مکرون: جنگ اوکراین باعث ایجاد بحران شدید غذایی در خاورمیانه خواهد شد

27/12/1400 12:16 ق.ظ

مکرون: جنگ اوکراین باعث ایجاد بحران شدید غذایی در خاورمیانه خواهد شد العربيه_فارسى

در پی افزایش قیمت گندم و سایر مواد غذایی در سراسر جهان، به ویژه آفریقا و خاورمیانه، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نسبت به وقوع بحران شدید غذایی، ظرف به گزارش «رویترز»، مکرون که نامزد دومین دوره ریاست جمهوری فرانسه شده، پنج‌شنبه 17 مارس در پاریس در اظهاراتی به خبرنگاران گفت که تمام اروپا باید مسئولیت کمک‌‌‌رسانی در این خصوص را بپذیرد.

Advertisementدر همین راستا، صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی سازمان ملل (ایفاد)، پنج‌شنبه فاش کرد که جنگ در اوکراین باعث افزایش قیمت مواد غذایی و کمبود محصولات غذایی اساسی در بخش‌هایی از آسیای مرکزی، خاورمیانه و شمال آفریقا شده است.

به گزارش «رویترز»، صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی اعلام کرد که این بحران، بر قیمت خرده‌فروشی مواد غذایی در برخی از فقیرترین کشورهای جهان، تأثیر می‌گذارد.«تراژدی برای فقیرترین ملل جهان» گیلبرت اف. هونگبو، رئیس این صندوق نیز گفت: «جنگ در اوکراین، که در حال حاضر فاجعه‌ای برای کسانی است که مستقیماً تحت تأثیر آن هستند، برای فقیرترین مردم جهان که در مناطق روستایی زندگی می کنند نیز یک تراژدی خواهد بود. ما در حال حاضر عملا شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم».

او همچنین هشدار داد که افزایش قیمت‌ها منجر به افزایش میانگین گرسنگی و فقر می‌شود که پیامدهای ناگواری را برای ثبات جهانی به دنبال خواهد داشت.کاهش محموله‌های روسیه و اوکراین

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری حاجی ما همه جوره رفتم تو پاچمون،اینو دیگه شل کنید تا فرو بره توو خودتون لطفا

مدفون شدن دست‌کم ۱۵ خانه در خاک در پی ریزش دامنه کوه در پروپس از این حادثه ساکنان تلاش کردند تا با تخریب دیوارهای چندین خانه، افراد گرفتار شده را نجات دهند.

سازمان ملل: جنگ در اوکراین نباید باعث «فراموشی» بحران افغانستان شوداز زمان روی کار آمدن طالبان در ماه اوت سال گذشته میلادی، افغانستان در یک بحران مالی عمیق فرو رفته است و این بحران، وضعیت انسانی حاکم بر کشور را آنهم پس از سال‌ها جنگ و خشکسالی وخیم کرده است. چه چیزی در ایران ایراد داره ؟؟ بله درسته؛؛ قوانین مربوط به اینکه اگر پدری دخترشو بکُشه قصاص نمیشه و دست همه پدرهای (((روانی))) رو باز گذاشته تا براحتی قتل کنن و دخترشونو بکُشن !! 😬😬🔥😬😬🔥🔥🔥🔥🔥 باشه

لاوروف: آنکارا در قبال بحران اوکراین خط عمل گرایانه‌ای را دنبال می‌کندلاوروف: آنکارا در قبال بحران اوکراین خط عمل گرایانه‌ای را دنبال می‌کند لاوروف: این دیدار (دیدار با کولبا) به درخواست اوکراین انجام شد، اگر دوباره چنین درخواست‌هایی مطرح شود، از تداوم رایزنی‌ها در این قالب استقبال می‌کنیم

اردوغان در 24 مارس در اجلاس سران ناتو شرکت می کندرئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که در تاریخ 24 مارس در اجلاس سران ناتو در بروکسل شرکت و در این نشست بحران روسیه و اوکراین را مورد ارزیابی قرار خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی

گروسی: در آستانه توافق در وین قرار داریممدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: طرف‌های حاضر در مذاکرات وین در آستانه رسیدن به توافق قرار دارند. صبح قیامت😁😁🖐🖐🖐🖐 یک قرن هست منتظریم توافقی حاصل نمیشه😁😁🖐🖐🖐

تداوم بارش باران در برخی استان‌ها/ خیزش گرد و خاک در شرق، مرکز و جنوب کشورتداوم بارش باران در برخی استان‌ها رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در برخی نقاط کشور و وزش باد شدید در جنوب، مرکز و شرق کشور و خیزش گرد و غبار و کاهش هفت درجه‌ای دما خبر داد.

12 تا 18 ماه آینده، به ویژه در آفریقا و خاورمیانه به دلیل جنگ در اوکراین، هشدار داد.

به گزارش «رویترز»، مکرون که نامزد دومین دوره ریاست جمهوری فرانسه شده، پنج‌شنبه 17 مارس در پاریس در اظهاراتی به خبرنگاران گفت که تمام اروپا باید مسئولیت کمک‌‌‌رسانی در این خصوص را بپذیرد.Advertisementدر همین راستا، صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی سازمان ملل (ایفاد)، پنج‌شنبه فاش کرد که جنگ در اوکراین باعث افزایش قیمت مواد غذایی و کمبود محصولات غذایی اساسی در بخش‌هایی از آسیای مرکزی، خاورمیانه و شمال آفریقا شده است.

به گزارش «رویترز»، صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی اعلام کرد که این بحران، بر قیمت خرده‌فروشی مواد غذایی در برخی از فقیرترین کشورهای جهان، تأثیر می‌گذارد.«تراژدی برای فقیرترین ملل جهان»

گیلبرت اف. هونگبو، رئیس این صندوق نیز گفت: «جنگ در اوکراین، که در حال حاضر فاجعه‌ای برای کسانی است که مستقیماً تحت تأثیر آن هستند، برای فقیرترین مردم جهان که در مناطق روستایی زندگی می کنند نیز یک تراژدی خواهد بود. ما در حال حاضر عملا شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم».

او همچنین هشدار داد که افزایش قیمت‌ها منجر به افزایش میانگین گرسنگی و فقر می‌شود که پیامدهای ناگواری را برای ثبات جهانی به دنبال خواهد داشت.کاهش محموله‌های روسیه و اوکراین

شایان ذکر است که حمله روسیه به اوکراین که از 24 فوریه آغاز شد، تعداد محموله‌های دو کشور که حدود 25 درصد از صادرات جهانی گندم و 16 درصد از صادرات جهانی ذرت را تشکیل می‌دهد، به شدت کاهش داده و باعث افزایش قیمت‌ها در بازارهای جهانی شده است.

گفتنی است که میانگین بهای گندم در حال حاضر، با سطوح ثبت شده در جریان بحران غذایی سال‌های 2007 و 2008 که به جنبش‌های اعتراضی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه انجامیده و از جمله دلایل خیزش‌های موسوم به «بهار عربی» در خاورمیانه، قلمداد شده است، چندان تفاوتی ندارد.

روسیه یکی از بزرگترین صادرکنندگان کود شیمیایی در جهان است که قیمت‌های آن در سال گذشته، بالا رفته و افزایش 30 درصدی قیمت جهانی مواد غذایی و در نتیجه افزایش میانگین گرسنگی جهانی را به دنبال داشته است.

اوکراین نیز یکی از صادرکنندگان اصلی گندم به شماری از کشورهای عربی و آفریقایی است.