مکرون, روحانی, مکرون و روحانی, احیای برجام, شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی, نقض برجام

مکرون, روحانی

مکرون خواستار موضع شفاف ایران درباره تعهدات برجام شد | DW | 03.03.2021

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود، حسن روحانی از ایران خواست برای کمک به مذاکرات برجام موضعی شفاف اتخاذ کند. روحانی با تکرار موضع ایران تأکید کرد که برجام قابل مذاکره نیست.

03/03/2021 10:45:00 ق.ظ

امانوئل مکرون ، رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود، حسن روحانی از ایران خواست برای کمک به مذاکرات برجام موضعی شفاف اتخاذ کند. روحانی با تکرار موضوع ایران به مکرون گفت برجام قابل مذاکره نیست.

امانوئل مکرون ، رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود، حسن روحانی از ایران خواست برای کمک به مذاکرات برجام موضعی شفاف اتخاذ کند. روحانی با تکرار موضع ایران تأکید کرد که برجام قابل مذاکره نیست.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدحسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز در واکنش به درخواست مکرون بر موضوع تاکنونی ایران تأکید کرد که برجام به هیچ وجه قابل مذاکره مجدد نیست و تنها راه حفظ و احیای آن لغو تحریم‌ها از سوی آمریکا است.روحانی در توضیح اقدامات ایران در کاهش تعهدات برجامی گفت که کاهش مرحله‌ای تعهدات از سوی ایران به دلیل"خروج آمریکا از برجام و ناتوانی سه کشور اروپایی از عمل به تعهدات برجامی" بوده است که پس از تحقق تعهدات طرف‌های مقابل، فورا قابل بازگشت است. 

اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد» دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد

پیش‌نویس قطعنامه شورای حکامبریتانیا، فرانسه و آلمان، سه کشور اروپایی امضا‌کننده برجام به شدت نگران نقض تعهدات برجامی از سوی ایران هستند. ترویکای اروپایی پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای حکام ارائه کرده است.در پیش‌نویس قطعنامه‌ ارائه شده ترویکای اروپایی به شورای حکام به عدم پاسخگویی روشن جمهوری اسلامی نسبت به کشف ذرات اورانیوم در سه سایت هسته‌ای این کشور نیز اشاره شده است.

تصویب این قطعنامه می‌تواند توافق‌های اخیر ایران و آژانس را بی‌اثر کند؛ توافق‌هایی که در دیدار هفته گذشته رافائل گروسی، دبیرکل آژانس از تهران حاصل شد و از جمله جلوی محدودیت بیشتر بازرسی‌های آژانس را گرفت. ایران تهدید کرده است که در صورت تصویب قطعنامه‌ ترویکای اروپایی توافق موقت با آژانس انرژی هسته‌ای را"فسخ" خواهد کرد.  headtopics.com

حسن روحانی در گفت‌وگو با مکرون تاکید کرد که هرگونه اقدام یا موضع غیرسازنده در شورای حکام می‌تواند به بروز چالش‌های جدید و پیچیده شدن وضعیت جاری منجر شود.تماس تلفنی مرکل با روحانیآنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، هم ۲۸ بهمن (۱۷ فوریه) در تماسی تلفنی با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، نگرانی‌های آلمان درباره تصمیم‌های جدید ایران را به اطلاع او رسانده بود.

مرکل از"عدم پایبندی ایران به تعهدات خود در چارچوب برجام" انتقاد کرده و گفته بود که در ارتباط با برجام به دیپلماسی فرصت بدهیم.موضع مکرون در ارتباط با مذاکرات برجاممانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه بعد از روی کارآمدن جو بایدن گفته بود که"با تمام توان" آماده است از هرگونه ابتکار آمریکا برای برقراری گفت‌وگو با ایران حمایت ‌کند.

مکرون در گفت‌وگویی ویدیویی با اندیشکده"آتلانتیک کانسل" مستقر در واشینگتن، گفته بود که حاضر است همچون یک"واسطه صادق و متعهد" عمل کند.رئیس جمهور فرانسه هشدار داد که ایران به ساخت سلاح اتمی نزدیک شده و زمان از سرگیری مذاکره با جمهوری اسلامی"با هدف کنترل زرادخانه موشکی و تقویت ثبات منطقه" فرا رسیده است. او همچنین شرکت دادن اسرائیل و عربستان در مذاکرات احتمالی آینده با ایران را هم لازم دانسته بود اما این پیشنهاد با مخالفت ایران روبرو شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدمکرون بعدا در مصاحبه با شبکه خبری"العربیه" هم این موضوع را تکرار کرد و گفت در مذاکرات هسته‌ای جدید با جمهوری اسلامی باید کشورهای منطقه به‌ویژه عربستان سعودی حضور داشته باشند. وزارت خارجه ایران هم در واکنش به اظهارات امانوئل مکرون اعلام کرد که برجام قابل مذاکره نیست. headtopics.com

