موسکو: می‌خواهیم آرامکوی سعودی نقش بیشتری در صنایع نفتی روسیه داشته باشد

30/09/1399 07:27:00 ب.ظ

موسکو: می‌خواهیم آرامکوی سعودی نقش بیشتری در صنایع نفتی روسیه داشته باشد العربية

الکساندر نوواک معاون نخست‌وزیر روسیه گفت که کشورش می‌کوشد نقش شرکت نفتی آرامکوی سعودی را در نوواک که پیش از این وزیر انرژی روسیه بود در سفری که به پادشاهی عربی سعودی داشت، روز دوشنبه 20 دسامبر 2020 گفت: «موضوع انرژی هنوز مهم‌ترین محور همکاری ماست.

فرصت‌های زیادی برای به وجود آوردن فناوری‌های جدیدی برای تولید نفت و بهبود نرخ استخراج، استفاده از هوش مصنوعی و همکاری علمی وجود دارد.»

روسیه و سعودی در نشست مشترکی که با هم داشتند، موضع یکسانی پیش از نشست کشورهای صادرکننده نفت اتخاذ کردند. دو کشور پیش از آن درباره کاهش تولید برای مهار کاهش قیمت نفت، اختلافاتی با یکدیگر داشتند. کشورهای عضو اوپک و اوپک‌پلاس در ابتدای ماه دسامبر درباره محدود کردن سقف تولید و کاهش نیم میلیون بشکه‌ای آن توافق کرده بودند. شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی در آن زمان در یک نشست خبری گفت: «توافق اوپک‌پلاس ما را گرد هم آورد و نتایج خوبی در پی داشت و از این رو باید ادامه یابد.»

الکساندر نوواک معاون نخست‌وزیر روسیه هم گفت: «بار دیگر بر پای‌بندی خود به توافقات جاری تاکید کردیم ... می‌خواهیم برای بازگرداندن ثبات به بازارها با هم همکاری کنیم.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.