موسوی: طبیعی است مردم لبنان ناراحت باشند

10/08/2020 10:25:00 ق.ظ

#موسوی: طبیعی است مردم #لبنان #ناراحت باشند

موسوی, لبنان

موسوی : طبیعی است مردم لبنان ناراحت باشند

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود با اشاره به تحولات اخیر در لبنان گفت حادثه بیروت بزرگ بود و طبیعی است مردم ناراحت باشند و تبعاتی هم داشته باشد. - خبرگزاری آناتولی

10.08.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیعباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود در واکنش به تحولات لبنان گفت: حادثه بیروت بزرگ بود و طبیعی است مردم ناراحت باشند و تبعاتی هم داشته‌است. اگر برخی کشورهای خارجی برای اهداف سیاسی بخواهند این موضوع را دستاویز کنند، قابل قبول نیست. ملت لبنان رنج دیده است و جا دارد با حفظ آرامش اجازه دهند تا مسئولان به امور رسیدگی کنند و به آمال صدمه دیدگان رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه اگر عده ای از افراد، گروه‌ها و کشورهای خارجی بخواهند حادثه لبنان را برای اغراض سیاسی خود دستاویز قرار دهند غیر قابل قبول است، ادامه داد: به این حادثه باید عمیق‌تر نگاه شود و بعد از آن قضاوت شود. برخی کشورها با ریاکاری تلاش کردند با مردم لبنان همدردی کنند. من پیشتر گفتم که اگر برخی کشورها صداقت دارند، تحریم ها علیه مردم لبنان را بردارند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

همبستگی جهانی با مردم رنج دیده لبنان نشانه وجدان بیدار بشریت استرئیس‌جمهور در جلسه امروز هیات دولت ضمن ابراز تأسف و تأثر مجدد دولت و ملت ایران از فاجعه بیروت و همدردی با دولت و ملت لبنان ، از همبستگی جهانی با مردم آسیب دیده لبنان اظهار خشنودی کرد و آن را نشانه وجدان بیدار و زنده بودن حس نوعدوستی و دیگردوستی در میان بشر معاصر دانست.

همبستگی جهانی با مردم رنج دیده لبنان نشانه وجدان بیدار بشریت استرئیس جمهور ضمن ابراز تأسف و تأثر مجدد دولت و ملت ایران از فاجعه بیروت و همدردی با دولت و ملت لبنان ، از همبستگی جهانی با مردم آسیب دیده لبنان اظهار خشنودی کرد و آن را نشانه وجدان بیدار و زنده بودن حس نوع دوستی و دیگردوستی در میان بشر معاصر دانست.

خواب‌هایی که مکرون برای آینده لبنان دیده استامانوئل مکرون نخستین رهبر و شاید اولین شخصیت خارجی‌ای محسوب می‌شود که بعد از انفجار بیروت وارد این شهر ویران شد؛ اما رفتارها و اظهاراتی هم از خود به جای گذاشت که می‌تواند نام او را از حیث تحولاتی که رقم خواهد خورد در تاریخ این شهر ماندگار سازد.

معاون رئیس‌جمهور ترکیه: تمامی بیمارستان‌ها و آمبولانس‌های هوایی ترکیه در خدمت لبنان استمعاون رئیس‌جمهور ترکیه: تمامی بیمارستان‌ها و آمبولانس‌های هوایی ترکیه در خدمت لبنان است فواد اوکتای: ترکیه برای بازسازی بندر بیروت و ساختمان‌های اطراف آن که خسارت زیادی دیده‌اند، اعلام آمادگی می‌کند. معاون رئیس‌جمهور ترکیه: تا فعالیت دوباره بندر بیروت، بندر مرسین‌ در خدمت لبنان است

مجازات به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نیاز به وضع قانون دارد/ سلامتی مردم و جامعه بر همه چیز ارجح است/ امکان رعایت فاصله‌گذاری در عزاداری‌ها بسیار کم استمنوچهری در گفت‌وگو با ایلنا: مجازات به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نیاز به وضع قانون دارد/ سلامتی مردم و جامعه بر همه چیز ارجح است/ امکان رعایت فاصله‌گذاری در عزاداری‌ها بسیار کم است

انتشار اطلاعات مالی فیلم‌های سینمایی نقض حریم شخصی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استیکی از تهیه‌کنندگان سینما با ذکر این نکته که انتشار اطلاعات مالی فیلم‌های سینمایی نقض حریم شخصی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است، از انتشار اسامی افراد غیردولتی و غیرعمومی در بخش سهامداران فهرستی با عنوان «گواهی‌های مالکیت فیلم» از سوی سازمان سینمایی انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود با اشاره به تحولات اخیر در لبنان گفت حادثه بیروت بزرگ بود و طبیعی است مردم ناراحت باشند و تبعاتی هم داشته باشد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت،  در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد، روندهای تازه و مخاطرات نوپدید عصر بعد از کرونا مورد بحث و بررسی اعضای دولت قرار گرفت و تصمیمات مقتضی در این خصوص اتخاذ شد.به گزارش ایلنا، در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی برگزار شد، روندهای تازه و مخاطرات نوپدید عصر بعد از کرونا مورد بحث و بررسی اعضای دولت قرار گرفت و تصمیمات مقتضی در این خصوص اتخاذ شد.اعتمادآنلاین| سیدعماد حسینی-     گرچه به طور حتم سفر فوری رئیس‌جمهور فرانسه به لبنان و ابراز همدردی با مردم این کشور به عنوان یک اقدام انسان‌دوستانه در تاریخ لبنان به ثبت خواهد رسید، اما رفتارهایی که مکرون در این سفر هشت‌ساعته از خود نشان داد لبنان را در بزنگاه تاریخی خاصی قرار می‌دهد که می‌تواند تبعات به مراتب ویرانگرتری از آنچه این کشور عصر روز سه‌شنبه به خود دید نه تنها برای لبنانی‌ها بلکه برای ساکنان کل منطقه به همراه آورد.

10.08. لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و کرواسی به تصویب دولت رسید هیات وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی را مصوب کرد تا پس از ارسال آن و بررسی در مجلس شورای اسلامی، به تصویب نهایی برسد.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی عباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود در واکنش به تحولات لبنان گفت: حادثه بیروت بزرگ بود و طبیعی است مردم ناراحت باشند و تبعاتی هم داشته‌است. لازم به ذکر است موافقتنامه مذکور در سال ۱۳۸۲ و با هدف به کارگیری منابع اقتصادی و امکانات بالقوه دو کشور در امر‌سرمایه‌گذاری و نیز ایجاد و حفظ شرایط مساعد برای سرمایه گذاری سرمایه‌گذاران و با تصدیق لزوم تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری های آنها به تصویب رسیده بود. اگر برخی کشورهای خارجی برای اهداف سیاسی بخواهند این موضوع را دستاویز کنند، قابل قبول نیست. موافقتنامه بین ایران و قزاقستان در زمینه معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی لایحه موافقتنامه معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، از دیگر مصوبات جلسات امروز هیئت دولت بود. ملت لبنان رنج دیده است و جا دارد با حفظ آرامش اجازه دهند تا مسئولان به امور رسیدگی کنند و به آمال صدمه دیدگان رسیدگی شود.   به تعبیری دیگر، وقتی امانوئل مکرون به عنوان رهبر یکی از کشورهای غربی، که اتفاقاً با لبنان به دلیل پیشینه استعماری و قیمومت ارتباطات فرهنگی بسیاری دارد، با ابتکار عملی با این مفاد وارد شود چه انتظاری می‌توان از سفر او داشت؟   - بیروت (که به طور حتم ضاحیه جنوبی هم شامل آن می‌شود) باید منطقه‌ای خلع سلاح‌شده‌ از حزب‌الله باشد.

وی با بیان اینکه اگر عده ای از افراد، گروه‌ها و کشورهای خارجی بخواهند حادثه لبنان را برای اغراض سیاسی خود دستاویز قرار دهند غیر قابل قبول است، ادامه داد: به این حادثه باید عمیق‌تر نگاه شود و بعد از آن قضاوت شود. تصویب موافقتنامه مالیاتی بین ایران و غنا هیات وزیران لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا  به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر درآمد، سرمایه و عواید سرمایه ای را مصوب کرد تا پس از ارسال و بررسی در مجلس شورای اسلامی، تصویب نهایی گردد. تصویب موافقتنامه مالیاتی بین ایران و غنا هیات وزیران لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا  به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر درآمد، سرمایه و عواید سرمایه ای را مصوب کرد تا پس از ارسال و بررسی در مجلس شورای اسلامی، تصویب نهایی گردد. برخی کشورها با ریاکاری تلاش کردند با مردم لبنان همدردی کنند. من پیشتر گفتم که اگر برخی کشورها صداقت دارند، تحریم ها علیه مردم لبنان را بردارند. موسوی در پاسخ به سوالی درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اظهار کرد: این موضوع بیشتر تهدیدی برای شورای امنیت است و آمریکا تلاش دارد این نهاد را تضعیف کند و تحت انقیاد خود درآورد. اعضای شورای امنیت باید احتیاط کرده و در دام آمریکا نیافتند.   - انحلال مجلس لبنان و برکناری تمامی اعضای آن از جمله نبیه بری و دولت لبنان و برگزاری انتخابات سریع و فوری، که از رئیس‌جمهور تا رؤسای دیگر قوا در آن انتخاب شوند، به سرعت انجام پذیرد.

با درایتی که در رهبری کشورهای مستقل وجود دارد و رایزنی هایی که ما داشته ایم، امیدواریم شکستی دوباره برای آمریکا باشد. سخنگوی وزارت امورخارجه ایران همچنین در مورد ادعای آمریکا مبنی بر دخالت ایران در انتخابات این کشور نیز توضیح داد: برای ما فرقی ندارد کدام گروه و فرد در آمریکا به قدرت برسد. اگر این حس در آمریکا وجود دارد، نشانه آن است که ایران کشوری بزرگ است و آنها بازتاب شکست خود را می‌بینند. ما این ادعاها را رد می‌کنیم. این دیپلمات ایرانی در پاسخ به سوالی مبنی بر توافق دولت افغانستان و طالبان برای آزادی زندانیان گفت: ایران از هر روندی که به بازگشت صلح و ثبات به افغانستان کمک کند و گفتگوهای بین الافغانی با محوریت دولت افغانستان، حمایت می‌کند..

اگر مردم و دولت افغانستان تشخیص دهند که آزادی زندانیان به نفع صلح در این کشور است، جمهوری اسلامی دخالتی در این خصوص نخواهد داشت و به تصمیم آنها احترام خواهد گذاشت. وی در مورد نامه دبیرخانه شورای همکاری کشورهای خلیج فارس به شورای امنیت برای تمدید تحریم های تسلیحاتی تصریح کرد: نامه‌ای که به عنوان اعضای شورای همکاری کشورهای خلیج فارس توسط دبیرکل به شورای امنیت ارسال شده، بر اساس اطلاعاتی که داریم برخی اعضا از آن اطلاع نداشته‌اند و این نامه نظر همه کشورهای عضو نیست. ما همواره گفته ایم که با کشورهای خلیج فارس دنبال روابط خوب هستیم و پویش صلح هرمز را نیز در همین راستا ارائه کرده‌ایم. روی سخنم با برخی کشورهایی است که این نگرانی ها را مطرح می‌کنند. آنها با خریدهای تسلیحاتی، منطقه را به انبار باروت تبدیل کرده‌اند و این موضوع باعث نگرانی ما است.

ممکن است برخی کشورهای عضو که با این نامه مخالف هستند، علیه آن اعلام موضع کنند. .