موفقیت واکسن اروپایی کرونا و احتمال دسترسی به آن تا اواخر پاییز

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

مردانی، عضو کمیته کشوری کرونا: *بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی شرکتی در اروپا واکسن کرونا را ساخته است *در صورتی که واکسن در تیراژ وسیع تولید شود، کشور ما نیز می‌تواند اقدام به ثبت سفارش واکسن کند *البته فعلا ثبت سفارشی اتفاق نیفتاده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دکتر مسعود مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی شرکتی در اروپا واکسن کرونا را ساخته است، گفت: نمونه‌های انسانی این واکسن که تاکنون آزمایش شده، موفق بوده و از ابتلا به کووید۱۹ ایمنی‌زایی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه هنگامی که واکسن‌ها ساخته شده و در بازار عرضه می‌شوند، ترایال گسترده‌ای بر انسان‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: این کار از آن جهت صورت می‌گیرد که مطمئن باشند واکسن عوارضی ندارد و ایمنی زایی آن در چه سطحی است. سازمان‌های بهداشتی در جهان تاکنون با معضلی مانند کرونا روبرو نشده بودند، به همین دلیل ممکن است برای تزریق تعدادی از این واکسن‌ها به کشورهایی که درگیری بیشتری دارند، مجوز اورژانسی برای استفاده اعطا شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ افزایش شمار استان‌های قرمز در ایران و هراس از شیوع کرونا در روستاها
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در گیلان/ از حضور در مراسم عزا و عروسی پرهیز شودمعاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان: از حضور در مراسم عزا و عروسی پرهیز شود بدون اغراق می توان گفت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر بدون علامت در مراسم عروسی و عزا مبتلا به این بیماری خواهند شد شمار مبتلایان به کرونا و تعداد بستری بیماران در مراکز «ICU» در حال افزایش است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیدگاه: روزشمار دستیابی به واکسن کرونادر دیدگاه بشنوید: مدیر کمپانی آمریکایی فایزر اظهار امیدواری کرده که صدها میلیون واحد از واکسن ساخت این کمپانی را از اکتبر تا انتهای سال ۲۰۲۰ تولید کنند و این رقم را تا پایان ۲۰۲۱ به یک میلیارد واحد برساند. 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ افزایش شمار مبتلایان و ادعای مسوولان این بار در حوزه پلاسما درمانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فوت 154 بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 154 بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشته
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش شیوع کرونا در ۸ استان ایران؛ محدودیت‌های جدید در تهران اعمال می‌شوددر حالی‌که با ثبت ۱۴۸ مورد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته شمار کل جانباختگان کووید-۱۹ در ایران از ۱۱ هزار نفر فراتر رفت، آمار بستری شدن بیماران جدید در پایتخت نیز صعودی گزارش می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »