مولوی عبدالحمید: احمد مسعود نمی‌تواند در برابر طالبان مقاومت کند

16/06/1400 11:35 ق.ظ

مولوی_عبدالحمید،امام جمعه اهل سنت زاهدان که پیش از این به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان را تبریک گفته بود، می‌گوید «احمد مسعود» نمی‌تواند در برابر طالبان مقاومت کند و بهتر است با آن‌ها مذاکره کند. اخبار_ایران سیستان_و_بلوچستان

مولوی عبدالحمید در گفتگویی که روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰، در روزنامه «» منتشر شد، گفت: «فرزند احمدشاه مسعود هم نمی‌تواند مقاومت کند. من مطمئن هستم که نه او و نه هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند در مقابل اینها مقاومت کند.

ایشان یک فرد جوان است و پدرش هم جزء کسانی بود که در زمان تجاوز شوروی سابق به افغانستان جهاد کرد و با آن‌ها جنگید. بهترین راه این است که بیایند و بنشینند با مذاکره و گفت‌وگو مسئله را حل کنند.»

امام جمعه اهل سنت در زاهدان در این مصاحبه گفته است برای اصلاح و تعدیل طالبان به آن‌ها تبریک گفته است. به گفته او دنیا باید دو، سه ماه به طالبان فرصت بدهد تا مشخص می‌شود که در چه مسیری می‌خواهند حرکت کنند.

مولوی عبدالحمید پیش از این در تاریخ ۲۶ مردادماه پیروزی طالبان در افغانستان را تبریک گفته بود. امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان با اشاره به اینکه طالبان قابل اصلاح است، از مردم خواسته بود به تبلیغات یک طرفه علیه طالبان توجه نکنند. headtopics.com

مولوی_عبدالحمید گه خورده با همه طرفداران و همفکرانش مرتیکه دیوس حرامزاده

«کانون مدافعان حقوق بشر» به دنبال این اظهارات جایزه «تلاشگر حقوق بشر» که دردی ۱۳۹۳ به مولوی عبدالحمید اهدا شده بود را پس گرفت.

ادامه مطلب:
iranwire »

بازوی رسانه‌ای جبهه مقاومت در نبرد با طالبان در پنجشیر کشته شداحمد مسعود پس از تحولات روز یکشنبه به نوعی مذاکره با طالبان پذیرفته و تاکید کرده که در صورت توقف حملات از سوی طرف مقابل حاضر به پذیرفتن درخواست شورای علمای افغانستان جهت پایان دادن به جنگ است. Breaking: Pakistani Air Force is actively bombarding Panjshir blindly & without any consideration to human rights violations! The world, POTUS UN, must stop this. The world must hold Pakistan accountable! جبهه مقاومت صدها بازوی رسانه‌یی دارد International terrorism (Taliban/Al Qaeda) is committing genocide tonight in Panjshir & the world is watching & observing.Saadi was wrong when he said “Human beings are like parts of a body/created from the same essence/when one part is in pain/ the others cannot remain in peace”

ادعای طالبان و مخالفان در مورد نتیجه نبردها در پنجشیر؛ ژنرال آمریکایی در مورد «جنگ داخلی» در افغانستان هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. لشکر جهل و سیاهی طالبان شکست سنگین خورده است نیروهای دروغی امریکایی شکست خورده همیشه میگفت ارتش افغانستان شکست نمی خوره حرف های امریکایی دیگر ارزش ندارد پنچرګوکردخون زردازایشان جریان دارد چندتازانی ودزدهم به تاجکستان ګریختند سالی علیه لعنه ومسودلندغر جنګ بخاطرمنافع موسادختم شد

موسوی: جمهوری اسلامی با طالبان در تماس استسخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران اشراف کامل بر تحولات افغانستان دارد و در جهت تامین منافع مردم افغانستان و ایران تلاش می‌کند تاکید کرد: در همین جهت جمهوری اسلامی ایران با گروهی که اکنون در افغانستان غلبه پیدا کرده در تماس است. جواب اینه به نماینده اره توبمیری منتظر اخرین سعی و خطای شما هستیم

فروش سلاح در افغانستان پس از تسلط طالبان رو به افزایش استفروشگاه‌های عرضه کننده تسلیحات حالا دیگر به انباری از جلیقه‌های رزمی، خشاب‌های کمری، انواع سلاح‌های تهاجمی و یا حتی نارنجک تبدیل شده است. We ask the int'l community to recognize & aid the National Resistance nrfafg in standwithpanjshir SavePanjshir stop_pakistans_drone_attack_on_panjshir امریکا همینو میخواست

سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان: رابطه با طالبان مشروط به رعایت حقوق زنان استسفیر اتحادیه اروپا در افغانستان تاکید کرد که احترام طالبان به حقوق زنان و دختران یکی از شرایط ایجاد روابط با اتحادیه اروپا است. - خبرگزاری آناتولی

برگزاری تظاهرات علیه طالبان در شهرهای مختلف افغانستانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. کاملاً درسته لشکر جهل و سیاهی طالبان اجیر پاکستان شکست خورده است سگهای آمریکا یی بعد از شکست و فرار، به توطئه روی آوردند... هدف اصلی جنگ داخلی در افغانستان بوده و ایشاله با تدبیر ایران و همکاری مردم افغانستان نقشه دشمن شکست خواهد خورد...

استان‌وایر - امام جمعه اهل سنت زاهدان که پیش از این به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان را تبریک گفته بود، می‌گوید «احمد مسعود» نمی‌تواند در برابر طالبان مقاومت کند و بهتر است با آن‌ها مذاکره کند.

مولوی عبدالحمید در گفتگویی که روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰، در روزنامه «» منتشر شد، گفت: «فرزند احمدشاه مسعود هم نمی‌تواند مقاومت کند. من مطمئن هستم که نه او و نه هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند در مقابل اینها مقاومت کند. ایشان یک فرد جوان است و پدرش هم جزء کسانی بود که در زمان تجاوز شوروی سابق به افغانستان جهاد کرد و با آن‌ها جنگید. بهترین راه این است که بیایند و بنشینند با مذاکره و گفت‌وگو مسئله را حل کنند.»

امام جمعه اهل سنت در زاهدان در این مصاحبه گفته است برای اصلاح و تعدیل طالبان به آن‌ها تبریک گفته است. به گفته او دنیا باید دو، سه ماه به طالبان فرصت بدهد تا مشخص می‌شود که در چه مسیری می‌خواهند حرکت کنند.

مولوی عبدالحمید پیش از این در تاریخ ۲۶ مردادماه پیروزی طالبان در افغانستان را تبریک گفته بود. امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان با اشاره به اینکه طالبان قابل اصلاح است، از مردم خواسته بود به تبلیغات یک طرفه علیه طالبان توجه نکنند.

«کانون مدافعان حقوق بشر» به دنبال این اظهارات جایزه «تلاشگر حقوق بشر» که دردی ۱۳۹۳ به مولوی عبدالحمید اهدا شده بود را پس گرفت.

احمد مسعود، پسر احمد شاه مسعود که در منطقه پنجشیر افغانستان حضور دارد، روز دوشنبه طی فراخوانی از مردم افغانستان خواست علیه طالبان قیام کنند. از شامگاه دوشنبه تظاهرات مردمی در در برخی از شهرهای افغانستان آغاز شد و این تظهارات در روز سه شنبه نیز ادامه یافت. شهروندان افغانستانی شعارهای علیه طالبان و دولت پاکستان سر دادند.

از احمد مسعود به عنوان رهبر جبهه مقاومت ملی علیه طالبان یاد می‌شود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: