مگاصیص؛ فروشگاهی که قرار است پایگاه ایران را در آمریکای لاتین محکم کند - BBC News فارسی

10/05/1399 09:41:00 ب.ظ

مگاصیص؛ فروشگاهی که قرار است پایگاه ایران را در آمریکای لاتین محکم کند

تاسیس یک فروشگاه بزرگ ایرانی به نام 'مگاصیص' در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، خبرساز شده است. در حالی که بعضی رسانه‌ها در ونزوئلا سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری ایران و ایجاد شغل را ستوده‌اند، بعضی هم به پیوندهای مدیر این فروشگاه با نهادهای امنیتی ایران و سپاه اشاره کرده‌اند. پایان پست Twitter, 1 فروشگاه زنجیره‌ای اتکا، مالک مگاصیص، که در ایران به عنوان فروشگاه مخصوص نیروهای مسلح شناخته می‌شود، می‌گوید محصولاتش تولید داخلی ایران است. مگاصیص نام روستایی کوچک در غرب ایران، در استان خوزستان است.

به گفته اتکا، افتتاح این فروشگاه در کاراکاس باعث شده تا ونزوئلا که در تحریم اقتصادی است، برای تامین کالاهای ضروری، از این پس به سراغ تاجران ایرانی بیاید و با این کار برای ایران "درآمدزایی ارزی" شود. نفت‌کش‌های ایران در ونزوئلا؛ چرا ال‌پالیتو؟ کابه‌یو کجاست؟

خبرگزاری بلومبرگ در ونزوئلا در گزارشی نوشت که صرفا افتتاح یک فروشگاه خبر باارزشی برای پوشش نیست؛ اما این فروشگاه را ایران تاسیس کرده؛ یکی از معدود کشورهایی که به نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا کمک می‌کند تا تحریم‌های آمریکا را دور بزند. headtopics.com

ایران و ونزوئلا در حال حاضر دو نقطه مشترک مهم دارند؛ هر دو تولید کننده نفت هستند و هر دو از سوی آمریکا با تحریم‌های شدیدی روبه‌‎رو هستند که وضعیت اقتصادی این دو کشور را دشوار کرده است. منبع تصویر، telesurtv.net

توضیح تصویر، نشریات آمریکایی و بعضی از رسانه‌های ونزوئلا سابقه همکاری آقای رضایی با سپاه را برجسته کرده‌اند

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

برایان هوک: جمهوری اسلامی ایران خواستار جنگ‌ بی‌پایان در یمن استبرایان هوک: جمهوری اسلامی ایران خواستار جنگ‌ بی‌پایان در یمن است برایان هوک گفت که نیروهای آمریکایی در بحرین، سوریه، عراق، و لبنان توسط ایران و نیروهای نیابتی‌اش هدف قرار خواهد گرفت.

مایک پمپئو در کنگره آمریکا: جمهوری اسلامی ایران قربانی نیست، یک متخاصم است♦️گزارش تکمیلی| مایک پمپئو در کنگره آمریکا: جمهوری اسلامی ایران قربانی نیست، یک متخاصم است مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا از کارزار فشار حداکثری به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دولت پرزیدنت ترامپ نام برد.

ایران: منشأ انفجار در سایت نطنز بیشتر از سوی عناصر داخلی بوده است

'نقش ویژه علی لاریجانی از طرف رهبر ایران در توافق ایران و چین' - BBC News فارسیمشاور علی لاریجانی، رییس سابق مجلس ایران تایید کرده است که آقای لاریجانی از طرف آیت‌الله علی خامنه‌ای 'نقش ویژه‌ای' در مدیریت 'قرارداد راهبردی' ایران و چین داشته است.

ادامه اعتراضات در شبکه‌های اجتماعی به احتمال اجرای حکم اعدام پنج معترض در ایرانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

کرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیاکرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیا در استرالیا، هنگ کنگ و اسرائیل که از شمار مبتلایان به شدت کاسته شده بود، ویروس بار دیگر شدت گرفته است.