موکوِگه: دادگاه بین‌المللی برای رسیدگی به تجاوز جنسی در کنگو تشکیل شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

موکوِگه: دادگاه بین‌المللی برای رسیدگی به تجاوز جنسی در کنگو تشکیل شود این قسمت از برنامه گفتگوی جهانی را ببینید🔽

مهمان این برنامه گفتگوی جهانی، دکتر دُنی موکوِگه، متخصص زنان است که بیش از ۲۰ سال را صرف کمک به قربانیان خشونت جنسی در جمهوری دموکراتیک کنگو کرده است.

یورونیوز: شیوع کرونا رفت و آمد ها را کاهش داده است، آیا از نظر تعدادی که به بیمارستان مراجعه می کنند، تغییراتی داشته‌اید؟«ما شاهد افزایش موارد تجاوز به کودکان هستیم. می توانم این پدیده را اینطور توضیح داد که در وضعیت حاضر کودکان به مدرسه نمی روند و والدین هم بیشتر به فکر تهیه آذوقه و سلامت کودکان هستند بنابراین کودکان بیشتر به حال خود رها شده‌آند و به همین خاطر در برابر تجاوز آسیب‌پذیرتر شده‌اند. واقعیت این است که تعداد کودکان تحت درمان در این دوره شیوع کرونا بیش از حد معمول بوده است.

یورونیوز: صندوق جهانی بازماندگان» که شما یک سال پیش برای تامین اعتبار پرو‌ژه‌های پرداخت غرامت به بازماندگان خشونت جنسی ایجاد کردید؟ چگونه کار می کند؟«برای حمایت از قربانیان خشونت جنسی، بویژه از نظر پزشکی و روانشناختی، ما از حمایت مداوم اتحادیه اروپا برخوداریم و هدف این صندوق جهانی، حمایت از پروژه‌های جبران خسارت در کشورهاست، زیرا ما فکر می کنیم که اگر زنان شهامت مراجعه به دادگاه داشته باشند و بتوانند شکایت کنند، نباید آنها پس از آن ناامید شوند چون هیچ غرامتی به آنها پرداخت نمی شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به سرعت در حال افزایش است | DW | 14.10.2020موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا در آلمان برای اولین بار از ماه آوریل تا کنون از مرز ۵۰۰۰ نفر در یک روز عبور کرده است. گسترش بیماری به ويژه در شهرهای بزرگ سرعت یافته است. صدراعظم آلمان به شدت از این وضع نگران است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شش نظامی افغان در حمله طالبان به پاسگاهی در بغلان کشته شدندسخنگوی پلیس بغلان در شمال افغانستان از کشته شدن 6 نظامی افغان در حمله طالبان به پاسگاه‌های نیروهای امنیتی این کشور در بغلان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیکاری در بریتانیا به بالاترین نرخ در سه سال گذشته رسید - BBC News فارسیبر اساس اعلام مرکز آمار در بریتانیا نرخ بیکاری در سه ماهه منتهی به اوت به ۴/۵ درصد رسیده است که بالاترین نرخ این شاخص در سه سال اخیر در این کشور بوده است. آمار بیکاری در بریتانیا در حالی اعلام شده که دولت این کشور خود را آماده معرفی مقررات سخت جدیدی برای مقابله با کرونا می‌کند که با اجرای آنها کسب و کارها مجددا بسته خواهند شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دوراهی غم‌انگیز زنان ایرانی در برابر تجاوز؛ سکوت یا رنج اعدام دیگری؟niloufarrostam1 این همه چرت و پرت رو از کجاتون در میارید؟ یارو حرومزاده به ۳۰۰ نفر تجاوز کرده و قطعا زندگی خیلیهاشون رو نابود کرده حالا شما از عذاب وجدان مرگ یه همچین انگلی حرف می زنید. این ژست های احمقانه روشنفکری یکی از اصلی ترین دلایلی هست که آخوندها هم هیچ نگرانی از عواقب این کارهاشون ندارن.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ادامه جنگ در هلمند؛ بیجاشدگان به کمک فوری نیاز دارند - BBC News فارسیجنگ میان نیروهای افغان و طالبان در حومه شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند برای سومین روز متوالی ادامه دارد. اما باشندگان محل گفته‌اند که از شدت خشونت‌ها تا حدودی کاسته شده است. فعالیت شبکه‌های مخابراتی به استثنای شبکه دولتی سلام در این ولایت ظاهراً پس از هشدار طالبان، متوقف شده و باشندگان هلمند از چند روز به این سو به انرژی برق نیز دسترسی ندارند. بیش از 5 هزار خانواده از مناطق جنگی به مرکز شهر لشکرگاه بیجا شده‌اند و نیاز به کمک فوری دارند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گروهی از ارامنه به خودروهای حامیان آذربایجان در کانادا حمله کردندارامنه ساکن کانادا به شهروندان ترکیه و آذربایجان مقیم مونترال که در حمایت از قره‌باغ کاروانی از خودرو تشکیل داده بودند٬ حمله کردند. - خبرگزاری آناتولی وحوش ارمنی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »