مکرون خواستار موضع شفاف ایران درباره تعهدات برجام شد | DW | 03.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود، حسن روحانی از ایران خواست برای کمک به مذاکرات برجام موضعی شفاف اتخاذ کند. روحانی با تکرار موضوع ایران به مکرون گفت برجام قابل مذاکره نیست.

کاخ ریاست جمهوری فرانسه از گفت‌وگوی تلفنی روسای جمهوری فرانسه و ایران خبر داد. به گزارش خبرگزاری فرانسه امانوئل مکرون روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند در گفت‌وگو با حسن روحانی ضمن"ابراز نگرانی شدید" نسبت به تصمیم ایران برای نقض تعهدات برجامی، از این کشور خواست درباره بازگشت"هر چه سریع‌تر" به تعهدات برجامی"موضع شفاف" اتخاذ کند.

در پیش‌نویس قطعنامه‌ ارائه شده ترویکای اروپایی به شورای حکام به عدم پاسخگویی روشن جمهوری اسلامی نسبت به کشف ذرات اورانیوم در سه سایت هسته‌ای این کشور نیز اشاره شده است. حسن روحانی در گفت‌وگو با مکرون تاکید کرد که هرگونه اقدام یا موضع غیرسازنده در شورای حکام می‌تواند به بروز چالش‌های جدید و پیچیده شدن وضعیت جاری منجر شود.آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، هم ۲۸ بهمن در تماسی تلفنی با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، نگرانی‌های آلمان درباره تصمیم‌های جدید ایران را به اطلاع او رسانده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

موضع شفاف این است که امریکا بدعهدی کرده است و لازم است با عذرخواهی از مردم ایران تحریم های غیر قانونی را لغو کند نیز،موضع شفاف این است که سه کشور اروپائی بد نیست کمی استقلال داشته باشند و امریکا را ارباب خود قرار ندهند!

یعنی ما به دشمنی با آمریکا برای بقای حکومت آخوندی محتاجیم

با همین جملات موضع شفاف و غیر قابل مذاکره، چند سال دیگه از عمر ما تلف میشه آخرشم هیچی

این اروپایی های خنگ هنوز نفهمیدن با ج.ا نمیشه مذاکره کرد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلینکن: با تروئیکای اروپایی درباره ایران هم موضع هستیم/ توپ در زمین ایران استوزیر خارجه آمریکا بار دیگر تاکید کرد که این ایران است که باید 'برای در پیش گرفتن دیپلماسی تصمیم بگیرد و اقدام کند.' او همچنین مدعی شد که آمریکا و اروپا در قبال ایران موضع مشترکی دارند. خخخخ کیرخر بایدبکنی توکون این امریکایی ..حرف مفت زن ازطرف ملت بگوامروز4عیدرفتم خریددوباره گران شده،وکمیاب،شماوزیرمحترم خارجه امریکا و ایران بروید،درمرگ،از یکدیگر،سبقت بگیرید! شمامردم_رامسخره_کردید! مردم شعوردارند،یک هفته زودتریکی خبر مرگش وارد شود!نیامدند؟خارج شود!انشاالله خبرمرگ همه سیاستمداران امریکا_ایران راباهم جشن بگیریم! حرف درستی زده فشاراقتصادی ازطرف آمریکاووعدم گشایش کتمال مالی هردودورروی یک سکه هستنداینهاهمه باهمندبرعلیه کشورما
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مخالفت ایران با پیشنهاد بازگشت گام‌به‌گام به برجام- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimمخالفت ایران با پیشنهاد بازگشت گام به گام به برجام یک مقام ارشد امنیتی: ایران با پیشنهاد بازگشت گام به گام به توافق هسته‌ای مخالف است و تهران تنها در صورتی به تعهدات برجامی خود کامل باز خواهد گشت که تحریم‌ها به صورت موثری برداشته شوند JCPOA باید تمام افرادی که باعث بوجود آمدن برجام شدن محاکمه شوند,,,برجام باید جلوی چشم تمام دنیا آتش زده شود,,,در غیر این صورت باید اسم کشور را عوض کرد باید گذاشت:ایالات متحده ایران و آمریکا
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ایران: موضع ما و ترکیه درقبال تمامیت ارضی عراق یکسان استسخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت دولت ایران و ترکیه در خصوص حاکمیت دولت عراق هیچ گونه اختلاف نظری با هم ندارند و از صحبت‌های سفیر ایران در عراق برداشت نادرستی شده است. - خبرگزاری آناتولی کل هویت و فرهنگ تمدن مدنیت بزرگ خردمندانه ترکیه و ایران مشترکست.تنها چیزی که ایرانیان را جاهلانه با تورکان جدا کرده علوم بی منطق شئونیزم هفتگانه جاهلیت تحمیلی و هویت دروغین من منیت مندرآوردی تشگیلات شئونیزم فارسی ایرانشهریهای نژادپرستی شرکای اشرار فرقه فارسیسم بازیچه استعمارست.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

امیر حاتمی: موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران باید عمل گرایانه باشدوزیر دفاع ایران با موضع گیری به اظهارات اخیر«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس مبنی بر لزوم پرداخت بدهی این کشور به ایران گفت: موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران بایدعملگرایانه باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاخ سفید: موضع بایدن در مورد ایران تغییر نکرده استسخنگوی کاخ سفید آمریکا در ارتباط با نشست کمیسیون برجام در وین گفت که موضع رئیس جمهور این کشور در نحوه مذاکرات با ایران تغییر نیافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »