مکرون: گفت‌وگو با پوتین با همه دشواری بهتر است ادامه یابد | DW | 22.04.2022

02/02/1401 01:58:00 ب.ظ

رئیس جمهوری فرانسه معتقد است گفت‌وگوی مستقیم با ولادیمیر پوتین هر چند سخت و گاهی ناکارآمد است. باید ادامه یابد. مکرون می‌گوید هر وقت همتای اوکراینی او تقاضا کرده با پوتین حرف زده و باید زمینه برقراری صلح فراهم شود.

رئیس جمهوری فرانسه معتقد است گفت‌وگوی مستقیم با ولادیمیر پوتین هر چند سخت و گاهی ناکارآمد است. باید ادامه یابد. مکرون می‌گوید هر وقت همتای اوکراینی او تقاضا کرده با پوتین حرف زده و باید زمینه برقراری صلح فراهم شود. رئیس جمهوری فرانسه در گفت‌وگو با چند رسانه اروپایی گفت، پیش از این هر بار همتای اوکراینی او...

رئیس جمهوری فرانسه در گفت‌وگو با چند رسانه اروپایی گفت، پیش از این هر بار همتای اوکراینی او درخواست کرده با پوتین تماس گرفته است. او اشاره کرد که ولودیمیر زلنسکی به صراحت خواستار این گفت‌وگوها بوده و افزود: «نقش ما برای فراهم کردن زمینه برقراری صلح سودمند است.»

دشوارتر شدن تماس با پوتین پس از حوادث بوچا رئیس جمهور فرانسه عنوان کرد که سران کشورهای غربی پس از دیدن عکس‌های بوچا حیرت‌زده و در هم شکسته بودند و هیچ کدام دیگر سراغ گوشی تلفن نرفتند. بوچا یکی از شهرک‌های حومه کی‌یف است که مطابق گزارش‌ها، سربازان روسی پیش از عقب‌نشینی از آن شمار زیادی از شهروندان غیرنظامی را به قتل رساندند و در مواردی شکنجه کردند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ما متهمیم! | سینا رحیم‌پور

دیوار روزنامه‌نگاری خیلی کوتاه است؛ این مسئله روزنامه‌نگاری کشورهای در‌حال‌توسعه و به قولی پیرامونی است. در این کشورها، روزنامه‌نگار همواره متهم است مگر اینکه خلافش ثابت شود. کسانی که روزنامه‌نگاری را چه قبل و چه بعد از انقلاب تجربه کرده‌اند، به کوتاهی این دیوار باور دارند و تجربه زیسته‌شان می‌گوید که در بحران‌های سیاسی و اجتماعی، این روزنامه‌نگاران هستند که بیش از همه آسیب می‌بینند و هزینه می‌پردازند. زمینه‌های تاریخی این مواجهه هم به دوره مشروطه بازمی‌گردد. داستان ما از مشروطه و روزنامه‌نگارانی مانند شیخ ‌احمد روحی و میرزا ‌آقاخان کرمانی تا به امروز همین بوده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ناوالنی: مارین لوپن به پوتین نزدیک است، فرانسوی‌ها به ماکرون رای دهندالکسی ناوالنی، مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین، روز چهارشنبه ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) از رای‌دهندگان فرانسوی خواست تا در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه امانوئل ماکرون را در مقابل مارین لوپن انتخاب کنند. Hi dear friend I invite you to these projects and I hope you will achieve your dreams by reviewing these projects nftbooks _ nftbs bitgert _ brise fwc _ fwctokens bluesparrow BNBchain شیطان درجه یک ،جاسوس امریکا برای خرابی و تباهی کشور روسیه. درودها دوستان فردا جمعه 22.4.2022 کل کائنات بر سلطان 20.9.1443 گابریل خبررسان بر درویش 2.2.1401 پاپ بانو بر خودش درود بر الکسی ناوالنی که از زندان و در حبس بخوبی از قدرت نفوذ کلامش آگاه است و نقش خود را بخوبی ایفا میکند.

چرا پوتین به دونباس چشم دوخته است؟ | DW | 21.04.2022ارتش روسیه با عقب‌نشینی از کی‌یف دوباره سازماندهی شده و حملات خود را در شرق اوکراین در منطقه دونباس متمرکز کرده است. چرا دونباس برای روسیه اهمیت دارد و پوتین همیشه از لوهانسک و دونتسک سخن می‌گوید؟ چون میگه واس‌ماس چون نتونست کل اوکراینو بگیره میخواد شرق اوکراینو تصرف کنه تا بیشتر از این ضایع نشه آلمان تبدیل به بی خاصیت ترین کشور اروپایی شده یه کم سیاست و حمایت رو از انگلیسیها یاد بگیرید چرا اینقدر تن پرور و بی خاصیت شدید خجالت بکشید و نفت پوتین بیشرف رو رها کنید

شهردار ماریوپل: پوتین عامل قتل عام هزاران غیرنظامی است | DW | 22.04.2022مقام‌های محلی احتمال می‌دهند در گورهای دسته جمعی در شهر منهوش نزدیک ماریوپل تا ۹ هزار غیرنظامی اوکراینی دفن شده باشند. شهردار ماریوپل کشتار غیرنظامیان در این منطقه را با اقدام مشابه نازی‌ها در نزدیکی کی‌یف مقایسه کرد.

مخالفت دادگاهی در مسکو با تجدید نظر در حکم رادیوی منتقد پوتینایستگاه رادیویی اخو مسکوی (پژواک مسکو) که از منتقدان ولادیمیر پوتین و معدود صداهای آزاد باقی‌مانده در روسیه به شمار می‌رفت، اوایل ماه مارس رسما انحلال و پایان کار خود را اعلام کرد.

دولت با برنامه‌ریزی مناسب به دنبال ساماندهی معیشت و رفع مشکلات مردم است

بغداد: عراق به‌دنبال جایگزین کردن گاز قطر با ایران استو زیر برق عراق می‌گوید بغداد به‌دنبال امضای قرارداد واردات گاز مایع از قطر در ماه آینده است تا جایگزین گاز ایران کند. عادل کریم روز پنجشنبه اول اردیبهشت به خبرگزاری بلومبرگ... مطمن تر و با ادم حسابی طرف میشین نه با مسجدی و دعایی و از این قبیل اراذل