای روسیه با قرقیزستان، قزاقستان، بلاروس و ارمنستان نیز در دو روز گذشته مملو از مردان روس بوده است.

همچنین درگیری های شدید در چهار منطقه مورد مناقشه به ویژه دونتسک و لوهانسک ادامه دارد. برخی از کارشناسان نظامی می گویند کی‌یف در آستانه پیروزی بزرگ دیگری است و به تدریج شهر لیمان، سنگر اصلی باقی مانده روسیه در شمال استان دونتسک را محاصره می کند و تصرف آن راه را به منطقه لوهانسک باز می‌کند. همزمان اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در مورد نشتی مشکوک در خطوط انتقال گاز از روسیه به آلمان هشدار داد که هرگونه حمله خرابکارانه به زیرساخت‌های انرژی اروپا را تلافی خواهد کرد. ستاد کل ارتش اوکراین در این رابطه می‌گوید: «اگر لیمان سقوط کند، نیروهای ما می‌توانند کریدور اصلی تدارکات نیروهای روسی در سیویرودونتسک و لیسیچانسک (در لوهانسک) را قطع کنند. این دو شهر در ماه ژوئن و ژوئیه به تصرف نیروهای روسی درآمد. سخنگوی کاخ کرملین گفت متهم کردن روسیه به انجام این خرابکاری «احمقانه و قابل پیش‌بینی» بود.» به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید ارتش اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد که ۴۳ نظامی روسی را کشته و دو فروند هواپیمای سوخو ۲۵ روسی، چهار تانک، چهار هویتزر کالیبر بزرگ، دو توپ خودکششی و یک پهپاد شناسایی این کشور را نیز منهدم کرده است. شرکت هوایی اسرائیلی «ال‌عال» که شمار پروازهای میان مسکو و تل‌آویو را به شدت افزایش داده، تا حدود ۴۰ روز آینده بلیتی برای پرواز ندارد.

هم‌رسانی این مطلب: . کارشناسان بر این باورند که به دلیل نشتی در خطوط انتقال گاز که از دریای بالتیک عبور می‌کند بعید است که در طول زمستان اروپا بتواند از این طریق گاز دریافت کند.