مکرون: حمله ترکیه به کردها ناتو را زیر سوال می‌برد | DW | 18.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهور فرانسه بعد از اجلاس اتحادیه اروپا در بروکسل گفت، حمله ترکیه به نیروهای کرد سوری که علیه داعش جنگیدند، پرسش‌هایی درباره چگونگی عملکرد ناتو بر می‌انگیزد.

امانوئل مکرون در دومین روز نشست اتحادیه اروپا، بار دیگر عملیات ترکیه در شمال سوریه را تقبیح کرد. او گفت که مانند بسیاری دیگر، از طریق توییتر پی برد که ایالات متحده در صدد خروج از سوریه است و ترکیه در حال برنامه‌ریزی برای حمله به"نیروهای دمکراتیک سوریه".

رئیس جمهور فرانسه افزود: «فکر می‌کنم آنچه در روزهای گذشته رخ داده، خطای جدی غرب و ناتو در منطقه بوده است... فکر می‌کنم این امر موجب تضعیف اعتبار ما نزد کسانی می‌شود که می‌خواهند در کنار ما مبارزه کنند و باور دارند که ما در دراز مدت حامی آنها خواهیم بود.» خبرگزاری آلمان به نقل از امانوئل مکرون می‌نویسد: «ما باید بدانیم ترکیه می‌خواهد تا کجا پیش برود و چگونه می‌توان این کشور را به موقعیت معقولی باز گرداند که حراست از امنیت داخلی یا اهداف امنیتی خودش را در عین احترام به موازین و وحدت موجود در ناتو پیش ببرد.»سخنان مکرون در حالی ادا شده‌اند که ترکیه و آمریکا توافق کرده‌اند آتش‌بسی پنج روزه در شمال سوریه برقرار شود.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، عملیات نظامی در نواحی کردنشین سوریه را در چارچوب"مبارزه با تروریسم" توجیه کرده و گفته که"تروریست‌ها یک کریدور ترور در طول مرزهای سوریه و ترکیه درست کرده‌اند". سازمان عفو بین‌الملل اما می‌گوید نیروهای ترکیه و شورشیان مورد پشتیبانی آنها در عملیات جاری، مرتکب تخلفات و جرایم جنگی جدی شده‌اند.

دولت فرانسه از آغاز، عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه علیه کردها را محکوم کرده است. ژان ایو لو دریان، وزیر خارجه این کشور از اتحادیه اروپا خواسته تحریم تسلیحاتی ترکیه را مورد بررسی قرار دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آقای رئیس جمهور فرانسه شما هر وقت به جزیره ی کرس فرانسه استقلال دادید آن وقت کرد کرد کنید.

فقط پرسش نه بلکه نفرت ودورویی و بازی باکارت کرد وبی اعتمادی به غرب و همدستی با جنایتگری که زندان داعش را بمب باران تااونارا فراری و قتل عام ملتی به تاوان روبرویی وشکست داعش وصدهارزلت دیگرناتو

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست اخراج قطر از اتحادیه عرب در واکنش به حمایتش از حمله ترکیه به سوریهدر پی حمایت دوحه از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه، بسیاری از فعالان سوری و دیگر کشورهای عربی در عالیه اگه منزویش کنند هردو مثل همند ساپورت کننده یک مشت تروریست اخوان ال ترو بست هستند درخواست اخراج عربستان سعودی از اتحادیه عرب به دلیل حمله به یمن خيلي هم خوب
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دیدبان حقوق بشر سوریه: نیروهای ترکیه مجددا به شهر رأس العین حمله كردنددیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه چهارشنبه 16 اکتبر 2019 از حمله مجدد نیروهای ترکیه تحت پوشش سنگین هوایی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

انتشار تصاویر حمله تروریست‌های ی.پ.گ/پ.ک.ک به غیرنظامیان ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشتمین روز حمله ترکیه به شمال سوریه؛ نیروهای دولتی وارد کوبانی شدندترامپ: «کردها امروز در امنیت بیشتری به سر می‌برند و جنگیدن را بلدند. آنها همراه با ما جنگیده‌اند و ما خیلی پول خرج کردیم تا آنها همراه با ما بجنگند و این خوب است.» حالا خوبه تو اصلن تهدید نیستی آرکیو آمریکا روی خلیج فارس زدن فقط تماشا کردی crazytrump I think you have to change your drugs a.s.a.p. ترامپ چهره حقیقی کاپیتال.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل: ترکیه در حمله به سوریه مرتکب «جنایات جنگی» شده استدر بیانیه عفو بین الملل همچنین آمده است که بر اساس شواهد بدست آمده مناطق مسکونی بدون هیچ ملاحظه ای همچون مواضع نظامی هدف حملات قرار گرفته اند. سازمان عفو بین الملل چرا فقط حرف نقد نظر سرکاری چهل سال انجام می دهد ولی کاری نمی کند 🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐 مبارزه ترک ها علیه تروریست خدمت به بشریت است🇹🇷 چند قرنه تو هر چهار کشوری که کوردا توشون تقسیم شدن جنایت اتفاق میفته ازین که بیگناهانه سلاخی میشن ناراحتم و ازینکه بالاخره جنایت علیه شون رو به رسمیت شناختن خوشحال
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پوشش زنده نهمین روز حمله نظامی ترکیه به شمال سوریهپوشش زنده نهمین روز حمله ترکیه به شمال سوریه؛ آمریکا انبار مهمات خود را بمباران کرد آخرین تحولات در ارتباط با نهمین روز حمله نظامی ترکیه به کُردهای سوریه را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید🔽 قطر: ترکیه در پی حفظ تمامیت ارضی سوریه است وزیر دفاع قطر اعلام کرد که در حفظ تمامیت ارضی سوریه، ترکیه اقدامی را می کند که اتحادیه عرب از آن عاجز بوده است. آنکارا اتهام کردها مبنی بر استفاده از سلاح های غیرمتعارف را رد کرد بیشتر بخوانید:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »