موضوع کشمیر باید از طریق دیپلماتیک حل شود

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

روحانی در تماس تلفنی با نخست‌وزیر پاکستان: موضوع کشمیر هرگز راه حل نظامی نداشته و باید از طریق دیپلماتیک حل شود. جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی در راستای پایداری صلح و امنیت در منطقه و احقاق حقوق ملت‌های مسلمان دریغ نخواهد کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در تماس تلفنی با «عمران خان» نخست وزیر پاکستان، با تبریک عید سعید قربان به دولت و ملت مسلمان پاکستان، اظهار داشت: ایران و پاکستان همواره دو کشور دوست، همسایه و برادر یکدیگر بوده و خواهند بود.

روحانی عنوان داشت: امروز ایران به خاطر تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا در شرایط ویژه ای قرار دارد اما در عین حال برای تامین امنیت پایدار کشتیرانی در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان تلاش می‌کند. روحانی با اشاره به اینکه ایران از هند و پاکستان می‌خواهد تا با حفظ خویشتن داری، از ناامنی و کشته شدن مردم بی‌گناه در کشمیر جلوگیری کنند، گفت: موضوع کشمیر هرگز راه حل نظامی نداشته و باید از طریق دیپلماتیک به دنبال حل و فصل مسائل باشیم.«عمران خان» نخست وزیر پاکستان هم در این تماس تلفنی با تبریک عید سعید قربان به دولت و ملت ایران، روابط ایران و پاکستان را دوستانه و برادرانه دانست و بر ضرورت تلاش در راستای توسعه همه جانبه مناسبات تهران- اسلام آباد تاکید کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اولاً جمهوری اسلامی کدام حق حقوق ملتهای ایرانیان را رعایت کرده که حق حقوق دیگر مسلمانان را هم رعایت و کمک کند؟!!!....دوماً جمهوری اسلامی حکومت ملاهای فرقه فارسیسم هفتگانه خود فتنه ساز اصلی منطقه و باعث نا امنی و و جنگ و اختناق وو.... در جغرافیای ایران ایرانیان و منطقه است.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک تتوکار از تهران: بعد از حرف‌های پلیس درباره تتو، مشتری‌هایم بیشتر شده‌اندما که گواهینامه داریم با خیال راحت میتونیم تتو کنیم 😂😂😂 دم مردم گرم بجا این استعمار گری و چپاول کردنا و دزدیا ذهن مردم رو منحرف میکنن سمت این چرت و پرتا این اوج اعتماد و سرلوحه قرار دادن سخنان پلیس و یابسیج یا سپاه یا رهبر یا رئیس جمهور هستش که مردم با اغوش باز استفاده میکنن به این میگن اعتمادمردم به نظام
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هند و پاکستان با حفظ خویشتن‌داری، از ناامنی و کشته شدن مردم بی‌گناه در کشمیر جلوگیری کنندرئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امنیت منطقه، بویژه در شبه قاره هند برای ایران حائز اهمیت است، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی در راستای پایداری صلح و امنیت در منطقه و احقاق حقوق ملت‌های مسلمان دریغ نخواهد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ربات زیردریایی برای نخستین بار تصاویری از «کوسه‌آسوده» ثبت کردمحققان بریتانیایی با ربات زیردریایی توانستند برای نخستین بار تصاویر نادری از «کوسه‌آسوده» ثبت کنند. این ماموریت علمی در سواحل شمال غربی اسکاتلند انجام شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در شان ملت ایران نیست که اقتصادمان از راه فروش نفت تامین شودجانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: نباید این دلهره وجود داشته باشد که اگر روزی کشوری نفت ما را نخرید، ملت ایران در مضیقه قرار گیرند. سردا چهل منهای 10 سی سال چرا نشد راحت ترین شکل اداره حکومت خرج کردن پول مفت نفت الان ناراحتن چکار کن اگه نفت نباش براشون سخته بعد از چهل سال نابودی اقتصاد ایران در تمام زمینه تازه فهمیدی گاومیش؟ (با عرض معذرت از گاومیش مفید و بیگناه) برای_کاسپین_بپاخیز پول نفت فقط باید خرج نظامیان اونم سپاه قدس بشه خب.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا از کره جنوبی خواست به ائتلاف نظامی در خلیج فارس بپیونددمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه از کره جنوبی خواست که به ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده در خلیج فارس برای تامین امنیت کشتیرانی در این منطقه بپیوندد. آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند امام خمینی ره hsr
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درخواست کمک از ترامپ برای آزادی دانشجوی آمریکایی در ایران | DW | 09.08.2019هوا ژو، همسر ژیائو وانگ، دانشجوی چینی‌‌تبار دانشگاه پرینستون ایالات متحده از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و جامعه بین‌‌المللی برای آزادی او از زندان ایران کمک طلبید. کسب اطلاعات و جاسوسی از ایران برای دشمنان بسیار حائز اهمیت است. hsr
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »