موش مین‌یاب مدال طلای شجاعت دریافت کرد

موش مین‌یاب مدال طلای شجاعت دریافت کرد بیشتر بخوانید🔽

نظامی, بریتانیا

25/09/2020 01:19:00 ب.ظ

موش مین‌یاب مدال طلای شجاعت دریافت کرد بیشتر بخوانید🔽

یک موش مین‌یاب به دلیل نشان دادن « فداکاری و حسن انجام وظیفه» در پاکسازی میادین مین، بالاترین نشان شجاعت بریتانیا مخصوص حیوانات را دریافت کرد.

کامبوج از زمان سقوط خمرهای سرخ در سال ۱۹۷۹ با معضل مین‌های عمل‌نکرده مواجه است و‌ سال‌هاست با کمک دیگر کشورها شروع به پاکسازی میادین کرده است.این موش که ۱۴۱ هزار متر مربع از میادین مین را پاکسازی کرده است موفق شده است مدال طلای بنیاد خیریه PDSA بریتانیا را که معادل نشان «صلیب جرج» برای انسان‌ها در این کشور است، دریافت کند.

صلیب جرج بالاترین نشانی است که برای انجام کارهای قهرمانی و فداکارانه همچون کمک به دیگران به شهروندان بریتانیایی اعطا می‌شود.مدال مخصوص برای سگ ردیاب در آفریقای جنوبیامی دیکین، مدیر بخش جوایز بنیاد PDSA به اسکای‌نیوز گفت: «بدون شک این موش این آخر هفته با یک یا دو قاچ هندوانه اوقات خوشی را خواهد گذراند. ماگوا همینطور وقتی در شیفت کاری حضور دارد عاشق موز است به همین دلیل مطمئن هستم مجدد سر کار برمی‌گردد و مشغول انجام وظیفه‌ برای نجات‌دادن انسان‌ها می‌شود.»

ادامه مطلب: H.R.H »

استانبول مرکز برگزاری فستیوال‌های تفریحی ایرانی‌ها

با کاهش سطح تدابیر بهداشتی کرونایی و همچنین فرا رسیدن فصول گرما، شمار رویدادهای تفریحی و فرهنگی ایرانی‌های مقیم و غیرمقیم در ترکیه نیز افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

حالا براي موشه اين مدال شجاعتي كه آدما بهش اهدا ميكنند چه معني مفهومي دارد !!!! بجاي اين دغلكاريا اينهمه سلاحاي كشتار جمعي توليد نكنيد كه بخاطر پاكسازيش هم يه تعداد ديگه رو به درك بفرستيد. نوبل صلح و بدید به این تا ترامپ سازمان نوبل و تحریم کنه😂😂😂😂 به تمام موجودات که نگاه میکنی یک فایده ای دارن. چرا آخوند اینقدر بی فایده/مضر است؟ آخه این چی بود من ساختم؟!!

😂😂😂😂😂😂

پوتین برای دریافت جایزه صلح نوبل پیشنهاد شدپوتین برای دریافت جایزه صلح نوبل پیشنهاد شد سرگئی کومکوف، نویسنده و چهره آکادمیک روسیه گفت پوتین را برای دریافت جایزه صلح نوبل سال آتی میلادی به کمیته نوبل پیشنهاد داده است. پس مقام معظم رهبری چه؟!! ایشان دل ندارند؟!! khamenei_ir khamenei_Ga جانی سینز رو هم بعنوان پیشنماز مسجد آکادمی نوبل پیشنهاد بدین. دنیا را چه شده است پوتین ترامپ 😐

اسکای نیوز: واشنگتن معافیت بغداد از تحریم‌های ایران را تمدید کردشبکه اسکای نیوز اعلام کرد که آمریکا معافیت‌های عراق از تحریم‌های ایران را به مدت ۶۰ روز دیگر تمدید کرد. راه دیگه ای ندارن! البت پولشم نمیدن ظاهرن. چیزی ام ک دو ماه دوماه تمدید بشه بلاتکلیفه و نمیشه روش برنامه ریخت. خاک بر سر دو همسایه قدیمی ک معطل تعیین تکلیف مراوداتشون از اون سر دنیا ن. این ینی ک ما زبون همو نمیفهمیم یا اینکه بلد نیستیم با هم حرف بزنیم.