جر‌د کوشنر با تأسیس یک شرکت سرمایه‌گذاری از سیاست فاصله می‌گیرد دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات با آر‌پی‌جی و سلاح‌های سبک هدف قرار گرفت آمریکا پلیس کوبا و فرماندهان آن را به دلیل سرکوب تظاهرات در این کشور تحریم کرد ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

موضع شفاف این است که امریکا بدعهدی کرده است و لازم است با عذرخواهی از مردم ایران تحریم های غیر قانونی را لغو کند نیز،موضع شفاف این است که سه کشور اروپائی بد نیست کمی استقلال داشته باشند و امریکا را ارباب خود قرار ندهند! یعنی ما به دشمنی با آمریکا برای بقای حکومت آخوندی محتاجیم با همین جملات موضع شفاف و غیر قابل مذاکره، چند سال دیگه از عمر ما تلف میشه آخرشم هیچی

این اروپایی های خنگ هنوز نفهمیدن با ج.ا نمیشه مذاکره کرد

بلینکن: با تروئیکای اروپایی درباره ایران هم موضع هستیم/ توپ در زمین ایران استوزیر خارجه آمریکا بار دیگر تاکید کرد که این ایران است که باید 'برای در پیش گرفتن دیپلماسی تصمیم بگیرد و اقدام کند.' او همچنین مدعی شد که آمریکا و اروپا در قبال ایران موضع مشترکی دارند. خخخخ کیرخر بایدبکنی توکون این امریکایی ..حرف مفت زن ازطرف ملت بگوامروز4عیدرفتم خریددوباره گران شده،وکمیاب،شماوزیرمحترم خارجه امریکا و ایران بروید،درمرگ،از یکدیگر،سبقت بگیرید! شمامردم_رامسخره_کردید! مردم شعوردارند،یک هفته زودتریکی خبر مرگش وارد شود!نیامدند؟خارج شود!انشاالله خبرمرگ همه سیاستمداران امریکا_ایران راباهم جشن بگیریم! حرف درستی زده فشاراقتصادی ازطرف آمریکاووعدم گشایش کتمال مالی هردودورروی یک سکه هستنداینهاهمه باهمندبرعلیه کشورما

مخالفت ایران با پیشنهاد بازگشت گام‌به‌گام به برجام- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimمخالفت ایران با پیشنهاد بازگشت گام به گام به برجام یک مقام ارشد امنیتی: ایران با پیشنهاد بازگشت گام به گام به توافق هسته‌ای مخالف است و تهران تنها در صورتی به تعهدات برجامی خود کامل باز خواهد گشت که تحریم‌ها به صورت موثری برداشته شوند JCPOA باید تمام افرادی که باعث بوجود آمدن برجام شدن محاکمه شوند,,,برجام باید جلوی چشم تمام دنیا آتش زده شود,,,در غیر این صورت باید اسم کشور را عوض کرد باید گذاشت:ایالات متحده ایران و آمریکا

ایران: موضع ما و ترکیه درقبال تمامیت ارضی عراق یکسان استسخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت دولت ایران و ترکیه در خصوص حاکمیت دولت عراق هیچ گونه اختلاف نظری با هم ندارند و از صحبت‌های سفیر ایران در عراق برداشت نادرستی شده است. - خبرگزاری آناتولی کل هویت و فرهنگ تمدن مدنیت بزرگ خردمندانه ترکیه و ایران مشترکست.تنها چیزی که ایرانیان را جاهلانه با تورکان جدا کرده علوم بی منطق شئونیزم هفتگانه جاهلیت تحمیلی و هویت دروغین من منیت مندرآوردی تشگیلات شئونیزم فارسی ایرانشهریهای نژادپرستی شرکای اشرار فرقه فارسیسم بازیچه استعمارست.

امیر حاتمی: موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران باید عمل گرایانه باشدوزیر دفاع ایران با موضع گیری به اظهارات اخیر«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس مبنی بر لزوم پرداخت بدهی این کشور به ایران گفت: موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران بایدعملگرایانه باشد.

کاخ سفید: موضع بایدن در مورد ایران تغییر نکرده استسخنگوی کاخ سفید آمریکا در ارتباط با نشست کمیسیون برجام در وین گفت که موضع رئیس جمهور این کشور در نحوه مذاکرات با ایران تغییر نیافته است. - خبرگزاری آناتولی