مکرون: مقابله با اسلام‌گرایی افراطی نبردی طولانی است | DW | 22.10.2020

01/08/1399 10:53:00 ق.ظ

رئیس‌جمهور فرانسه در مراسم بزرگداشت یاد ساموئل پتی، معلم فرانسوی او را عاشق حرفه‌اش توصیف کرد و عاملان قتل او را عده‌ای جبون نامید. امانوئل مکرون گفت که مقابله با اسلام‌گرایی افراطی باید در چند عرصه دنبال شود.

رئیس‌جمهور فرانسه در مراسم بزرگداشت یاد ساموئل پتی، معلم فرانسوی او را عاشق حرفه‌اش توصیف کرد و عاملان قتل او را عده‌ای جبون نامید. امانوئل مکرون گفت که مقابله با اسلام‌گرایی افراطی باید در چند عرصه دنبال شود. ساموئل پتی روز جمعه گذشته در یکی از شهرک‌های اطراف پاریس به دست یک جوان اسلام‌گرای افراطی سر بریده شد.

معلم ۴۲ ساله فرانسوی پس از آن که در یکی از کلاس‌های درس خود و در پیوند با موضوع آزادی بیان کاریکاتورهای نشریه طنز"شارلی ابدو" از پیامبر اسلام را به دانش‌آموزان نشان داد از سوی شماری از اسلام‌گرایان تهدید شده بود.

عامل ۱۸ ساله چچنی‌الاصل قتل پتی به ضرب گلوله پلیس کشته شده‌ است. پلیس فرانسه تا کنون شماری را در ارتباط با این قتل بازداشت کرده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مراسم بزرگداشت ملی برای پتی چهارشنبه‌شب در دانشگاه سوربن برگزار شده بود و قبل از شروع آن تابوت این معلم فرانسوی در مراسم ویژه‌ای به محل آورده شد. شماری از چهره‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فرانسه و مقام‌های ارشد کنونی و سابق این کشور نیز در مراسم حضور داشتند.

مکرون در سخنرانی خود در حالی که اشک در چشمانش حدقه زده بود ابتدا با اشاره به همدستان کسی که پتی را سر برید، آن‌ها را مشتی"جبون و ترسو" توصیف کرد. به گفته رئیس جمهور فرانسه، پتی معلمی بود که به کار خود و به کتاب و دانش عشق می‌ورزید و حالا او به"نماد و سیمای جمهوری فرانسه" بدل شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

جالبه بدانيم اگر در فرانسه فردى به داستان هولوكاست نظرى ديگر داشته باشد با او چه رفتارى خواهد شد ؟ يا در آلمان، اسپانيا، ايتاليا و هرجاى ديگر اروپاى مدرن و متمدن ؟! اين چه استاندارد دوگانه احمقانه ايست كه شما برقرار كرديد ؟! مکرون با دروغها فتنه سازی و فیلم بازی میکند بخاطر اینکه با شکوفائی علوم حق حقیقی در جهان، دمکراسی ناقص و محدود علوم علمی را در خطر نابودی می بیند این حرفها دروغ محض و همش خیانت و جنایتکارانه و فتنه سازی و سناریو از مکرون برای فریب فرانسویها و بشریت است.

جبون چیه؟ فی الواقع اين جبون يا جبانى كه ميگید دقیقاً قابلیت شخص پَست و رَذل سبزعقل خودت داره که اشتباهاً این پُست و مقام رئاستی به تو داده شده، چنان داری این قضیه هر روز گسترده ترمیکنی تاشاید پوششی شود بر اعمال ننگین و بیشرمانه خودت وقتیکه دهها فرانسوی در خیابانها کشتی یا کور و زخمی کردی! اسلام گرایی افراطی و غیرافراطی نداره. ایدئولوژی اسلام بر مبنای تمامیت خواهی و عدم مداراست

