موسیقی به اندازه دارو در آرامش پیش از جراحی اثربخش است

29/04/1398 09:11 ب.ظ

پژوهشگران می‌گویند موسیقی می‌تواند در آرام‌ کردن بیماران پیش از عمل_جراحی، درست به اندازه داروهای آرام‌بخش موثر باشد. بیشتر بخوانید:

اضطراب پیش از جراحی امری رایج است و امکان دارد سطح هورمون‌های تولید استرس را افزایش دهد، مساله‌ای که می‌تواند توانایی بدن در ترمیم جراحت پس از جراحی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.در آزمایشی بالینی در آمریکا، پژوهشگرها سطح اضطراب بیمارانی که داروی میدازولام (یک داروی آرام‌بخش و ضد اضطراب) مصرف کرده‌ بودند را با بیمارانی که به موسیقی گوش کرده‌ بودند، مقایسه کردند.

در آزمایشی بالینی در آمریکا، پژوهشگرها سطح اضطراب بیمارانی که داروی میدازولام (یک داروی آرام‌بخش و ضد اضطراب) مصرف کرده‌ بودند را با بیمارانی که به موسیقی گوش کرده‌ بودند، مقایسه کردند. قرار بود تمام شرکت‌کننده‌ها در این پژوهش داروی بی‌حسی موضعی دریافت کنند.

پژوهشگرها ۱۵۷ بزرگسال را به دو گروه تقسیم کردند و به بیماران گروه اول سه دقیقه پیش از تزریق داروی بی‌حسی موضعی، یک تا دو میلی‌گرم میدازولام تزریق کردند. به گروه دوم هدفون‌هایی دادند که صداهای بیرونی را حذف و فقط قطعه موسیقی «» (Weightless) گروه مارکونی یونیون (Marconi Union) را پخش می‌کرد، که آرامش‌بخش‌ترین قطعه موسیقی جهان شناخته شده است.

به گزارش مجله فوربز، قطعه موسیقی «سبکبال» با همکاری یک روانپزشک ساخته شده است. هدف گروه مارکونی یونیون از این همکاری، ساخت یک قطعه فوق‌العاده‌ آرامش‌بخش بود که با گوش دادن به آن، فشارخون، اضطراب و ضربان قلب مخاطب پایین بیاید. headtopics.

ادامه مطلب:
IranIntl »

'چهار نفر از اعضای ارکستر زهره در اسلواکی مفقود شدند'خبرگزاری فرانسه گزارش داده که چهار نفر از اعضای ارکستر زهره، گروه موسیقی دختران افغانستان، پس از شرکت در یک جشنواره موسیقی از محل اقامت‌شان در یک هتل در اسلواکی مفقود شده‌اند. احمد ناصر سرمست، بنیانگذار انستیتوت ملی موسیقی افغانستان و ارکستر زهره به بی‌بی‌سی گفت که: 'هنوز در موقعیتی قرار ندارم که در این مورد چیزی بگویم. هنوز گروه به کابل نرسیده‌اند.'

حضور دوازده نوجوان اسرائیلی در دادگاه به ظن 'تجاوز به دختر بریتانیایی'دوازده نوجوان اسرائیلی به ظن تجاوز به یک دختر ۱۹ ساله بریتانیایی در دادگاهی در قبرس حاضر شدند. گفته شده که حادثه در هتلی در تفریحگاه ساحلی ایاناپا در قبرس اتفاق افتاده است. یکی از این نوجوانان ۱۵ ساله است و بقیه ۱۶ تا ۱۸ ساله دارند.

به رغم تنش‌ها در خاورمیانه قیمت نفت به سیر نزولی ادامه دادبه رغم افزایش تنش ها در خاورمیانه، قیمت نفت این هفته سیر نزولی داشت.\r\n به گزارش مارکت واچ، احتمال می رود این هفته و در پایان معاملات روز جمعه، قیمت نفت بیش از ۷ درصد کاهش یافته باشد.\r\n ایران این هفته

توصیه لندن به نفتکش‌های بریتانیایی: از تردد در تنگه هرمز «به طور موقت» خودداری کنید♦️توصیه لندن به نفتکش‌های بریتانیایی: از تردد در تنگه هرمز «به طور موقت» خودداری کنید ⚡️در پی اقدام ایران مبنی بر توقیف نفتکش بریتانیایی، دولت بریتانیا به نفتکش‌های این کشور توصیه کرد تا «به طور موقت» از تردد در تنگه هرمز خوددداری کنند.

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به مواضع حوثی‌ها در صنعا حمله کردند♦️نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به مواضع حوثی‌ها در صنعا حمله کردند ⚡️بنابر گزارش‌ها ائتلاف به رهبری عربستان در جنگ یمن مواضع حوثی‌ها که مورد حمایت ایران هستند، را در صنعا مورد هدف قرار داده است.

من امیرانتظام را قضاوت نکردم/ امیرانتظام آن‌طور نیست که برخی نشان می‌دهندعباس سلیمی نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران به مقاله «خطای نهفته در متن‌های سلیمی‌نمین درباره امیرانتظام» به قلم امین کریم‌الدینی که در اعتمادآنلاین منتشر شد واکنش نشان داد و در جوابیه‌ای نوشت: در ارتباط با آنچه در نقد آقای امیرانتظام نوشتم، که عنوان آن «چیستی و کیستی آقای امیر‌انتظام» است، به هیچ وجه در مقام اثبات حقوقی جاسوس ‌بودن ایشان برنیامدم.

اضطراب پیش از جراحی امری رایج است و امکان دارد سطح هورمون‌های تولید استرس را افزایش دهد، مساله‌ای که می‌تواند توانایی بدن در ترمیم جراحت پس از جراحی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

در آزمایشی بالینی در آمریکا، پژوهشگرها سطح اضطراب بیمارانی که داروی میدازولام (یک داروی آرام‌بخش و ضد اضطراب) مصرف کرده‌ بودند را با بیمارانی که به موسیقی گوش کرده‌ بودند، مقایسه کردند.

قرار بود تمام شرکت‌کننده‌ها در این پژوهش داروی بی‌حسی موضعی دریافت کنند.

پژوهشگرها ۱۵۷ بزرگسال را به دو گروه تقسیم کردند و به بیماران گروه اول سه دقیقه پیش از تزریق داروی بی‌حسی موضعی، یک تا دو میلی‌گرم میدازولام تزریق کردند.

به گروه دوم هدفون‌هایی دادند که صداهای بیرونی را حذف و فقط قطعه موسیقی «» (Weightless) گروه مارکونی یونیون (Marconi Union) را پخش می‌کرد، که آرامش‌بخش‌ترین قطعه موسیقی جهان شناخته شده است.

به گزارش مجله فوربز، قطعه موسیقی «سبکبال» با همکاری یک روانپزشک ساخته شده است. هدف گروه مارکونی یونیون از این همکاری، ساخت یک قطعه فوق‌العاده‌ آرامش‌بخش بود که با گوش دادن به آن، فشارخون، اضطراب و ضربان قلب مخاطب پایین بیاید.

پژوهشگرها در پایان آزمایش، میزان اضطراب هر دو گروه را اندازه گرفتند و متوجه شدند آرامش شرکت‌کنندگانی که به قطعه «سبکبال» گوش کرده‌ بودند دقیقا به اندازه بیمارانی بود که دارو به آن‌ها تزریق شده‌ بود. البته بیمارانی که دارو دریافت کرده‌ بودند از تجربه کلی خود احساس رضایت بیشتری داشتند؛ شاید به این علت که شرکت‌کنندگان مجاز به انتخاب قطعه موسیقی نبودند و دیگر این‌که هم پزشکان و هم بیماران معتقد بودند که بدون موسیقی راحت‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کردند.

به گفته این گروه پژوهشی، شاید بشود پیش از تزریق داروی بی‌حسی، «دارویِ موسیقی» را جایگزین میدازولام کرد. ولی بررسی‌های بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا نوع موسیقی و نحوه پخش آن می‌تواند مزایایی داشته‌ باشد که به کاهش ارتباط بین بیمار و پزشک در حین عمل بیرزد یا خیر.