موگرینی: برجام بخشی از تصمیم شواری امنیت سازمان ملل است و ما همواره از آن حمایت می‌کنیم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

موگرینی: برجام بخشی از تصمیم شواری امنیت سازمان ملل است و ما همواره از آن حمایت می‌کنیم مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن حمایت از برجام به عنوان ضمیمه‌ای بر یکی از قطع‌نامه‌های شورای امنیت، از احتمال مذاکره میان آمریکا و ایران استقبال کرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی روابط خارجی اتحادیه اروپا، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از نشست وزرای دفاع اتحادیه اروپا در پاسخ به این سوال که مذاکره میان آمریکا و ایران چه تاثیری بر نقش اتحادیه اروپا در زمینه توافق هسته‌ای خواهد داشت، گفت: ما همواره خواهان مذاکره بوده‌ایم. افراد هرچه بیشتر با یکدیگر صحبت کنند، بیشتر و بهتر بر اساس شفافیت و احترام یکدیگر را درک می‌کنند.

موگرینی افزود: آن‌چه وجود دارد باید حفظ شود و روش مذاکرات همواره روشی است که ما ترجیح داده، نسبت به آن تشویق کرده و از شرکایمان خواسته‌ایم بر اساس رعایت کامل قوانین بین‌المللی در آن مشارکت کنند. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا علاوه بر این درباره برجام اظهار کرد: برجام ضمیمه‌ای بر قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است، بنابراین نه توافقی بین‌المللی است و نه توافقی دوجانبه؛ بخشی از تصمیماتی است که شورای امنیت سازمان ملل گرفته است. ما همیشه حامی رعایت کامل تمام قطعنامه‌های شواری امنیت سازمان ملل هستیم که برجام نیز شامل آن است. اگر بر این اساس، بتوان بر اساس تفاهم دوجانبه و احترام و از طریق همکاری، فعالیت بیشتری انجام داد، ما همواره از این رویکرد حمایت کرده و همراه آن خواهیم شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مایک پنس: با خروج از برجام، به سواستفاده ایران از آمریکا پایان دادیممعاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی نخ‌نما مدعی شد که ترامپ برای پیش بردن راهبرد قرار دادن آمریکا در اولیوت، از توافق هسته‌ای سال 2015 ایران با قدرت‌های جهان خارج شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمایت 250 هزار پوندی انگلستان از رسانه‌های افغانستانسفارت انگستان در کابل اعلام کرد که این کشور به منظور ارتقای ظرفیت و بهبود رسانه های افغانستان 250 هزار پوند کمک می کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه ژاپن از ایران خواست به برجام پایبند بماندوزیر خارجه ژاپن از ایران خواست به برجام پایبند بماند تارا کُنو وزیر خارجه ژاپن، در دیدار با وزیر خارجه جمهوری اسلامی در توکیو از ایران خواست به توافق اتمی موسوم به برجام پایبند مانده و آن را اجرا کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عراقچی: اگر هر کس دیگری هم جای ترامپ در آمریکا بود، از برجام خارج می‌شدمعاون سیاسی وزارت خارجه با بیان این که «اگر هر کس دیگری هم جای ترامپ در آمریکا بود، از برجام خارج می شد»، خاطر نشان کرد: آنها با امضای برجام وارد بازی‌ای شدند که نتیجه مطلوبی برای آنها نداشت و جمهوری اسلامی در منطقه به اقتدار کمی و کیفی رسیده و گروه های مقاومت نه تنها ضعیف نشدند بلکه به قدرت بیشتری دست یافتند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سرنخ‌های پلیس از سرقت سردیس قیصر امین‌پور/ بسته پیشنهادی برای جلوگیری از مجسمه‌ دزدیرییس پلیس آگاهی: در مورد سرقت سردیس قیصر امین‌پور به سرنخ‌هایی رسیدیم تمام انرژی خود را برای پیدا کردن عوامل این سرقت انجام می‌دهیم اطلاعی از محل نصب مجسمه ها و جنس آن ها نداریم، شهرداری باید این اطلاعات را در اختیار پلیس قرار دهد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد عفو بین‌الملل از «نادیده گرفتن» اعدام‌های ۶۷ از سوی جامعه جهانیسازمان عفو بین‌الملل از «نادیده گرفتن» کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ در ایران، از سوی جامعه جهانی طی دهه‌های گذشته انتقاد کرده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »