موضع واحد روسیه و چین در مخالفت با گسترش مرزهای ناتو در شرق اروپا

15/11/1400 09:44 ب.ظ

ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ، روسای جمهور روسیه و چین روز جمعه در دیداری قبل از مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی پکن از غرب خواستند «نگرش ایدئولوژیک دوران جنگ سرد را کنار بگذارد.»

ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ، روسای جمهور روسیه و چین روز جمعه در دیداری قبل از مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی پکن از غرب خواستند «نگرش ایدئولوژیک دوران جنگ سرد را کنار بگذارد.» ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ، روسای جمهور روسیه و چین روز جمعه ۱۵ بهمن در دیداری قبل از مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی پکن از غرب خواستند «نگرش ایدئولوژیک دوران جنگ سرد را کنار بگذارد.

» در بیانیه مشترکی که پس از پایان مذاکرات روسای جمهور دو کشور منتشر شد روسیه نیز متقابلا از موضع چین در مورد تایوان حمايت و مخالفت خود را با استقلال تایوان در هر شکلی اعلام کرد و از موضع دولت آمریکا به دلیل «تاثیر منفی آن بر صلح و ثبات» در منطقه آسیای شرقی و اقیانوسیه انتقاد کرد.

آقای پوتین در سخنانی قبل از شروع اين ملاقات تحکیم مناسبات با چین را ستود که از سوی صاحبنظران به عنوان موضع واحد دو کشور در انتقاد از سیاست‌های غرب تلقی می‌شود. آقای پوتین در نشست خبری خود که مستقیما از تلویزیون دولتی چین پخش می‌شد گفت: «مناسبات روسیه و چین به شکل بی‌سابقه‌ای تحکیم شده و نمونه‌ای از مناسبات محترمانه و دوستانه است.»

المپیک زمستانی پکن زیر سایه کرونا و تحریم دیپلماتیک آمریکا و برخی متحدانش آغاز شد این اولین دیدار حضوری ولادیمیر پوتین با رهبر چین از سال ۲۰۱۹ تاکنون است و همزمان با افزایش نزدیکی مواضع دو کشور در عرصه بین‌المللی انجام می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

چین از درخواست روسیه برای ضمانت‌‌های امنیتی حمایت کرد | DW | 04.02.2022رئيس‌جمهور چین از ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود در پکن استقبال و از درخواست او برای دریافت 'ضمانت‌های امنیتی الزام‌آور' حمایت کرد. شی جین‌پینگ گفت، چین در مناقشه روسیه و غرب کنار مسکو خواهد ایستاد. Muhammad Qasim himself doesn't claim to be the Mahdi, But many people are already calling him the Imam Al-Mahdi, merely because his divine dreams are coming true and he has only spoken the truth about his dreams. Watch what this guy had to say

کرونا در ایران؛ ۷۷ شهر در وضعیت قرمز و آماده‌باش در همه مراکز درمانیهمزمان با افزایش بیش از ۶۰ درصدی آمار بستری کرونا طی یک هفته در ایران، وزارت بهداشت از آماده‌باش همه مراکز درمانی کشور برای مقابله با موج ششم این بیماری خبر داد. کـــــــــــــــــــوسکشهای خدا کیری پرچم🇹🇷🇹🇷 کثافت کوسکون نامو جندتونو روی تاریخ ایران می اندازید ولی ار چین لجن خوار واکسن نمیگیرید کرونارو ریشه کن کنید دنیارا گاییده خود کوسکششون یک مبتلا نداره ریـــــــــــــــــــــــدم 💩💩💩تو قـــــرانتون

کرونا در ایران | هشدار در مورد «خارج شدن از کنترل» امیکرون در مازندران؛ الزام حضور کارمندان و «سونامی سفر» در نوروزکرونا در ایران | هشدار در مورد «خارج شدن از کنترل» امیکرون در مازندران؛ الزام حضور کارمندان و «سونامی سفر» در نوروز مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران می‌گوید رئیس جمهوری ایران مشخص کرده‌ است که مدارس و دانشگاه‌ها فعالیت ‌کنند. مازندران ؟؟؟؟من تو مازندران زندگی میکنم کرونا هست ولی نه اونجور که داری میگی جو نده اصلا که باشه ایران مازندران روزی دوهزار کشته کرونا داره به تو پاچه پلشت چه ربط

حمایت پکن از پیشنهاد امنیتی روسیه به آمریکا و ناتوچین از پیشنهادات روسیه برای ارائه تضمین امنیتی توسط آمریکا و ناتو حمایت کرد. - خبرگزاری آناتولی

پیشنهاد اردوغان برای میانجی‌گری در مناقشه اوکراین و روسیهولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهوری اوکراین، از پیشنهاد رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود برای میانجی‌گیری بین کی‌یف و مسکو استقبال کرد. ریس جمهور اُوکراین از فقدان درک وُ فهم درستی از مسایل سیاسی و ژوُپولِتیک رنج می برد. مردک این آقا که به اصطلاح می خواهد نقشی میانجی را بازی کند، قبایی بزرگ تر از قامت اش، یک ملت همسایه در جوار ترکیه پیدا کن که از جنایت این آقا جان سالم بدر برده باشد.

