موسوی, لبنان, ناراحت, تحریم تسلیحاتی ایران, سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران, وقوع انفجار در پایتخت لبنان

موسوی, لبنان

موسوی: طبیعی است مردم لبنان ناراحت باشند

#موسوی: طبیعی است مردم #لبنان #ناراحت باشند

10/08/2020 10:25:00 ق.ظ

موسوی : طبیعی است مردم لبنان ناراحت باشند

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود با اشاره به تحولات اخیر در لبنان گفت حادثه بیروت بزرگ بود و طبیعی است مردم ناراحت باشند و تبعاتی هم داشته باشد. - خبرگزاری آناتولی

10.08.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیعباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود در واکنش به تحولات لبنان گفت: حادثه بیروت بزرگ بود و طبیعی است مردم ناراحت باشند و تبعاتی هم داشته‌است. اگر برخی کشورهای خارجی برای اهداف سیاسی بخواهند این موضوع را دستاویز کنند، قابل قبول نیست. ملت لبنان رنج دیده است و جا دارد با حفظ آرامش اجازه دهند تا مسئولان به امور رسیدگی کنند و به آمال صدمه دیدگان رسیدگی شود.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

وی با بیان اینکه اگر عده ای از افراد، گروه‌ها و کشورهای خارجی بخواهند حادثه لبنان را برای اغراض سیاسی خود دستاویز قرار دهند غیر قابل قبول است، ادامه داد: به این حادثه باید عمیق‌تر نگاه شود و بعد از آن قضاوت شود. برخی کشورها با ریاکاری تلاش کردند با مردم لبنان همدردی کنند. من پیشتر گفتم که اگر برخی کشورها صداقت دارند، تحریم ها علیه مردم لبنان را بردارند.

موسوی در پاسخ به سوالی درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اظهار کرد: این موضوع بیشتر تهدیدی برای شورای امنیت است و آمریکا تلاش دارد این نهاد را تضعیف کند و تحت انقیاد خود درآورد. اعضای شورای امنیت باید احتیاط کرده و در دام آمریکا نیافتند. با درایتی که در رهبری کشورهای مستقل وجود دارد و رایزنی هایی که ما داشته ایم، امیدواریم شکستی دوباره برای آمریکا باشد. headtopics.com

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران همچنین در مورد ادعای آمریکا مبنی بر دخالت ایران در انتخابات این کشور نیز توضیح داد: برای ما فرقی ندارد کدام گروه و فرد در آمریکا به قدرت برسد. اگر این حس در آمریکا وجود دارد، نشانه آن است که ایران کشوری بزرگ است و آنها بازتاب شکست خود را می‌بینند. ما این ادعاها را رد می‌کنیم.

این دیپلمات ایرانی در پاسخ به سوالی مبنی بر توافق دولت افغانستان و طالبان برای آزادی زندانیان گفت: ایران از هر روندی که به بازگشت صلح و ثبات به افغانستان کمک کند و گفتگوهای بین الافغانی با محوریت دولت افغانستان، حمایت می‌کند. اگر مردم و دولت افغانستان تشخیص دهند که آزادی زندانیان به نفع صلح در این کشور است، جمهوری اسلامی دخالتی در این خصوص نخواهد داشت و به تصمیم آنها احترام خواهد گذاشت.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

همبستگی جهانی با مردم رنج دیده لبنان نشانه وجدان بیدار بشریت استرئیس‌جمهور در جلسه امروز هیات دولت ضمن ابراز تأسف و تأثر مجدد دولت و ملت ایران از فاجعه بیروت و همدردی با دولت و ملت لبنان ، از همبستگی جهانی با مردم آسیب دیده لبنان اظهار خشنودی کرد و آن را نشانه وجدان بیدار و زنده بودن حس نوعدوستی و دیگردوستی در میان بشر معاصر دانست.

همبستگی جهانی با مردم رنج دیده لبنان نشانه وجدان بیدار بشریت استرئیس جمهور ضمن ابراز تأسف و تأثر مجدد دولت و ملت ایران از فاجعه بیروت و همدردی با دولت و ملت لبنان ، از همبستگی جهانی با مردم آسیب دیده لبنان اظهار خشنودی کرد و آن را نشانه وجدان بیدار و زنده بودن حس نوع دوستی و دیگردوستی در میان بشر معاصر دانست.

خواب‌هایی که مکرون برای آینده لبنان دیده استامانوئل مکرون نخستین رهبر و شاید اولین شخصیت خارجی‌ای محسوب می‌شود که بعد از انفجار بیروت وارد این شهر ویران شد؛ اما رفتارها و اظهاراتی هم از خود به جای گذاشت که می‌تواند نام او را از حیث تحولاتی که رقم خواهد خورد در تاریخ این شهر ماندگار سازد.

معاون رئیس‌جمهور ترکیه: تمامی بیمارستان‌ها و آمبولانس‌های هوایی ترکیه در خدمت لبنان استمعاون رئیس‌جمهور ترکیه: تمامی بیمارستان‌ها و آمبولانس‌های هوایی ترکیه در خدمت لبنان است فواد اوکتای: ترکیه برای بازسازی بندر بیروت و ساختمان‌های اطراف آن که خسارت زیادی دیده‌اند، اعلام آمادگی می‌کند. معاون رئیس‌جمهور ترکیه: تا فعالیت دوباره بندر بیروت، بندر مرسین‌ در خدمت لبنان است

مجازات به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نیاز به وضع قانون دارد/ سلامتی مردم و جامعه بر همه چیز ارجح است/ امکان رعایت فاصله‌گذاری در عزاداری‌ها بسیار کم استمنوچهری در گفت‌وگو با ایلنا: مجازات به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نیاز به وضع قانون دارد/ سلامتی مردم و جامعه بر همه چیز ارجح است/ امکان رعایت فاصله‌گذاری در عزاداری‌ها بسیار کم است

انتشار اطلاعات مالی فیلم‌های سینمایی نقض حریم شخصی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استیکی از تهیه‌کنندگان سینما با ذکر این نکته که انتشار اطلاعات مالی فیلم‌های سینمایی نقض حریم شخصی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است، از انتشار اسامی افراد غیردولتی و غیرعمومی در بخش سهامداران فهرستی با عنوان «گواهی‌های مالکیت فیلم» از سوی سازمان سینمایی انتقاد کرد.