داداش اینطور که شما مبارزه می‌کنی احتمالاً اسلام گرایان فرانسه رو میگیرند و شما در خارج از فرانسه گروه های مقاومت تشکیل خواهی داد خوب این تا آزادی فرانسه خیلی طول میکشه ببم جان میشه دقیقا بگید اسلام غیرافراطی در برخورد با این معلم چیکار میکرد با ذکر موقعیت جغرافیایی و مذهب فرد ؟! جبون همون حیوان میشه مگه نه

'رنگ خنک‌کننده' می‌تواند به مقابله با گرمایش کمک کند - BBC News فارسیمحققان می گویند یک نوع رنگ سفید ساخته اند که به طور بالقوه می تواند دمای ساختمان ها را پایین بیاورد و از تکیه به دستگاه های خنک‌کننده بکاهد.

اون موقع که کفتار پیر رو زیر درخت سیب نشوندید باید فکر امروز رو هم‌ میکردید یکی نیست به این احمق بگه اعراب نه اسلام هر جای دنیا گندی که میزنن به پای اسلام مینویسند در اصل همان سنی های بی دین هستند برج های دوقلو کار عربستانی ها بود به عراق حمله کردند از ایران قرامت والله که یوکافرهم ښه ورځ ووینی هر وقت وجود پیدا کردید بگید اسلام صلح دوستی نداریم اونوقت میتونید جلو کشتار شهروندای خودتون رو به دست مسلمون ها بگیرید

حافظ خورد و خوراک همگان | DW | 22.10.2020اول آبان ۱۳۸۸: ۱۱ سال پيش در چنين روزی فاطمه بحرينی معروف به رزا منتظمی در تهران درگذشت. 'می‌خواستم هموطنانم حتی با تجربه كم بتوانند به تهيه غذای لذيذ و استفاده كامل از مواد اوليه كه بسيار گران تهيه می‌شوند، موفق شوند'. اون کتاب آشپزی جذاب...که عکسهای خوردنی داشت تو هر خونه بود..🍃🍃 از کشتار آبان_خونین۹۸ هم اجازه داربد چیزی بنویسید؟ آبان یک سال پیش؟؟؟ یادش گرامی

«تلاش ایران برای ایجاد اغتشاش و سردرگمی در انتخابات آمریکا» | DW | 22.10.2020​​​​​​​ایران و روسیه از سوی آمریکا به دخالت در انتخابات این کشور متهم شده‌اند. دستبرد سایبری به داده‌های انتخاباتی رای‌دهندگان آمریکایی و انتشار اخبار جعلی به منظور ایجاد سردرگمی از اجزای این دخالت عنوان شده است. تبل جنگو بزنیم یا زوده بیخود جمهوری اسلامی رو بزرگ نکنید هر کی مستعان ۱۱۰ رو ببینه میفهمه حدواندازه اینا چقدره هرچی هست زیر سر روسیه وچینه دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا تایید شد.👇

آخرین خبرهای پنج‌شنبه ا آبان ۱۳۹۹ | DW | 22.10.2020اینها جرزنی های اطرافیان و باند پیرامون دونالد ترامپ است! ایران و روسیه دخالتی در انتخابات شما ندارند اینها بهانه های پیش از شکست سخت است! اگر شکست خوردید نتیجه را بپذیرید و مهمل بافی نکنید!

شکل ابتلا به کرونا خانوادگی شده است- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimمعاون درمان وزارت بهداشت: ابتلا به کرونا خانوادگی شد تعداد بیماران بدحال افزایش یافته است که یکی از دلایلش این است که بیماران دیرتر مراجعه می‌‌کنند بيشتر افراد در صورت ابتلا به کرونا علائم خفیف و جزئی دارند و برای آن‌ها، استراحت در منزل کفایت می‌‌کند

'تعداد قربانیان کرونا در ایران دو و نیم برابر آمار رسمی است' | DW | 20.10.2020در شبانه‌روز گذشته برای نخستین بار تعداد مبتلایان از پنج هزار نفر و شمار قربانیان از ۳۱ هزار نفر فراتر رفت. به گفته عضو ستاد کرونا برای دریافت تعداد واقعی قربانیان کووید۱۹ در ایران آمار رسمی باید ضرب در دو و نیم شود.