موفقیت ابتدایی دانش‌آموز با پدر تضمین می‌شود؟

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

بر اساس نتایج تحقیق جدید دانشگاه لیدز انگلستان، موفقیت کودکان در مدرسه ابتدایی می‌تواند تا حد زیادی تحت تاثیر پدرانشان باشد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به نقل از ارث، نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که عملکرد تحصیلی کودک زمانی افزایش می‌یابد که پدرانشان درگیر فعالیت‌هایی مانند خواندن، بازی، قصه‌گویی، نقاشی و آواز باشند.

تجزیه و تحلیل نتایج نشان داد که کودکان ۳ ساله در سن ۵ سالگی با داشتن پدرانی که مرتباً با آنها بازی می‌کردند، از نظر تحصیلی بهتر عمل کردند. نتایج نشان داد که مشارکت پدر در سن ۵ سالگی، نمرات ارزیابی مرحله کلیدی کودک را در سن ۷ سالگی افزایش داد. باتوجه به اینکه مادران تمایل دارند نقش مراقبت اولیه را بر عهده بگیرند و بیشترین مراقبت از کودکان را انجام می‌دهند اما اگر پدران نیز به‌طور فعال در مراقبت از کودک شرکت کنند، احتمال اینکه کودکان در مدرسه ابتدایی نمرات بهتری کسب کنند به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ممنوعیت تردد کامیون‌ها تا ۱۰ صبح در روزهای ابتدایی بازگشایی مدارسرئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر ممنوعیت تردد کامیون‌ها تا ۱۰ صبح در روزهای ابتدایی بازگشایی مدارس گفت: با شرکت‌های متخلف برابر ماده ۳۱ و ۳۲ آیین‌نامه، برخورد قانونی می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سال تحصیلی جدید در مدارس استان قزوین آغاز شدسال تحصیلی جدید در استان قزوین با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در 1600 واحد آموزشی و با حضور 250 هزار دانش‌آموز آغاز شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سال‌ تحصیلی جدید با حضور ۳۲۸ هزار دانش‌آموز همدانی آغاز شدسرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان همدان اعلام کرد: سال‌تحصیلی جدید را با حضور ۳۲۸ هزار دانش‌آموز در ۲۶۴۰ مدرسه با شعار «ایران قوی، مدرسه قوی» آغاز می‌کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پاییز گرمِ تئاتر شهرزاد با ۱۱ نمایشپردیس تئاتر شهرزاد مهرماه با ۱۱ نمایش در ژانرهای مختلف، میزبان سلایق متفاوت تماشاگران می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سهمیه ایران برای ماسوله در یونسکو حفظ شد/ ارسال مجدد پرونده در سال جاریبا حفظ سهمیه ایران، پرونده ثبت جهانی ماسوله مجدداً در سال جاری برای یونسکو ارسال می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ایران با ارائه بهترین الگو برای نجات بشریت قدم برمی‌داردامام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه ایران با ارائه بهترین الگو برای نجات بشریت قدم بر می‌دارد، گفت: پیوند مردم با امام جامعه اسلامی موجب ایجاد قدرت و اقتدار می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »