موگرینی: روابط ترکیه با اتحادیه اروپا محدود به سوریه و مدیترانه شرقی نمی‌شود

23/07/1398 12:48 ق.ظ

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که روابط ترکیه با اتحادیه اروپا محدود به سوریه و مدیترانه شرقی نمی‌شود. - خبرگزاری آناتولی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که روابط ترکیه با اتحادیه اروپا محدود به سوریه و مدیترانه شرقی نمی‌شود. - خبرگزاری آناتولی 15.10.

2019 لوکزامبورگ/ شریفه چتین/ خبرگزاری آناتولی فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی نشست خبری پس از اجلاس شورای روابط خارجی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ اظهار داشت:"روابط ترکیه با اتحادیه اروپا محدود به سوریه و مدیترانه شرقی نمی‌شود. ترکیه متحد مهم ماست و همکاری‌ زیادی با این کشور داریم".

وی در ادامه تاکید کرد: نمی توان روابط ترکیه و اتحادیه اروپا را فقط دو بعدی توصیف کرد. بین طرفین شراکت چند بعدی و پیچیده‌ای وجود دارد". موگرینی در این نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا روابط ترکیه و اتحادیه اروپا به این نقطه رسیده است، تصریح کرد: اتحادیه اروپا همواره به دنبال ایجاد «پل‌های سازنده» بوده است ولی این همیشه ممکن نیست.

وی همچنین با تاکید بر اینکه"ترکیه دوران سختی را گذرانده است، نباید به هیچ عنوان کودتای 15 جولای را از یاد برد"، تصریح کرد:"نمی توان روابط ترکیه و اتحادیه اروپا را فقط دو بعدی توصیف کرد. شراکت چند بعدی و پیچیده‌ای میان طرفین وجود دارد". headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

موگرینی: وزرای اتحادیه اروپا آماده تحریم کامل ترکیه نیستنددر پی عملیات ترکیه به شمال سوریه که زمزمه‌هایی را از إعمال تحریم‌ها علیه این کشور به دنبال داشته است؛ فدریکا موگرینی تصریح کرد: اگر ترکیه مورد تحریم کامل قرار گیرد، به عنوان عضو ناتو در کنار کشورهای روسیه و ونزوئلا -که وضعیتی مشابه دارند- قرار خواهد گرفت و وزرای اتحادیه اروپا آماده انجام چنین کاری نیستند. از سیب زمینی پخته شاید بخار دربیاد اما از اروپایی ها هرگز. روسیه و ونزوئلا فقط؟ ایران را نام نبرد که در صدر تحریمی هاست؟ ای خبرگذاری دروغ و تحریف!

اتحادیه اروپا حملات ترکیه را محکوم کردبه گفتۀ دیپلمات‌های اتحادیه اروپا، این اولین قدم در راستای اجرایی کردن مجموعه‌ای از مجازات‌ها علیه حملات آنکارا و فشار بر ترکیه برای توقف عملیات نظامی خود در منطقۀ کردنشین روژاوا است. ترکیه متنبه شد اساسا این اتحادیه اروپا غیر از محکومیت کار دیگه ای بلده گدا زادگان حقیر!!!

واکنش ترکیه به شورای روابط خارجی اروپاوزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به شورای روابط خارجی اروپا اعلام کرد که تصمیم‌های جدید این شورای درباره سوریه و مدیرترانه شرقی و فراخوان‌های آن نسبت به کشورمان را کاملا رد و محکوم می کنیم. - خبرگزاری آناتولی

قوانین اخذ ویزای شنگن و ورود به اتحادیه اروپا چه تغییراتی خواهند کرد؟کشورهای عضو پیمان شنگن تلاش دارند تا با به روزرسانی مقررات و وضع تدابیر جدید ورود مسافران را ساماندهی کنند. از این رو به مسافران توصیه شده است که از تغییرات تازه آگاه باشند و خود را برای آنها آماده کنند. نگاهی می‌اندازیم به شماری از این تغییرات اعلام شده که قرار است در آینده نزدیک اعمال شوند.

اروپا صادرات اسلحه به ترکیه را محدود می‌کندوزرای اتحادیه_اروپا در واکنش به ادامه حملات نظامی ترکیه به شمال سوریه توافق کردند تا صادرات_اسلحه به این کشور را محدود کنند. دروغ میگن بی همه چیزا همینها بودن که سلاح شیمیایی دادن عراق تا جوانهای ایرانی و زن و بچه های کرد رو باهاش نابود کنه SOSROJAVA

واکنش ترکیه به اتهام‌های اتحادیه اروپا در رابطه با حمله نظامی به سوریه | DW | 14.10.2019آنکارا اتحادیه اروپا را به حمایت از 'تروریسم' محکوم کرد. پیش‌تر این اتحادیه حمله ارتش ترکیه به مناطق شمال شرقی سوریه را محکوم کرده بود. سناتورهای آمریکایی هم خبر از تحریم‌های شدید علیه ترکیه دادند. این اردوغان پلید کی متوجه میشه که داره کودک و زنان بی گناه را قتل عام میکنه. حداقل از نتانیاهو یاد بگیره که در محلات شلوغ غزه حماس جنایتکار را از زانو در میاره بدون اینکه خونی از بینی غیر نظامیها بریزه. تازه چند روز پیش این اردوغان اولاغ (چه وزن و قافیه) اشک تمساح میریخت SOSROJAVA این پر روئی مقامات ترکیه خیلی آشناست نمیدونم قبلا کدوم دولتی رو اینجوری دیدم