موسوی: اکو سیستم قم بسیار شکننده شده است

05/06/1399 11:35:00 ق.ظ

اکوسیستم استان قم در پی بارگذاری بیش ازاندازه جمعیت و توسعه روزافزون صنایع در وسعت جغرافیایی اندک، بسیار شکننده شده است. مدیرکل حفاظت محیط_زیست استان قم بابیان این مطلب گفت «در استقرار واحدهای صنعتی باید توان اکولوژیکی مورد توجه قرار گیرد.» اخبار_ایران

رضا موسوی ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم این مطلب را بیان کرده و افزوده «در استقرار واحدهای صنعتی باید توان اکولوژیکی استان مورد توجه قرار گیرد.

» قم کوچک‌ترین استان ایران است که سال‌ها پیش به درخواست آیت‌الله علی خامنه‌ای از شهرستان به استان تبدیل شد.

هدف از ارتقای قم به استان، کمک به توسعه و رفاه ساکنان به خصوص روحانیون و طلبه‌های این شهر بود که حالا این سیاست با عوارض محیط زیستی همراه شده است. قم شرايط خشک و بيابانی دارد و گسترش بی‌‌رويه فعاليت‌های انسانی بدون توجه به مسائل زيست محيطی این استان، سبب تشديد پديده بيابان‌زایی شده است.

از دریاچه نمک قم هم به عنوان یکی دیگر از اصلی‌ترین تهدید‌های محیط زیستی برای این استان و استان‌های هم‌جوار آن نام برده می‌شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

تست کرونای بولت هم مثبت اعلام شد- اخبار ورزش جهان - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimبولت هم کرونا گرفت تست کرونای «اوسین بولت» دارنده هشت مدال طلای المپیک در رشته دوومیدانی نیز مثبت اعلام شد UsainBolt

سیل شبانه در شهر چاریکار ولایت پروان افغانستان ۳۰ قربانی گرفتولایت پروان در شمال کابل، پایتخت، واقع شده است.

رئیس یوفا: امیدواریم استادیوم‌ها تا دو ماه دیگر باز شوند«این که در هفته‌های اخیر در زمین فوتبال تنها فریادهای سرمربیان و بازیکنان از تلویزیون‌ها شنیده می‌شود بسیار تلخ است.»

ایران مذاکره با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران را 'بسیار مفید' خواند - BBC News فارسیعلی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در یک کنفرانس خبری با امانوئل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران مذاکرات دو طرف را بسیار مفید خوانده است.

طردِ ناطق‌نوری و لاریجانی خطای بزرگ اصولگرایان بودمنصور حقیقت‌پور گفت‌: اینکه اصولگرایان با برخی از کارها امثال حاج آقای ناطق نوری و دکتر لاریجانی را از جریان اصولگرایی طرد کردند، خطایی بسیار بزرگ و البته غیرقابل جبران است.

دولت آلمان: ناوالنی به احتمال زیاد مسموم شده استیکی از سخنگویان دولت آلمان گفت الکسی ناوالنی به احتمال زیاد قربانی یک «حمله با سم» شده است.