اقدام «تلافی‌جویانه» مسکو؛ فعالیت دویچه‌وله در روسیه ممنوع شددویچه‌وله بنگاه خبری بین‌المللی آلمان است که بودجه آن از محل ماليات عمومی تامين می‌شود و از نظر سردبيری از دولت مستقل است. اين رسانه در حال حاضر به ۳۲ زبان خارجی برنامه پخش می‌کند. سگ زرد برادر شغال! صدای آمریکا برای دویچه ول نوشابه باز می کند! در بخش فارسى توده ايى هايى كه زمانى در شوروى سابق ساكن بودند وبعد از دهه نود به آلمان آمدند و اخبار در مورد ايران بنفع رژيم جمهورى آخوندى مى دهند وحيف حقوقى كه از ماليات شهروندان آلمانى مى گيرند

نسخه چاپی

ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ، روسای جمهور روسیه و چین روز جمعه ۱۵ بهمن در دیداری قبل از مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی پکن از غرب خواستند «نگرش ایدئولوژیک دوران جنگ سرد را کنار بگذارد.»

در بیانیه مشترکی که پس از پایان مذاکرات روسای جمهور دو کشور منتشر شد روسیه نیز متقابلا از موضع چین در مورد تایوان حمايت و مخالفت خود را با استقلال تایوان در هر شکلی اعلام کرد و از موضع دولت آمریکا به دلیل «تاثیر منفی آن بر صلح و ثبات» در منطقه آسیای شرقی و اقیانوسیه انتقاد کرد.

آقای پوتین در سخنانی قبل از شروع اين ملاقات تحکیم مناسبات با چین را ستود که از سوی صاحبنظران به عنوان موضع واحد دو کشور در انتقاد از سیاست‌های غرب تلقی می‌شود.

آقای پوتین در نشست خبری خود که مستقیما از تلویزیون دولتی چین پخش می‌شد گفت: «مناسبات روسیه و چین به شکل بی‌سابقه‌ای تحکیم شده و نمونه‌ای از مناسبات محترمانه و دوستانه است.»

المپیک زمستانی پکن زیر سایه کرونا و تحریم دیپلماتیک آمریکا و برخی متحدانش آغاز شد

این اولین دیدار حضوری ولادیمیر پوتین با رهبر چین از سال ۲۰۱۹ تاکنون است و همزمان با افزایش نزدیکی مواضع دو کشور در عرصه بین‌المللی انجام می‌شود.

در سال‌های اخیر اختلافات چین و روسیه با غرب افزایش یافته است. همچنین در ماههای اخیر تنش بر سر اوکراین و امنیت در اروپای شرقی، روسیه و غرب را در برابر یکی از شدیدترین بحران‌های امنیتی از زمان پایان جنگ سرد قرار داده است.

از سوی دیگر مناسبات چین و آمریکا به دلیل جنگ تجاری دو کشور، سرنوشت تایوان، توسعه طلبی چین در دریای جنوبی چین و نقض حقوق بشر در هنگ کنگ و ایالت مسلمان‌نشین سین کیانگ دچار تنش است.

آقای پوتین اعلام کرد که روسیه طرحی برای صدور ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به چین آماده کرده است. صاحبنظران معتقدند که در صورت تشدید تنش بر سر اوکراین احتمال دارد بهره‌برداری از خط لوله «نورد استریم۲» که گاز روسیه را به آلمان منتقل می‌کند لغو شد و بنابراین افزایش صادرات گاز به چین برای مسکو اهمیت بیشتری خواهد داشت.

همزمان، اقدامات و تماس‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش در مورد اوکراین ادامه یافت.

اورسولا فن در لاین، رییس کمیسیون اروپا روز جمعه هشدار داد که اتحادیه اروپا مجموعه‌ای از تحریم‌های شدید علیه روسیه آماده کرده است که در صورت حمله نظامی به اوکراین به سرعت به اجرا درمی‌آیند.

رییس کمیسیون اروپا خاطر نشان کرد که لغو بهره‌برداری از خط لوله «نورد استریم ۲» بخشی از این تحریم‌هاست.

امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه که به تازگی با روسای جمهور روسیه و اوکراین گفت‌وگویی تلفنی داشته است اعلام کرد که روز۱۷ بهمن به مسکو و روز ۱۸ بهمن به کی‌یف سفر خواهد کرد.

به گفته دفتر ریاست جمهوری فرانسه، آقای مکرون در ملاقات با روسای جمهور روسیه و اوکراین در مورد بحران امنیتی اخیر در اروپا و راه‌های کاهش تنش گفت‌وگو می‌کند.

با استفاده از گزارش رادیو اروپای آزاد/رادی. آزادی؛ ش.ر/س.ن