مکرون: فرانسه با اسلام افراطی مشکل دارد | DW | 31.10.2020

10/08/1399 11:49:00 ب.ظ

مسلمانان فرانسه حمله کلیسای نوتردام را محکوم کردند. اما بسیاری تأسف می‌خورند از اینکه برخی از فرانسوی‌ها، مجرمان ومؤمنان را به یک چشم می‌نگرند. مکرون طرح مقابله با جدایی‌طلبی اسلام‌گرایانه دارد.

مسلمانان فرانسه حمله کلیسای نوتردام را محکوم کردند. اما بسیاری تأسف می‌خورند از اینکه برخی از فرانسوی‌ها، مجرمان ومؤمنان را به یک چشم می‌نگرند. مکرون طرح مقابله با جدایی‌طلبی اسلام‌گرایانه دارد. نجمه بن‌عابد که در الجزایر به دنیا آمده و ۳۵ سال است در فرانسه زندگی می‌کند و یک مسلمان مؤمن است.

او به خبرنگار دویچه‌وله می‌گوید: «کاریکاتورها برای من مهم نیستند. خواهی نخواهی کسی نمی‌داند پیامبر محمد چه شکلی بوده است. ولی برای بعضی انسان‌ها دردآور است. چرا خیلی ساده دست از این کار نمی‌کشند؟»

نجمه نسبت به پرزیدنت مکرون لحن ملایمی دارد و می‌گوید: «من به او حق می‌دهم. ما باید کاری بکنیم. مثلا تمام کسانی که غیرقانونی وارد فرانسه می‌شوند را به کشورشان برگردانیم.» طرح مکرون برای مقابله با جدایی‌طلبی اسلام‌گرایانه

واکنش مسلمانان به ترور نیس و سوءقصدهای تروریستی پیش از آن و بحث آزادی بیان که بسیاری از مسلمانان ساکن فرانسه آن را همانند خود فرانسوی‌ها درک نمی‌کنند و نمی‌پذیرند، پاسخ به این معضل را دشوار ساخته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

در اعصار ریاست جمهوری فرانسه مکرون تنفرانگیز ترین چهره هست ، دلیلش مهم نیست.... هیچ ظالمی پایه دار نخواهد ماند، بدون شک که خداوند متعال با مظلومین است، بدانید که ماکرون و امثال آن ظالمین عصر جدید اند متاسفم برای کسانی که به اسلام اعتقاد دارن! اتفاقا اشتباه سکولار ها همین که فکر میکنن مومنین از مجرمین جدا هستن درحالی که در اسلا دقیقا مومنین همون مجرمینن

بلی همینطور که میگویند کاری نیک است هر زمان و هرجاییکه دین به قدرت رسید یا قدرت‌طلبی کرد،کشت و کشتار به راه افتاد. میگن همه مسلمونا مثل هم نیستند،ولی قطعا در ایران که مسلمانی فرمان قتل سایر مسلمانان را میدهد و عده‌ای مسلمان دیگر آنها را با بی‌رحمی و شکنجه میکشند، قطعا با غیرمسلمان ده‌ها برابر بیرحم‌تر خواهند بود!

فرانسوی ها حق دارند مسلمان معتدل وجود نداره. اسلام ایدولوژی سیاسی برای غارت جوامع بوده آن وقت فرانسه می خواهد اسلام را تابع قانون سکولاریسم و همینطور آزادی بیان کند.وقتی خدای مورد ادعای مسلمانان که دستور قتل و غارت و تجاوز و تصاحب را تجویز کرده را از قدرت سیاسی طرد می کنند مشخصه خشمگین می شود و دستور سر بریدن می دهد.

پرزیدنت ترامپ: آمریکا در مبارزه با افراط‌گرایی در کنار فرانسه ایستاده است🔺پرزیدنت ترامپ: آمریکا در مبارزه با افراط‌گرایی در کنار فرانسه ایستاده است ⚡️ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد «حملات تروریست‌های اسلامی» باید فورا متوقف شود. امیدوارم یه فکری هم برای توقف حملات اسلام در ایران داشته باشه ما هم مانند ماکرون حساب ترامپ رو هم خواهیم رسید... پاسخ مردم ایران فقط مرگ بر آمریکا... باز شما ایستادی؟ بیشین بابا؟

اسلام ایدولوژی سیاسی برای قبضه قدرت سیاسی اجتماعی برای غارت ثروت عمومی آن جامعه بواسطه سرکوب در آینده است.به دستورات و تجویزات اجتماعی سخن خدای مورد ادعای اسلام بنگرید.احزاب و نسا و کافرون و انفال و محمد را بخوانید و آگاه شوید. مکرون باید تست عقل بده مسلمان تا روزی که ایات قرآن که دستور کشتن میده رو محکوم نکنه توانایی انجام همون کار رو خواهد داشت. این چیزی جدای از دینشون و فردی نیست دستور دینی که کافران(ازدید خودشون) رو بکشن اگر قدرت داشتند الان همه اروپا رو بجرم ارتداد اعدام کرده بودند

مسلمانان فرانسه حمله کلیسای نوتردام را محکوم کردند. اما بسیاری تأسف می‌خورند از اینکه برخی از فرانسوی‌ها، مجرمان ومؤمنان را به یک چشم می‌نگرند. مکرون طرح مقابله با جدایی‌طلبی اسلام‌گرایانه دارد. تا وقتی اروپا بخاطر منافع کوتاه مدت خود سیاست مماشات با حکومتهای دیکتاتوری از جمله حکومت ایران را کنار نگذارد، باعث قدرتمندتر شدن افراط گراها شده و بعد گلوی خود اروپا را بیشتر می فشارند و آنها را بیشتر درگیر مشکلات خواهند کرد . بقول قدیمی ها 'خود کرده را تدبیر نیست .'

مسلمان خوب و بد نداریم ، گرگ هایی در لباس میش و مترصد فرصت برای دراندن هستند ! مماشات با این تروریست ها ی طفیلی آوار بر قلب تمدن و آزادی اروپا ، خیانت به انسانیت است ! قوانین لائیسیته فرانسه ضد زندگی حق حقیقی و ضد ادیان ضد باور و باورهای بشریتست.فرانسه با قوانین سکولار شئونیزم فاشیستی اش به سرآب پایانش رسیده سردمدارانش بیخود و بی جهت و بی ربط مسلمانان را بهانه کرده دنبال راه انحرافی اند.فرانسه اگر علوم حق حقیقی را نپذیرد سقوط خواهد کرد.

مومنان مجرمان بالقوه هستند. مکرون دوباره حرف زد آقا مکرون ریدی اسلام سیاسې راه خل بحران مخرب دیموکراسی است.

قرنطینه کرونایی در فرانسه و آلمان؛ زمستانی سخت با موج دوم در پیش استدر دوران جدید قرنطینه کرونایی در فرانسه و آلمان، کافه‌ها و رستوران‌ها به جز برای غذای بیرون‌بر بسته می‌شوند، اما مدارس و مهد کودک‌ها باز خواهند ماند. ارتباطات اجتماعی محدود شده و گردشگری نیز متوقف می‌شود. اما جریمه رعایت نکردن قرنطینه در فرانسه چقدر است؟ به قیمت بریده شدن سر اینارو ولش کن از خاشقچی بگو آمار آنفولانزا چرا امسال صفر شده؟ چرا قیمه هارو میریزین تو ماستا؟ کرونا_هراسی

What do I remember from the Obama/Biden era? '... the Obama administration granted citizenship to 2,500 Iranians, including family members of government officials, while negotiating the Iran nuclear deal...'.

سومین نفر در ارتباط با حمله مسلمان افراطی به کلیسایی در فرانسه دستگیر شد🔺سومین نفر در ارتباط با حمله مسلمان افراطی به کلیسایی در فرانسه دستگیر شد ⚡️به گزارش رویترز، یک منبع پلیس فرانسه روز شنبه ۱۰ آبان گفت در‌ارتباط با حمله روز پنجشنبه یک مرد تونسی‌تبار در نیس که سه نفر کشته شدند، تاکنون سه نفر دستگیر شده اند. کیر خر تو عسلام این تروریست های بی‌عرضه اسلامی را باید از اروپا بيرون انداخت. The islamic terrorism and barbarism must be eliminated by any means and methods.

حمله با سلاح گرم به یک کشیش ارتدوکس در لیون فرانسه؛ پلیس در جستجوی مهاجمحمله لیون تنها ۲ روز پس از حمله با چاقو به کلیسایی در شهر نیس فرانسه روی می‌دهد، حادثه‌ای که در آن ۳ نفر توسط یک اسلامگرای افراطی کشته شدند. شرم بر تروریست های افراطی. بااین حمله هاسه حرمت اسلامی شکسته شده است: ۱/حمله علیه بیگناهان که اسلام حرام اش میداند. ۲/حمله علیه کلیساهاوعبادت گاه هاومسئولین آن مکان هاکه اسلام حرمت شان راتاکیدکرده است. ۳/نقض عهدوپیمان امان که ازطرف کشورمتبوع دریافت داشته درحالی که اسلام به وفای به عهدتاکیدکرده. انگار کلیسا نفرین شوده باشه چه ترسناک

سوالات توییتری خامنه‌ای از مکرون؛ تفاوت آزادی بیان و نفرت پراکنی چیست؟توئیتر نوشته های من را در مورد اینکه سخنان آقا در توییتر در اروپا جرم محسوب می‌شود و نوشته بودم که دقیقاً چه حرف‌هایی رو زده رو با سرعت پاک کرد.اما تا سنای آمریکا بهش فشار نیاورد و ممکن بود کلی از حمایت یهودیان را از دست بدهد صفحه آقا رو بست. اینم از آزادی بیان آمریکایی.

حادثه نیس فرانسه نباید به پای اسلام نوشته شود/سهل‌انگاری در برابر کرونا، حرام استسیدحسن نصرالله - دبیرکل حزب‌الله لبنان - به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) سخنرانی خود را آغاز و در ابتدای صحبت‌های خود به حوادث اخیر فرانسه اشاره کرد. حادثه بنی قریظه چی اون باید به پای اسلام نوشته بشه یا نه درسته چون گویا حادثه زیرپای تست در ضدیت با برخورد ماکرون با جبهه تو! حوادث اعدام های دهه ی شصت قتل های زنجیره ای کوی دانشگاه سال ۸۸ دی ۹۷ آبان_٩٨ هواپیمای اوکراینی کشتن پویا و نوید و .. چطور؟