چقدر طلای قابل استخراج از معادن جهان باقی مانده است؟قیمت هر اونس طلا یک ماه پیش بود که به رکورد تاریخی ۲ هزار دلار رسید؛ اکنون شورای جهانی طلا از کاهش استخراج طلا برای نخستین بار در ۱۱ سال گذشته خبر می‌دهد، آیا ذخایر جهانی این فلز گرانبها رو به اتمام است؟

ظریف: تمایلی به مذاکره مستقیم با آمریکا نداریم/ آماده تبادل زندانیان دو تابعیتی با آمریکا هستیمظریف: *تمایلی به مذاکره مستقیم با آمریکا نداریم *آماده تبادل زندانیان دو تابعیتی با آمریکا هستیم *ایران از دیگر دولت‌ها نظیر سوئیس استفاده می‌کند تا 'نقشی مثبت را در این مسئله ایفا' کنند *امروز زندانی آمریکایی تک تابعیتی نداریم نیشتو ببند اوسکول بالاخره جام زهر رو می‌نوشید. کاری که چهل سال پیش با لجبازی نکردید و کشورو رسوندید به این اوضاع. مذاکره مستقیم و غیر مستقیم نداریم. بجای دور زدن تحریمها ایران را دور میزند. ظریف مزدور یا احمق؟!

سفیر جدید پاکستان استوار نامه خود را تقدیم غنی کردسفیر جدید پاکستان در کابل استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور افغانستان کرد. - خبرگزاری آناتولی

پلیس ویتنام کارگاه بازیافت و فروش «کاندوم مصرف‌شده» را پلمب کردتلویزیون دولتی ویتنام گزارش کرده است که پلیس این کشور یک کارگاه بازیافت و فروش کاندوم مصرف شده را کشف و پلمب کرده است. 🤢🤢🤢🤢 عجب پست فطرتهایی در جهان امروز پیدا می شوند! بنیان این کثافتکاریها رو چین گذاشته

این موش بزرگ آفریقایی که «ماگوا» نام دارد ۳۹ مین و ۲۸ بمب انفجاری عمل‌نکرده را در کامبوج کشف کرده است. این موش هرچند نسبت به هم‌نوع‌های خود جثه بزرگتری دارد، با این حال به قدری کوچک است که بتواند با چابکی در میادین مین مواد منفجره عمل‌نکرده را تشخیص دهد. کامبوج از زمان سقوط خمرهای سرخ در سال ۱۹۷۹ با معضل مین‌های عمل‌نکرده مواجه است و‌ سال‌هاست با کمک دیگر کشورها شروع به پاکسازی میادین کرده است. این موش که ۱۴۱ هزار متر مربع از میادین مین را پاکسازی کرده است موفق شده است مدال طلای بنیاد خیریه PDSA بریتانیا را که معادل نشان «صلیب جرج» برای انسان‌ها در این کشور است، دریافت کند. صلیب جرج بالاترین نشانی است که برای انجام کارهای قهرمانی و فداکارانه همچون کمک به دیگران به شهروندان بریتانیایی اعطا می‌شود. مدال مخصوص برای سگ ردیاب در آفریقای جنوبی امی دیکین، مدیر بخش جوایز بنیاد PDSA به اسکای‌نیوز گفت: «بدون شک این موش این آخر هفته با یک یا دو قاچ هندوانه اوقات خوشی را خواهد گذراند. ماگوا همینطور وقتی در شیفت کاری حضور دارد عاشق موز است به همین دلیل مطمئن هستم مجدد سر کار برمی‌گردد و مشغول انجام وظیفه‌ برای نجات‌دادن انسان‌ها می‌شود.» کامبوج با ثبت بیش از ۲۵ هزار مورد معلولیت مرتبط با انفجار مین، بالاترین نرخ معلولیت در اثر مین را در جهان داراست. تخمین زده می‌شود سه میلیون مین عمل‌نکرده در کامبوج وجود داشته باشند. موش پاکساز مین توسط سازمان غیردولتی بلژیکی «توسعه محصولات ردیاب مین ضدنفر» (APOPO) آموزش داده شده است. این سازمان که در بلژیک پایه‌گذاری شده و دفتر مرکزی آن در تانزانیا قرار دارد، به طور تخصصی این گونه جوندگان را برای ردیابی مواد منفجره در میادین مین تربیت می‌کند. در تاریخ ۷۷ ساله این نهاد خیریه، این اولین بار است که به یکی از حیوانات تربیت‌شده چنین مرتبه و مدالی اعطا می‌شود.